Рівненський в.о.гендиректора "Бурштин Україна" хоче скоротити працівників та виготовляти золоті прикраси

Вже у грудні рівненське бурштинове підприємство отримає нового керівника. Як вже повідомляв сайт "ВСЕ", за останніх півроку на єдиному підприємстві, яке офіційно має право видобувати "сонячний" камінь", відбувались дивні речі із кадровими призначеннями. Тому журналіст сайту "ВСЕ" запитала у виконуючого обов'язки генерального директора державного підприємства "Бурштин Україна" Андрія Чередніченка про тих, хто привів його на цю посаду, видобуток бурштину і прибутки підприємства, а також про п'ятьох заступників, плани на майбутнє та особистий автомобіль.

 

Хоча конкурс на заміщення посади генерального директора підприємства ще не відбувся, на візитівці Андрія Чередніченко зазначена посада саме "генеральний директор", а не "виконуючий обов'язки генерального директора".

 

– Які зараз справи із видобутком бурштину на підприємстві "Бурштин Україна"?

– Видобуток знаходиться на такому ж рівні, як і минулого року. Ми аналізували видобуток бурштину у листопаді-грудні, то він на такому ж рівні, як і у 2013 році. В минулому році трохи більше видобутку було у липні місяці. Звісно, ми очікували кращого результату. За 9 місяців підприємство отримало пів мільйона гривень чистого прибутку, який витратили на своєчасні заробітні плати та премії. Крім того, зробили передплату користованої техніки, плануємо її запустити, щоб у наступному році вона працювала. Це досить фінансовоємна інвестиція, яку ще треба було робити в минулому році, але тоді не було грошей. Також придбали допоміжну техніку фірми АТЕК вартістю 160 тисяч. Її привезли буквально на тому тижні. Зараз складаємо плани на наступний рік.

– В якому стані було підприємство до того, як Ви стали виконуючим обов'язки генерального директора?

– Державне підприємство трималося "на плаву" завдяки працівникам. До мого приходу воно працювало на середньому рівні. Я вивчив фінансовий стан підприємства, зібрав весь колектив і оприлюднив свій план розвитку підприємства.

– Скажіть, будь ласка, чи правда те, що Ви потрапили на посаду виконуючого обов'язки за квотою ВО "Свободи", а заступники – це представники від різних політичних сил?

– Це неправда. Я потрапив на посаду не по квоті "Свободи". Я аполітична людина. Ті, хто мене пропонував на цю посаду, знають мене по минулій роботі як керівника, який, грубо кажучи, виводив з кризи підприємства. Щодо заступників, то я не знаю, до яких партій вони належать. Ці заступники працювали і до мого призначення. Я "шаблею не махав" і не приводив заступників. Це державне підприємство, яке в той же час є комерційним, ми не отримуємо дотацій, а працюємо на самоокупності.

– До речі, де Ви працювали раніше?

– Я працював у комерційній структурі, останнім часом – у аграрному бізнесі, колективних сільськогосподарських підприємствах, керівником проекту. До цього працював у великій транспортній компанії.

– А чи маєте досвід роботи саме з бурштином?

– Я стикався із природними ресурсами, зокрема із щебенем. Довгий час жив у Житомирі.

– Пане Андрію, зараз у Вас п'ять заступників. Чим обґрунтована така потреба?

– Дійсно, зараз на підприємстві є п'ять заступників – що прийняв, то прийняв. Після призначення нового директора необхідно провести оптимізацію фінансових та виробничих ресурсів. Згідно з досвідом попередніх керівників і з власного досвіду п'ять заступників – це дійсно забагато. Коли був Негруб директором, то було два-три заступники – це оптимальний варіант.

– Тобто працівники теж попадуть під скорочення?

– Зараз на підприємстві працює 174 людини. Рішення про оптимізацію працівників будемо приймати колегіально разом із керівниками підрозділів. В мене є бачення скоротити адмінперсонал, щоб підприємство ефективно працювало і розвивалось.

– У жовтні був оголошений конкурс на заміщення посади директора підприємства. Чи берете Ви у ньому участь?

– Так, я беру участь у конкурсі. Скільки претендентів на цю посаду – це комерційна таємниця. Претендентів багато. Як мені відомо, колишні директори підприємства також беруть участь у конкурсі. За моєю інформацією, більше п'яти людей претендують на цю посаду. Кожен претендент має презентувати свою програму розвитку підприємства. Якщо я не виграю, я зберу колектив та подякую за роботу. Якщо я не проходжу по конкурсу, я буду звільнений з посади. Свої плани я не приховую і хочу, щоб вони були реалізовані.

– А що саме плануєте змінити у розвитку підприємства "Бурштин Україна"?

