Рівне – бурштинова столиця Європи

Зміни, що відбуваються в країні, торкаються усіх сфер життя нашої країни. Таким чином, оновлення торкнулось і одного з державних підприємств, яке має колосальне значення загалом для країни та Рівненщини зокрема – ДП "Бурштин України". Саме зараз триває конкурс на заміщення посади керівника підприємства. Вашій увазі ми пропонуємо інтерв'ю з кандидатом на пост керівника підприємства – Сергієм Мартинюком (від 5.12.2014 – авт.).

 

– Сергію, Ви – кандидат на пост генерального директора Державного підприємства "Бурштин України". Чому вирішили іти на цей пост і чому думаєте, що переможете?

– Я, в першу чергу, прийняв рішення подати свою кандидатуру на пост керівника "Бурштин України" у зв'язку з тим, що працюю на цьому підприємстві, живу в Рівному і мені небайдужа ситуація, яка на сьогоднішній день на підприємстві склалась. Свого часу мене запросили на це підприємство на посаду радника директора з чіткою метою – розробка і реалізація програми розвитку підприємства, а в цьому я маю чималий досвід. Але так склалося, що на підприємстві розпочалася, назвемо її так, директоріада, яка виглядає таким чином, як Ви уже описували раніше. Одного керівника звільняють відстороняють, призначають іншого керівника – тимчасово виконуючого, виконуючого обов'язки. І практично, починаючи з квітня місяця, підприємство весь час лихоманить, колектив доведений до відчаю. І я вважаю себе достатньо компетентним, досвідченим, і переконаний, що знаю, яким чином нам на підприємстві ситуацію виправити – розвинути як підприємство, так і весь напрямок видобутку та переробки бурштину на Рівненщині, розвинути до рівня, що нам буде несоромно.

– Щодо працівників. Ви говорите, що працівники доведені до відчаю. Хто чи що стало причиною того, що робітники незадоволені? Які скарги були? Що не подобається працівникам?

– На сьогоднішній день на підприємстві дійсно незадоволені люди. По своїй природі, напевно, українці – люди терплячі,але я переконаний, що дане терпіння в людей уже закінчилося. Наприклад, я сьогодні, на нараді, яку збирав перший заступник директора, скористався нагодою і виступив перед великою частиною колективу у зв'язку з тим, що подав кандидатуру на пост керівника. Вирішив, що буде чесно поговорити з представниками колективу і у двох словах донести їм, як я бачу ситуацію на підприємстві, у двох словах сказати, що я хочу зробити у випадку перемоги на конкурсі. В процесі діалогу я зрозумів, що ситуація така, що люди не будуть мовчати, люди налаштовані досить категорично. В міру відповідальності, яку на сьогоднішній день беру на себе, я до цього готовий. Адже однозначно люди переконані, що у нас не все в порядку з видобутком на підприємстві. Видобуток зменшився в рази. У нас роздутий штат працівників невиробничого спрямування. Тобто це різного роду заступники – заступники з приставками у вигляді "перший заступник", просто "заступник", "заступник з перспективного розвитку". Створені, крім існуючих відділів і підрозділів, уже цілі управління, в яких працюють люди, які виконують незрозумілі функції. Тобто змінена структура підприємства. Якщо раніше на підприємстві був юридичний відділ – був відділ і був керівник юридичного відділу, – ми навіть не брали на підприємство додаткового юриста чи юрисконсульта, ми економили гроші. І на сьогоднішній день він – цей керівник юридичного відділу справлявся б зі своєю роботою. Але ж сьогодні у нас з приходом пана Чередніченка створено юридичне управління – окрім юридичного відділу, розумієте, ціле юридичне управління, в яке автоматично вводять людей, привезених з Києва. Що за люди? Яким чином вони потрапили на цю роботу? І це немісцеві люди, які отримують заробітну плату, мають доїжджати з Києва до Рівного.

