Ігор Гойда: у Рівному є така професія, як ріелтор

Зараз вони – відомі та успішні жінки і чоловіки. Хтось знає їх як підприємців, депутатів, меценатів, для когось вони – друзі та родичі. Та мало хто пам'ятає, з чого розпочався їх шлях до визнання. Сайт "ВСЕ" продовжує цикл публікацій у рамках проекту "Історії успіху відомих рівнян". Про невідомі моменти з життя відомих людей, їх роботу, захоплення, секрети успіху і не тільки – читайте у серії наших публікацій. Цього разу героєм нашого проекту став Ріелтор та керівник проекту "Агентство нерухомості ГІД РІЕЛТІ", Ігор Гойда.

 

Досьє:

Рід занять: Ріелторський бізнес

Освіта: Національний університет фізичного виховання і спорту України (м. Київ) та Європейський університет (м. Рівне)

Хобі: Читання, перегляд кінофільмів, футбол

Життєве кредо: Робити те, що любиш та вмієш + постійне самовдосконалення

Сімейний стан: одружений

Книга, яку варто прочитати: книга Айн Ренд "Джерело"

 

 

 

 

 

– Ігоре Дмитровичу, як довго Ви працюєте у сфері нерухомості? Що (чи хто) підштовхнуло Вас до цього заняття?

– У сфері нерухомості працюю вісім років, але професійно, як Ріелтор, займаюсь цією справою лише третій рік. Взагалі, я п'ять років займався ремонтом автопластмаси. Бізнес розвивався досить непогано, мав двох робочих-підлеглих. Але згодом ця робота перестала приносити мені моральне задоволення. Не знаходив в ній більше мотивації та інтересу. Потрібен був відпочинок та переосмислення. В цьому допоміг мені… грип. Під час хвороби я захопився читанням книги Теодора Драйзера "Фінансист", яка і стала ключем моїх життєвих змін.

– Яким чином книга змогла змінити Ваше життя?

– Цю книгу я прочитав, так би мовити, "залпом". Це перша книга з "Трилогії бажань". Потім були "Титан" та "Стоїк". Захопив сюжет книги – опис всього життя відомого бізнесмена Френка Алджернона Каупервуда. Впродовж трьох томів автор роману описує життєву історію героя: від дитинства до найбільшого розвитку бізнесмена. У сюжеті є все: кохання, жінки, бізнес і так далі. Але саме розділи, присвячені бізнесу Френка Каупервуда, підштовхнули мене на створення своєї, нової, успішної справи.

– І як розпочалася Ваша нова справа? Ви її будували на основі сюжету книги чи якось по-іншому?

– Після хвороби я зовсім випадково зустрів свого давнього друга, який запитав, чи маю я бажання відкрити з ним одну справу. Раніше він працював в агентстві нерухомості, а тут вирішив ризикнути і відкрити щось своє. Сівши за стіл переговорів та обумовивши всі деталі, мій друг, я та ще одна жінка запустили спільний бізнес-проект.

– Однак цей бізнес-проект мабуть не виправдав Ваших надій, оскільки зараз Ви є керівником проекту "Агентство нерухомості ГІД РІЕЛТІ"?

– Я пропрацював зі своїми компаньйонами два роки і зрозумів, що весь цей час я на собі "волік" майже всю частину роботи. Тому виникло логічне запитання, навіщо це робити для когось, якщо можна це зробити для себе. І тут я вдруге перечитую "Трилогію бажань" і на сто відсотків вірю у те, що мій задум-проект стане успішним.

– А чому така назва, "ГІД РІЕЛТІ"?

– Все дуже просто. Чи навіть двосторонньо цікаво. Першопочатково задум виходив від абревіатури мого імені (Гойда Ігор Дмитрович – прим.авт.). Однак я замислився над іншою стороною питання, адже ГІДом називають ще також людину – путівника, яка зазвичай знайомить інших людей із чимось новим та невідомим, так само, як, власне, і ріелтор. Тому, виходячи із цих двох моментів, мушу сказати, що назва з'явилася сама по собі.

– Пане Ігоре, Ви відомий ще і тим, що започаткували принципово новий спосіб роботи на ринку нерухомості – СПП (систему партнерських продажів). Чим ця система є такою унікальною?

– Річ у тім, що саме навесні 2012 року, після поїздки в Сімферополь на Першу національну Конференцію СПП, я започаткував роботу СПП і у Рівному. Ця система щодня набирає обертів та розширює свої межі. Головний його девіз – "Сьогодні я допоможу продати твою нерухомість, а завтра ти допоможеш продати мою". Такий клуб я започаткував і у нашому місті, називається він "СПП Рівне". Його ідеологія проста: "Ріелтори – не конкуренти, а партнери".

– А кому вигідна така система?