– Конкурс має бути проведений приблизно 15 грудня. Є певний фінансовий та виробничий план, починаючи з виробництва виробів із золота. Для цього потрібно 680 тисяч, щоб купити кілограм золота 599 проби. Вже є зроблена програма по виробництву золотих виробів. На художній раді ми обговорили, які вироби зараз користуються популярністю, з врахуванням побажань людей. Крім того, економісти розрахували всі витрати для початку виготовлення 16-20 виробів із золота. Всі вони виготовлятимуться за сучасними технологіями. Це ми хочемо запустити після призначення директора. Також плануємо взяти в оренду ще один крокуючий екскаватор, його ціна – 12 мільйонів гривень. Вже є домовленість із власником. Запуск цього екскаватора займає три-п'ять місяців, тому необхідно було домовлятись зараз. Ще одним глобальним завданням є оформлення землі. Бо у зв'язку з тим, що директори змінювались, це питання "зависло в повітрі". Три тижні тому ми узгодили питання із документацією в міністерстві. До весни нам мають виділити 28 гектарів землі для видобутку бурштину. Геологорозвідка вже проводилась, тільки документацію варто довести до ладу на рівні Кабінету Міністрів. Також я планую відкрити магазини бурштину у Києві, організувати продаж ікон у Києво-Печерській Лаврі. Підсумовуючи, хочу сказати, що у своїх планах роблю акцент на трьох основних завданнях: видобуток бурштину, виробництво продукції та реалізація продукції – ці елементи мають бути взаємодоповнюючими. Це є моє бачення і воно покладене на папір. Ми вже запустили 16 нових виробів і зробили калькуляцію.

– Вироби з бурштину – це недешеве задоволення, які вироби користуються популярністю серед рівнян?

– Щодо виробів, які ми виробляємо з бурштину, то сьогодні менший попит на картини, ніж був раніше. Тому нам потрібні спеціалісти по золоту та сріблу. Ми на художній раді переглянули перелік виробів, які ми виробляємо, зробили маркетинговий аналіз всіх чотирьох наших магазинів. У Рівному нещодавно відбулась досить успішна бурштинова виставка. Ми заробили 877 тисяч гривень за чотири дні. Це рекордна сума, ми дуже серйозно готувались до цієї події, відбирали найкращий асортимент та створювали новий. З 4 по 7 грудня буде виставка в Одесі, і ми також ретельно готуємось. Головне завдання для нас зараз – пережити зимовий період, тоді коли зупинений видобуток бурштину у зв'язку з погодними умовами. Нам потрібно прожити до 1 квітня на сировині, яку видобули. З 20 січня будемо запускати виробництво виробів із золота, ми повністю до цього готові. Я поважаю колектив, це дуже хороші професіонали і вони заслуговують на вищу заробітну плату.

– Де зараз проживаєте?

– Моя сім'я проживає у Києві, на вихідних їжджу у столицю. У Рівному я знімаю квартиру.

– На якому автомобілі їздите, якщо не секрет?

– Mitsubishi Pajero 2011 року (до слова, вартість автомобіля від 674 тисяч гривень, – прим.авт.).

 

Коментарі

Видно, що Ви- людина освічена, владна , впливова та проінформована. Чому ж не направите ситуацію в законне русло. Почати хоч з наведенням порядку з видобутком бурштину і розчищати скрізь і повсюди...

500 000 гривен за 9 месяцев! Менеджер от бога... У вас там у следователя камня сперли на пол-лимона ваших любимых, американских. Оце так перемога)

Іноді, читаючи про одне з небагатьох ще залишившихся державних підприємств на Рівненщині, підсвідомо очікуєш змін на краще, особливо після Майдану, а результаті - нічого не змінюється багато років підряд. Всі керівники приходять для того, щоб в прямому сенсі цих слів - «відмити» та «зколотити» на державних, природніх надрах собі та необхідними людям певний матеріальний стан. А професіонали задіяні для цього з різних частин нашої країни та політичних течій, з освітою світового рівня, заходи здійснюються різного характеру та напрямку. Скільки колектив підприємства бачив після п.Мединського (цього не характеризуємо із зрозумілих причин) результативних керівників, навіть не так – толкових професіоналів? Що може сам колектив, який стоїть на колінах неповного робочого дня (деякі працюють по одному дню в тиждень) при реальному видобутку не нижче попереднього року зі слів п.Чередниченка? Чудово, що є ліцензія на видобуток, можна та необхідно так ефективно працювати щоб комори каменю були порожні. Дякуючи намаганням одного та другого в.о. та їх чисельній службі охорони, до складу не доходить майже нічого, щоб створити стратегічний запас каменю на зимовий період для таких «перспективних планів», а також окрема подяка попереднику п.Негрубу - також потурбувався про облегшення цього приміщення перед зірковим лікарняним. Та з вітерцем вдалося, що шукати рухому власність прийшлося, але суд виніс рішення - ображених відновлено на роботі, в мінусі тільки колектив та Держава. Хто може тут жити та робити по правді? Знає тільки справжній міліціонер, зауважу МІЛІЦІОНЕР, а не мент, і того попросили - гарячий. Цікаво, які намальовані на мапі геологорозвідки перспективи та об’єми видобутку що слава про рівненський бурштин шириться на всіх широтах країни? Хто чітко може дати відповідь та розказати реальну ситуацію залежів сонячного каменю? Дуже цікавить такого роду інформація молодих юридично-освідчених хамелеонів воблаго кого? Рідного краю? Ні, знають це тільки сторожили підприємства і явно не з низової ланки, так і тих не багато. Вони вміють тримати таємницю, вміють сортувати, писати технологічні карти на обробку каменю, списувати на виробництво той мізер, щоб кожна наступна інспектуюча перевірка не змогла добратися до суті – як купуються недобудови, будинки та машини при одноосібній трудовій діяльності одного з членів їх сімейств. Що значить ще радянська школа майстерності. А виходить - просто треба вміти виховувати розумних синів та донечок з зятями, які так охоче не дають батькам виживати на мінімальну зарплату заступника директора стільки років. А колектив знає ще декілька облич безперервної та тяжкої праці: бухгалтерів-одиночок на власних машинах, завідувачів складів з можливістю відпочинку за кордоном, незмінних директорів магазинів – напевно досить. Про перспективи говорити важко коли обладнання не оновлювалося на виробництві з часів пуску фабрики (добре хоч п.Подолян показав сучасні технології ювелірного виробництва), кар’єр технічним станом теж не попереду через екскаватор часів «Стаханова», автомобільний парк пройшов вже мабуть декілька своїх суто технічних ресурсів, ювеліри не підвищували свою кваліфікацію від моменту прийняття на роботу, сміх – сміхом і у слідчого в Рівному стільки пропало. Але єдине радує, що кожне наступне керівництво бачить райдужні перспективи розвитку підприємства з назвою сонячного каменю.