– Люди з Києва, яких прислали, – Ви бачити в них якусь мотивацію підприємство розвивати, чи вони просто отримують зарплатню – і все?

– Справа в тому, що окрім того, що не бачу цього я, то цього не бачать і інші працівники. На підприємстві стільки заступників, що у нас люди сміються, що вже заступників немає де садити, їх почали пересилати на інші поверхи, підселяти до юристів і т.д. І стільки, різного роду, незрозумілих людей, які мають незрозумілі функції, – їх уже просто немає де розсаджувати. В нас що не кабінет – то заступник. Так, у керівника мають бути заступники і вони завжди були. Це були люди, які мають досвід, люди, які пропрацювали на цьому підприємстві напевно від часів його створення. Але ж вибачте мене, новостворені зі своїми функціями, в мене таке вражання, – просто просиджують штани. Що на диво, не просто просиджують. Ми сьогодні маємо ситуацію, наскільки мені відомо, що ці люди – вони, до того всього, ще й усі кандидати на пост керівника. Наскільки мені відомо, крім мене на цьому підприємстві ще троє людей є кандидатами. Крім виконуючого обов'язки, двоє з кандидатів – це нинішні заступники.

– І всі вони – немісцеві?

– І всі вони немісцеві, звичайно. У нас виконуючий обов'язки – з Києва, один заступник – з Києва, один із заступників – зі Львова, ще один – десь з іншої області. Всі ці люди доїжджають, всі ці люди знімають житло, або проживають в готелі. І на сьогодні я не розумію економічного змісту в тому, чому вони тут працюють, власне, в їхньому особистому бюджеті. Хоча, як то кажуть, в кишеню до чужої людини не будеш лізти. Я читав інтерв'ю теперішнього виконуючого обов'язки директора. Він говорить, що планує провести скорочення на підприємстві. Але людей дурять. Я твердо переконаний, що людей дурять. Бо якщо людина збирається робити скорочення, то мені незрозуміло, чому ця ж людина займається роздуттям штату. Сьогодні працівники твердо переконані, що підприємство доводять до банкрутства. Саме такими методами. Щоб Ви розуміли, ледь не на третину збільшили фонд оплати праці за рахунок роздутих штатів.

– Тепер щодо Вашого плану роботи на підприємстві. Ви хочете пройти на пост генерального директора, керівника. Чи є у Вас чіткий план, окрім того, щоб скоротити, зменшити цей роздутий штат? Чи є у Вас якісь пункти по видобутку, по контролю за видобутком?

– Звичайно, я маю чіткий план дій, який я виклав у своїй конкурсній пропозиції, але до конкурсу не можу висвітлювати інформацію. З приводу плану по скороченню, то найпершим питанням необхідно оптимізувати затрати, ми повинні позбутися тієї "ракової пухлини", яка у нас утворилася сьогодні у вигляді дармоїдів, які поприходили на підприємство і виконують незрозумілі функції. Плюс до цього – ми повинні в перспективі не скорочувати працівників, ми повинні збільшувати кількість працівників, але людей, які мають виробниче призначення на підприємстві. Тобто людей, які займаються видобутком, людей, які займаються переробкою. Тому що запланована мною програма – вона передбачає величезне розширення можливостей нашого підприємства, адже ринок диктує величезний попит на нашу продукцію. З приводу видобутку, у мене є ціла програма розширення видобутку на підприємстві, яку я обов'язково реалізую. Реалізація моєї програми надасть можливість суттєво збільшити доходи підприємства. Вона також передбачає і збільшення асортименту готової продукції, створення нових високооплачуваних робочих місць. В свою чергу, все це забезпечить ріст податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Взагалі, розуміючи ситуацію на ринку, я переконаний що наше підприємство в перспективі стане одним з бюджетоутворючих підприємств регіону. Також я переконаний що наше підприємство, як ніяке інше може виступити базисом при вирішенні проблеми по незаконному видобутку з врахуванням інтересів місцевого населення.

