Рівненський масажист Ігор Трофимчук: "Мрійте та робіть впевнені кроки у майбутнє"

Рівненський масажист вищої категорії Ігор Трофимчук разом зі своїми учнем Тарасом Драганом стали гостями програми "Віч-на-віч" на сайті "ВСЕ". Під час ефіру гості студії розповіли про взаємодію масажу з іншими методами лікування, разом із ведучою обговорили питання щодо користі масажу, впливу масажних процедур на здоров'я людини та правильної техніки його виконання.

 

- Пане Ігорю, розмову хотіла б розпочати з запитання, звідки у Вас виник потяг до масажу?

-  Дуже давно, адже стати масажистом - мрія з дитинства. Тому й вирішив навчатися за медичним напрямом. І вже впродовж 25 років займаюся масажем.

- Ви вже багато років є успішним масажистом, де навчалися цьому?

- Двадцять п'ять років тому я закінчив медичний коледж, засновником якого є покійний Ігор Віталійович Дунаєв.Він також започаткував Кисловодської медичної школи масажу. Саме там я здобував усі ази цієї майстерності.

- На сьогодні Ви один із найпопулярніших рівненських масажистів, розкажіть, будь ласка, про види масажу, які ви робите, і їх особливості?

- Для того, щоб бути професійним масажистом, у першу чергу, потрібно вивчити медицину. Тобто масажист без медичних знань не зможе стати професіоналом, він буде аматором, який має право працювати лише під наглядом лікаря. Адже потрібно знати анатомію, хірургію, терапію, фармакологію, орієнтуватися у можливих захворюваннях пацієнта. Адже коли останній потрапляє до професійного масажиста, він зобов’язаний провести первинний огляд та поставити попередній діагноз. Ви самі розумієте, що для того, щоб це зробити, потрібно мати глибокі медичні знання.

- Якщо я Вас правильно зрозуміла, то хороший масажист, у першу чергу, має бути медиком, який добре знає особливості людського організму?

-Звичайно, він повинен знати анатомію та розбиратися у людській фізіології. Мало того, фахівець своєї справи має вільно орієнтуватися у фізіологічній та топографічній анатомії тощо. Лише оперуючи якісними та глибокими знаннями, масажист може зорієнтуватися, щоб поставити правильний діагноз і ліквідувати проблему, з якою звернувся до нього пацієнт.

- Ви зазначали, що багато навчалися. Наскільки мені відомо, Ви також є співавтором одного із посібників про масаж.

- Свого часу я разом зі своїм викладачем Іриною Трипольсьою  брав участь у створенні методичного посібника "Сполучнотканинний масаж". Авторами посібника є Ірина Трипольська та Микола Чаплигін.

- У світі є багато різноманітних технік та видів масажу, розкажіть, будь ласка, які техніки використовуєте особисто Ви?

- Коли я навчався, викладачі давали нам знання від найкращих авторів, які були кваліфікованими масажистами. Зокрема, це Кунічєв, Бєлая, Бірюков та інші. Вони є авторами відомих монографій про масаж. І через ці доробки ми переймали всі їхні знання. Це ті люди, які описали найдревніший різновид масажу – точковий, із якого все починалося. До речі, це саме те, що ми зараз називаємо модним словом: "інь-ян". За своєю це два начала – чоловіче та жіноче. Якщо продовжувати цю тему, то існує 12 меридіанів на людському тілі, хоча це вже тема для іншої розмови..

- Розкажіть, будь ласка, про свій масажний кабінет, здається, він чи не єдинний у Рівному, де зосереджена велика кількість апаратів?

- Я застосовую різні апарати при роботі. Так, наприклад, вакуумно-роликового масажу. Він застосовується при косметичному, лімфодренажному (моделюючому для знищення целюліту) масажах. Паралельно з цим апаратом також використовуються спеціальні банки та ролик.

Ще один апарат - це вібратор з інфрачервоною функцією. Він застосовується при лікувально-косметичному, антицелюлітному масажах, а також при проблемах із м'язами, коли потрібно врегулювати тонус після спортивного навантаження.

- А який із видів масажу користується найбільшою популярністю?

У медицині розрізняють гігієнічний, лікувальний, спортивний, сегментарно-рефлекторний, косметичний, апаратний масаж і, нарешті, самомасаж. Ось, наприклад, якщо говорити про гігієнічний, то це активний засіб профілактики захворювань та догляду за тілом, збереження нормального функціонального стану організму, зміцнення здоров'я. Він буває загальним і локальним, застосовується окремо або в поєднанні з ранковою гімнастикою, А також часто виконується у вигляді самомасажу.