Всі претенденти на посаду директора тільки й думають як розграбувати видобуток. І Жеребецький брехав про добрі наміри, а сам дерибанив видобуток, тепер Чередніченко бреше про відновлення виробництва золота, а сам краде більше за всіх "попєрєдніків". Доки не почнуть прості люди цих крахаборів вішати на деревах, нічого в цій державі не зміниться.

Жеребецький заговорив, але ж признає що міняв бурштин, не заперечує...
А звідки така усвідомленість, що попередні зами були в долі. Але в той час на складі і на виробництві завжди був бурштин для різних виробів, а з приходом Жеребецького одна дрібнота почала "заходи" на фабрику.
Нехай Жеребецький розповість як кулю з виробництва за заниженою ціною купляв, і перепродував китайцям...
А при Чередніченку з 26.11.2014р. на території родовища, відведеного для підприємства, нелегально сторонні особи 15 мотопомпами миють бурштин. І все це знає Чередніченко, на родовищі знаходиться начальник служби безпеки (Чередніченка людина з Києва), і ніякої реакції ні керівництва, ні міліції...

А хто міняв бурштин на видобутку до Жеребецького. Чи може Негруб просто ділився із "старими" заступниками, а тепер не діляться. От вони і погрожують КАСТРАЦІЄЮ....

Брехун і ще той... 26.11.2014р. на території, відведеній підприємству нелегально миють бурштин 15 мотопомп. Чередніченко все це знає, і мовчить. Тоді чиїх рук це діло? Це перше.
Друге: на підприємство за часів Чередніченка прийнятий начальник охорони чи якось так, не знаю точно посади. Так в нього є судимість. Це допустимо, щоб на підприємстві, яке працює з дорогоцінними металами та камінням, працювала така людина. Так ще й в службі безпеки. Тут простого працівника з судимістю не візьмуть.
А по третє: був він справжнім лідером, то вже цих замів, таких як Жеребецький (від "Свободи") та Новіков ("Свобода"), вже б позвільняв. А так він слухає голову служби Кащука, і домовляється з ними про дерибан каміння. Не з чужих вуст знаю, що видобуток йде нормально, фракційнісь не гірша за попередні роки, але на фабрику приходить лише дрібнота. Все хтось підмінює. Раніше Жеребецький міняв, тепер Чередніченко і Новіков.
До речі, одним з кандидатів на посаду директора є Новіков Віктор Вікиорович, який до цього обіймав посаду в Державній службі геології та надр України, але там мають відбутись зміни, а десь вирвати ласий шматочок перед відставкою Кащука і Новікова треба. До речі, Новіков їздить на позашляховику Honda, цікаво де в держслужбовця (до цього часу) взявся такий автомобіль.
Тому скоро працівники підприємства почнуть свою люстрацію, а можливо КАСТРАЦІЮ різних директорів-гастролерів...

Наші люди просто зашугані, але все одно злодію у нас не місце. Хай тільки Свобода посміє його поставити , ми його винесем з заводу! Чередніченко ходить і говорить всім що він вже практично директор , краде видобуток, доводить підприємство до банкрота і кришує помпи що мають на території добичі завода.

Цей чоловік може говорити все що завгодно , але його дії говорять за нього! Штат роздув він і саме адмін персоналу ! Журналісти ви не в нього питайте а в людей. Хай вам покаже список штату до його заходу на Бурштин і на дату інтер'ю. Хай покаже документи вам по видобутку год назад і зараз.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.