– На Вашу думку, діяльність підприємства "Бурштин України" повинна бути прозорою, чи все таки вона повинна бути більш закритою і конфіденційною, як зараз?

– Розумієте, в силу ринкових обставин, оскільки у нас економіка ринкова, ми не можемо повністю висвітлювати економічну діяльність підприємства. Звичайно, є публічна інформація згідно із законодавством України. Ця публічна інформація вона буде обов'язково поширюватись – так, як передбачено законом.

– Чи є у Вас підходи до того, щоб директор був більш доступний і працівники могли з ним спілкуватися напряму? Яку Ви бачите перспективу цьому?

– Звичайно, у нас на сьогоднішній день ситуація на підприємстві складна. Наскільки я слідкував за Вашими публікаціями, то і Ви вже зрозуміли, що нелегко взагалі отримати будь-яку інформацію щодо підприємства, чи з будь-ким поспілкуватися. І, зважаючи на те, що підприємство у нас є державним, а не приватним, я твердо переконаний, що кожен із працівників, в першу чергу, тих, які працюють на цьому підприємстві, мають повне право брати участь у розвитку, в управлінні нашим підприємством. Тому, звичайно, я передбачаю створення певного дорадчого органу на підприємстві з колективу, з людей, які будуть підказувати, направляти керівництво. У випадку якихось неефективних шляхів вони будуть вказувати, як слід робити правильно. У цьому плані, я навіть при зустрічі з колективом говорив, що це – моя практика. Де б я не працював – я завжди прислухався до думки працівників.

– Щодо того, наскільки прозорим може бути цей конкурс. У нас змінилась після виборів політична кон'юнктура. Є сподівання на те, що подібні конкурси будуть більш чесними, і не буде політичних квот. Як Ви вважаєте, цей конкурс буде чесним, прозорим, чи можуть бути якісь підводні камені?

– Я вірю, що конкурс Державній службі геології та надр вдасться провести відкрито і чесно. Я, звичайно, і далі тихенько виконував би свою роботу. Або, якщо я беру участь в конкурсі, я би чекав, коли відбудеться цей конкурс, коли відбудеться співбесіда, як і більшість з кандидатів чекає. Але коли я чую то від одного кандидата, то від другого кандидата, що він уже впевнений, що стане директором, коли один з кандидатів, виконуючий обов'язки, вже фактично відчуває себе в кріслі генерального директора (вже виготовив відповідну візитку – авт.) – розумієте, мене це насторожило. Тому я прийняв рішення, що ми повинні привернути увагу громадськості до ситуації, яка у нас відбувається. Дуже добре, що Державна служба геології та надр України прийняла рішення провести громадські слухання з цього питання. І я сподіваюсь, що, власне, вони допоможуть визначити кандидата достойного, люди зможуть вислухати, нехай коротко, але презентацію програм кандидатів, задати свої питання і почути на них відповіді.

– Припустімо, наприклад, таку ситуацію, що новим керівником стане людина з Києва. Ви, в цьому випадку, будете працювати над тим, щоб робота на підприємстві покращувалася, незалежно від результатів конкурсу?

– Звичайно, якщо б переміг хтось дійсно достойний і порядний, то так. Але, просто я знаю більшість з кандидатів, і вони вже себе показали на підприємстві, вибачте, з ними – ні. Важливо, щоб ця людина була чесна, порядна, добросовісна, працьовита і толкова.

– Що б Ви побажали працівникам підприємства з перспективою на майбутній розвиток?