Зовсім інша справа –  лікувальний масаж. Він є ефективним при різних травмах і захворюваннях. Залежно від характеру функціональних порушень, такий масаж застосовується в найрізноманітніших модифікаціях, має свою методику, показання та протипоказання. Сьогодні  це науково обґрунтована методика механічного впливу рукою на тіло. Цей масаж знімає біль при різних травмах. Він розслабляє м'язи або навпаки – відновлює функції, втрачені окремими з них. Такий вид масажу дуже допомагає при остеохондрозі, радикуліті та багатьох інших захворюваннях.

- А чи може масаж нашкодити?

- Він має свої показання та протипоказання. Їх потрібно дотримуватися. Бо якщо, наприклад, підвищена температура, є інфекційні захворювання, то можна наробити біди. Бувають й інші випадки - існує певна категорія людей, які не сприймають масаж на психологічному рівні. Тому, виникають різні ситуації, коли масаж може не лікувати, а навпаки - шкодити.

- Ігорю Миколайовичу,відомо, що Ви маєте своїх учнів, скажіть, як навчаєте їх, чи є якась власна методика?

- Вся справа у тому, що кожен масажист за своєю спиною має певну школу масажу.Ось, наприклад, приємно, що у нашому рівненському МЕГУ є кафедра фізичної реабілітації. Там навчають реабілітації у поєднанні із масажем. Поряд - мій колега Тарас, який навчається на цій кафедрі і має достатньо високий рівень знань та вмінь.

- Хотілося б задати запитання Вашому учню. Тарасе, Ви ще навчаєтеся і водночас практично займаєтеся масажем. Розкажіть ,будь ласка, як думаєте, що потрібно зробити, щоб стати хорошим спеціалістом?

- Це сукупність багатьох факторів: потрібно хотіти навчитися цієї справи, мати до цього хист та увесь час вдосконалювати свої вміння на практиці.

- А як ви потрапили на навчання до Ігоря Миколайовича?

- Це була випадковість. Я закінчив медичний коледж і почав працювати масажистом. Коли переїхав до Рівного, вирішив продовжити своє навчання в МЕГУ. А тоді дізнався про масажний кабінет Ігоря Трофимчука, куди згодом завітав та познайомився із ним ближче.

- Відомо, що багато учнів хочуть бути схожими на своїх вчителів. Питання до Вас, Тарасе. Яким чином рівняєтеся на свого наставника?

- Ігор Миколайович дає цінні поради та ґрунтовні знання. Намагаюся все переймати.

- Тарасе, на Вашу думку, чи може масаж, зроблений у домашніх умовах непрофесіоналом, нашкодити?

- Якщо у людини немає хронічних захворювань, тоді немає ніяких протипоказань. Людина спокійно може робити масаж вдома.

- Пане Ігорю, повертаючись до нашої розмови, розкажіть, якщо до Вас приходить людина із певним захворюванням, як визначаєте її діагноз?

- Коли людина потрапляє до масажиста, він її обстежує  і ставитьсвій діагноз. Спочатку  це первинний огляд. Згодом, щоб побачити динаміку прогресу лікування, роблю ще один огляд для порівняння, оскільки всі захворювання індивідуальні та протікають по-різному.

- Яку пораду можете дати масажистам-початківцям?

- Людина повинна хотіти стати масажистом. Це має бути внутрішнім стимулом і, відштовхуючись від бажання, потрібно багато працювати та досягати своєї мети.

- Масаж дуже виснажує фізично, як відновлюєте сили?

- Це психологічний момент. Коли людина втомлюється, у неї виділяється молочна кислота – продукт напіврозпаду. Відповідно, через нирки і через легені виводиться. Тому просто потрібно лягти і виспатися. Ось і весь секрет.

- Ми багато говорили про масаж, але особисте життя обійшли стороною. Розкажіть у декількох словах про свою сім'ю.

- Цікаве запитання. Свою дружину зустрів у Рівному, часто з нею бачилися, оскільки вона навчалася разом із моєю сестрою. Маємо 20-річну доньку, яка навчається на маркетолога.

- А про що Ви мрієте?

- Мрію, щоб у Рівному розвивався професійний масаж, оскільки упродовж тривалого часу в цій сфері існував вакуум у розвитку.

Повна версія інтерв'ю у відео:

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.