Рівненський політик і бізнесмен Олексій Муляренко: "Ніколи не здавайтеся, постійно робіть наступний крок"

Зараз вони – відомі та успішні жінки і чоловіки. Хтось знає їх як підприємців, депутатів, меценатів, для когось вони – друзі та родичі. Та мало хто пам'ятає, з чого розпочався їх шлях до визнання. Сайт "ВСЕ" продовжує цикл публікацій у рамках проекту "Історії успіху відомих рівнян". Про невідомі моменти з життя відомих людей, їх роботу, захоплення, секрети успіху і не тільки – читайте у серії наших публікацій. Цього разу героєм нашого проекту став засновник і директор "Сталь-М" Олексій Муляренко.

 

 Досьє:

 Рід занять:Засновник та незмінний керівник впродовж 14 років компанії з виробництва протипожежних та протизламних дверей «Сталь-М».

Член правління громадської організації «Українська Локсмайстер Федерація» і громадської організації «Асоціація працівників будівельної галузі м. Рівне та Рівненської області».

Координував декілька благодійних проектів.

З 2010 по 2014 роки голова виконкому Рівненської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка», з 2012 року – член виконавчого комітету Рівненської міської ради.

 Освіта: Вища. У 1998 році закінчив Рівненський Економіко-Гуманітарний інститут (нині університет) за спеціальністю менеджер-економіст, викладач економіки.

 Хобі: Активний відпочинок і подорожі. Читати літературу, яка допомагає розвиватись та змінюватися на краще.

 Життєве кредо: "Якщо не я – то хто? Якщо не зараз – то коли?!"

 Сімейний стан: Одружений. Виховує трьох дітей.

 Книга, яку варто прочитати: 

В моїй бібліотеці досить багато цікавої літератури, але в першу чергу, рекомендую Стівена Кові «Сім навичок високоефективних людей» та «Восьмий навик». А для людей, які займаються бізнесом додатково раджу ще «Жорсткий менеджмент» Дена Кеннеді, - радить Олексій Муляренко.

 

– Пане Олексію, рівняни Вас знають як засновника відомої компанії "Сталь-М". Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея створення такої компанії?

Історія є досить простою. Я гостював у свого брата в столиці. Він саме робив ремонт у квартирі, і йому нещодавно встановили нові вхідні двері. До того часу я ніколи не приділяв якоїсь додаткової уваги вхідним дверям. Мене вразило поєднання сталевої міцності з надійними замками і при цьому вишуканий дерев’яний декор з внутрішньої сторони дверей.

Тож, приїхавши додому я вивчив це питання, склав бізнес-план і почав його реалізовувати - найняв кількох зварювальників і ми разом фактично виготовили перші двері. Тоді, пам’ятаю, була люта зима, а «виробничою базою» для нас став неопалюваний батьківський гараж. Власне, з цього і розпочалася компанія «Сталь-М».

– А чому така назва, саме "Сталь-М"?

- Все дуже просто. Сталь – це основний матеріал, з якого ми виготовляємо двері та який асоціюється з чимось сильним і надійним, а "М" – це власне Муляренко.

– Олексію Віталійовичу, якими основними принципами керуєтеся у веденні бізнесу?

– У веденні бізнесу, зазвичай, дотримуюся двох основних принципів: чесність і відкритість до своїх партнерів та клієнтів. Також постійно займаюся роботою з покращення якості та споживчих властивостей продукції підприємства і сервісу, постійним професійним зростанням своїх працівників та покращенням матеріально-технічної бази ТзОВ "Сталь-М".

– Щодо працівників, подейкують, що в компанії «Сталь-М» досить високі зарплати. Це правда?

– Працівники підприємства "Сталь-М" – це моя особлива гордість. Адже весь персонал має високу кваліфікацію, постійно самовдосконалюється і навчається, проходить різноманітні тренінги та семінари. Зараз на підприємстві працює більше півсотні працівників, які офіційно оформлені, отримують гідну заробітну платню. Причому, зарплати на нашому підприємстві можуть суттєво різнитися, все залежить від фаховості людини, здатності досягати ефективних результатів у своїй роботі.

– Відомо, що після початку конфлікту України з Росією компанія "Сталь-М" зайняла чітку позицію: відмовилася від співпраці з Росією. Чим обумовлене таке рішення?

– Знаєте, коли країна опинилася у стані війни з агресором, незважаючи на значні збитки, особисто для себе і для підприємства викликані відмовою від використання у нашому  виробництві замків, фурнітури та інших матеріалів та комплектуючих російського походження, я зайняв чітку позицію відмовитися від співпраці з Росією, щоб не фінансувати війну проти України.

– Із Ваших вчинків можна зробити висновок, що Ви є патріотом своєї держави. А чи підтримуєте наших військових, які знаходяться у зоні АТО?

- Звичайно. І я особисто, й колектив компанії «Сталь-М» неодноразово долучалися до роботи рівненських волонтерів та передавали для військових у зону АТО уніформу, продукти харчування та різного роду спецобладнання. Також наша компанія брала участь у підтримці й мешканців областей зони АТО. А нещодавно ми долучилися до ремонту військової техніки. Так, лише за два останніх місяці на нашому підприємстві відновили кілька вантажних ГАЗ-66, які ми передали військом для озброєння та відправки в зону АТО. Також наше підприємство взяло участь у відновленні та переобладнанні МТЛБ, зокрема, ми встановили на цій військовій машині проти кумулятивні екрани.

– Окрім того, що Ви, Олексію, є успішним підприємцем, Ви також – успішний політик. Коли саме Ви вирішили пов'язати своє життя із політикою?