– Працівникам, своїм колегам я хочу, в першу чергу, побажати впевненості у собі. Всім слід зрозуміти, що ми повинні розвиватись, як підприємство, як колектив людей працьовитих та з принциповою позицією розвивати, а не ламати те, що у нас є. Ми не повинні мовчати, якщо на підприємстві щось негаразд. І, власне, своїм прикладом я вирішив показати, як це треба робити. Ми не маємо права і не допустимо "прихватизації" підприємства. Ми мусимо зламати методу старої влади приватизації державних підприємств, спочатку поставивши його на коліна, а працівників викинувши на вулицю. Я готовий на прикладі цього підприємства підтвердити, що держава теж може бути ефективним власником. Адже відбувся майдан, ми повстали, змінили владу і тепер повинні жити по-новому! І я разом з фаховим колективом готовий зробити успішне підприємство, а Рівне – бурштиновою столицею Європи!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Керівника "Бурштин України" у Рівному призначать за результатами "таємного конкурсу"

Повідомлення про конкурс директора рівненського "Бурштину України" зникло

Рівненський в.о.гендиректора "Бурштин-Україна" хоче скоротити працівників та виготовляти золоті прикраси

Бурштинові інтриги: що приховує керівництво рівненського заводу "Бурштин України"?

Коментарі

Ми вас впізнали, Сергію Олексійовичу, ваш розум, культура і нерви вас видали

А яке має значення звідки кандидат, Мартинюк хіба з Рівного?

Хахльову треба шестьора на заводі, тому буде Мартинюк, але він і заслужив, бо лиже Хахльову зад до мозолів.

От і став їм поперек горла Мартинюк.... Так, у нього великі шанси. І до речі, був він в п'ятницю і на роботі, і на нараді, і колектив його підтримує. Тому і бояться інші зами. Тільки біда державних рішал в тому, що откати на вході цікавіші, аніж прибуток з розвитку підприємства.

Так, стільки інформаціі з IP підприємства, видно конкуренти-зами не на жарт перелякались, кріселка під ними захитались, почали лити бруд на людину, а себе не бачать. Ніхто з керіаництва (ні директор, ні перший зам) так і не дали віжповіді, куди зникає бурштин.Лити брудом зі свого смердючого рота і залякувати колектив, то великі мастаки. Це в першу чергу стосується Чередніченка, і особливо жлоба Жеребецького. А ця людина за час роботи нічим себе не заплямувала. Колектив побачив у ньому вихованого, розумного і гідного кандидаьа в директора. І якщо конкурс дійсно буде чесним і прозорим, то саме Мартинюк С.О. повинен буде стати директором. По розмовах в колективі, саме на нього надія, що підприємство вийде з кризи, до якоі його привели "попєрєднікі"-гастролери. В себе в місті себе не можуть реалізувати, ідуть в "провінцію" доказувати свою майстерність крисити. А за таке треба вбивати... Не за це наш народ на Майдані поклав своі життя.

IP 194.44.65.151 - дуже цікавий і багатогранний IP :)

Мартинюк пропрацював на підпиємстві з березня 2014 року. Бачив все що відбувається на підприємстві. Жодного разу не вніс ніяких коректив, пропозицій. А тут на тобі, супер бізнес план. Все його влаштовувало- заробітна плата ні за що, вільний графік роботи ( як хотів так і ходив) а сьогодні людям розказує про ефективність виробництва, тим людям, які кожного разу не забувались задавати питання: Хто такий радник і що він робить, які його функції на підприємстві.? Сидів тихо і чекав моменту, як підставити ногу керівнику. Так виходить, як Мартинюк стане директором то все буде добре, а як ні то дорогий мій КОЛЕКТИВЕ- пропадай.

В пятницю Шановний Сергій Олексійович теж був на лікарняному. Тут перепрошуй не перепрошую.......

Нехай би у колектива підприємства спитали кого люди хочуть бачити своїм керівником. А то буде, як завжди - не так сталося, як бажалося..

Шановний Сергій Олексійович!
не розпочинайте добру справу з брехні.
Вас сьогодні на роботі не було, а тим більше ніякої наради ніхто не проводив!!!
Ви ж на лікарняному.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.