– Система партнерських продажів дає виграш усім: продавцю нерухомості – найвищу можливу ціну, ріелтору продавця та ріелтору покупця – вдячні Клієнти та розділена порівну комісійна винагорода, заплачена тим з Клієнтів, хто замовив послугу. Як правило, комісійну винагороду в СПП проплачує продавець. У виграші, звичайно, і покупець, який купує найкращу на сьогодні нерухомість, за яку відповідають своєю репутацією професіонали.

– Окрім клубу, якою ще просвітницькою діяльністю займаєтеся серед ріелторів?

– Написав міні-книгу для покупця "Навігатор пошуку нерухомості", яка зараз знаходиться на порталі "DOM.RIA". Окрім того, створив декілька відеороликів про СПП та нових принципів продажів.

– Ігоре Дмитровичу, як Ви оцінюєте розвиток ринку нерухомості після революції. Що змінилося, як можна виправити цю ситуацію?

– Нестабільність долара, нестабільність у державі, велика конкуренція між ріелторами. Немає системності. А система роботи має бути. Саме тому я і стараюся запроваджувати систему СПП і викорінювати старі та вже неправильні концепції роботи на ринку нерухомості. За останні роки кількість ріелторів-учасників клубу зросла, це мабуть і є свідченням того, що ми рухаємося у правильному напрямку.

– Із цим важко не погодитися. Розкажіть, а скільки відділів функціонує у "ГІД РІЕЛТІ"?

– Сьогодні в новій моделі нашої Команди вже є такі відділи: відділ продажів (ріелтори), колл-центр (офіс-менеджер), веб-відділ (Інтернет-менеджер), юридичний відділ та звичайно BOSS. Кожен наш співробітник є професіоналом у своїй справі, мабуть через це ми і є одним із лідируючих агентств нерухомості.

– Думаю, багатьом рівнянам було б цікаво дізнатися, які махінації найчастіше зустрічаються на ринку нерухомості? А також, як їх можна уникнути?

– Якщо говорити про продавців нерухомості, то вони можуть зіткнутися із двома традиційними проблемами. Зокрема, щодо того, якщо покупець дає хороші гроші за нерухомість, то пильність власника втрачається – є вірогідність отримати декілька фальшивих купюр. Порада: не втрачати пильність, поїхати в банк та перевірити гроші. До речі, в нашому агентстві така послуга для Клієнта безкоштовна.

Друга проблема – отримання авансу. Взявши аванс продавець чекає дня Х, коли буде укладено договір купівлі-продажу. Покупець вчасно не з'являється. Потім відмовляється та вимагає повернення завдатку. А у вас – тільки письмова розписка чи двосторонній договір між вами. Суд не визнає цю домовленість, як Попередній договір. Завдаток доведеться повернути. А іншого покупця вже немає. Тому укладіть нотаріально завірений Попередній договір.

Складнощі для покупця існують наступні:

 • Справжність документів на нерухомість. Найміть юриста. В нас він є.
 • Стан конструкції будинку. Чи не аварійний. Ми також дізнаємось це для вас.
 • Скільки було власників до сьогодні. Скільки оборуток було з нерухомістю. Ми розповімо вам всю історію нерухомості.
 • Аванс: при відмові продавця подвійну суму можна повернути тільки тоді, коли у вас укладено нотаріально Попередній договір.
 • Та будьте уважними з комунальними платежами. Отримайте всі офіційні довідки. Бажано – з повними проплатами.
 • Отримайте довідку з паспортного, що ніхто на об'єкті продажу не зареєстрований. Краще днем купівлі-продажу.

А краще – найміть професіонала-ріелтора. Ваш ризик коштує набагато більше, ніж його якісна послуга!

– Під завершення розмови хотілося б дізнатися Ваш особистий секрет успіху?

– У мене один секрет, який складається із шести маленьких підсекретів:

 • Любіть свою роботу.
 • Не жалкуйте коштів на навчання (книги, тренінги, вебінари, конференції).
 • Спілкування, спілкування, спілкування (клієнти є всюди).
 • Не робіть те, що ви не вмієте робити (найміть того, хто знає в цьому толк).
 • Задоволений Клієнт – отриманий гонорар – задоволений Я. Саме така послідовність приведе до успіху.
 • Поважайте Клієнта та себе!

За дві години розмови із Ігорем Гойдею стає зрозуміло, що саме такі високі стандарти та вимоги в сфері купівлі та продажу нерухомості впроваджує Ігор Гойда на ринку міста Рівного. За три роки діяльності на ринку нерухомості "ГІД РІЕЛТІ" завоював велику кількість задоволених клієнтів, які на власному досвіді зрозуміли та оцінили актуальність професії Ріелтора. Як висновок, скажемо одне: Ігор Гойда – це людина, яка знає, якими має бути справжній Ріелтор та його діяльність.

Офіційний сайт проекту "Агентство нерухомості ГІД РІЕЛТІ" знаходиться ТУТ.

Публікація здійснена в рамках проекту "Історії успіху відомих рівнян".