– У 2010 році. Тоді я, як і багато інших представників малого та середнього бізнесу відчув на собі "покращення вже сьогодні". Ганебна політика адміністрації Януковича поставила на межу виживання сотні і тисячі підприємців та працівників, які у них працювали. Саме через це і вибухнув Податковий майдан, де я разом із багатьма іншими підприємцями брав участь. Ця подія стала своєрідним поштовхом, щоб іти у політику, щоб разом з командою однодумців боротися за права простих людей, а не олігархів, яких захищав тодішній режим Януковича.

– Після "Податкового майдану" Ваше ім'я не раз згадувалося на фоні акції "Вставай Україно!", пізніше – під час організації Майдану у 2013 році…

– 2013 рік став окремою сторінкою моєї політичної діяльності. Усвідомлюючи, що далі терпіти грабунок країни Януковичем та його бандою не в силі, партія "УДАР" разом з іншими опозиційними політичними силами організовують низку протестних акцій по всій країні. У Рівненській області відповідальність за проведення такої акції була покладена на команду, до якої входив і я. До організації цієї акції ми доклали максимально організаторських здібностей та сил. Мабуть, саме через це участь у ній взяло близько 20 тисяч людей. Це стало найбільшим результатом після Києва.

Згодом я став активним учасником Революції гідності. Всіма своїми силами та можливостями намагався забезпечити життя Євромайдану взимку, коли морози і діяльність тодішньої влади практично паралізували постачання продуктів на Майдан у Києві. Саме у той час я став першим заступником коменданта Київського Майдану та разом з командою налагоджував забезпечення Євромайдану таким чином, що кризу практично ніхто не помітив. Зрозумійте, під час революції і боротьби за майбутнє країни вже не думаєш про себе, чи скільки сил докладеш, а думаєш про те – що можна зробити, щоб допомогти.

- У вас була досить яскрава виборча кампанія у 2014 році. Скажіть, чим сьогодні плануєтеся займатися як політик?

- Звичайно, що я був і залишаюся активним учасником політичних процесів. Після того, як мене підтримала така велика кількість мешканців області, думаю, було б правильно працювати та реалізовувати ті проекти, які сприяють розвитку нашого краю. Власне сьогодні зосереджуюся над шляхами втілення усіх тих ідей.

– Із Вашої розповіді, біографії можна помітити, що такий активний спосіб життя займає багато часу. Як рідні ставляться до Вашої зайнятості?

– Мої рідні вірять в мене. Звичайно, їм нелегко змиритися з тим, що мене майже не буває вдома. Але моя сім'я – це моя опора, яка завжди мене підтримує і ставиться до мене з розумінням. З надійними тилами рухатися вперед завжди легше.

–  А розкажіть про свою сім'ю?...

- У мене досить велика сім’я. Тому що сім’я для мене – це дружина, троє дітей, батьки й сім’ї моїх братів та сестер. Ми часто зустрічаємося під час свят та днів народжень у великому та гомінкому сімейному колі. Власне цю традицію підтримувати одне одного намагаюся передати й своїм дітям. Разом з дружиною ми виховуємо двох синів – Андрія та Івана, а також донечку Аринку. Коли є вільний час, ми разом ходимо разом у кіно, зоопарк, атракціони та кафе. А з хлопцями ми частенько проводимо час у спортзалі, іноді допомагаю їм виконувати домашні завдання. Мені завжди приємно спостерігати за їхніми успіхами, й намагаюся підтримати якщо в них виникають якісь негаразди. Хоча мої хлопці вже достатньо самостійні. 

– До речі, якщо не помиляюся, Ваш старший син цьогоріч закінчує школу. До якого вищого навчального закладу він планує поступати?

– Я думаю, що це буде український вуз. Однак, який точно, наразі ще не визначилися.

– Яка заповітна мрія сім'ї Муляренків?

– Мрія, напевне, з одного боку – проста, а з іншого – щира. Мріємо кожного вечора збиратися великою родиною, палити вогнище, пити чай і ділитися своїми думками, планами, розказувати про свої досягнення. А найголовніше – ми хочемо, щоб усі жили у мирі та злагоді, а наша країна була квітучою державою, щоб кожен громадянин із гордістю говорив що він – українець.

– Пане Олексію, Ви доволі успішна людина, розкажіть, що потрібно зробити, щоб всі бажання почали збуватися, у чому секрет?

- Для того, щоб реалізувати свої бажання, потрібно перш за все чітко розуміти чого ви бажаєте. Не якісь абстрактні речі, типу, жити краще, заробляти більше, чи їздити на дорогому авто. Потрібно чітко для себе сформулювати цілі, до які б ви хотіли досягнути та що саме бажаєте реалізувати. Причому бажано, щоб ці чіткі цілі мали не лише поетапний шлях розв’язання, але й були прив’язані до конкретних дат. Приміром, на конкретне число я маю досягти такий-то результат. Цей результат наблизить мене до досягнення поставленої глобальної мети. І так далі… Поетапно реалізовуючи цей план ви врешті-решт досягнете поставленої мети… А «по дорозі» вас можуть підтримати гарні книжки, спілкування з успішними людьми та незламна віра в досягнення поставленої мети.

- І на останок, що б Ви побажали читачам сайту "ВСЕ"?

- В першу чергу впевненості у завтрашньому дні та успішної реалізації всіх задуманих планів. Не важливо наскільки фантастичними ці плани виглядають на перший погляд. Головне - це впевненість у собі та рішучість на шляху до їх реалізації.

 

Публікація здійснена в рамках проекту "Історії успіху відомих рівнян".