Головний міліціонер Рівненщини - про скандали в правоохоронних органах, “п'яні танці” підлеглих і бурштинові війни

Як із обласного управління міліції викрали мішок бурштину і гроші, та хто за це відповідатиме? Чому правоохоронців називають причетними до кришування незаконного видобутку «сонячного каменю»? Хто став крайнім у скандалі на День міліції, коли правоохоронці влаштували «п’яні танці»? Чи відповідатимуть міліціонери за хамство? Як повернути довіру до органів внутрішніх справ? Відповіді на ці та інші запитання у начальника УМВС України в Рівненській області підполковника Сергія Максимова дізнавалася журналіст сайту «ВСЕ».

 

- Вже декілька місяці у Рівному на слуху викрадення 130 кілограмів бурштину та чималої суми з будівлі УМВС України в Рівненській області. Як це сталося? Чи вже є підозрювані у справі? Кажуть, до цього причетні й самі правоохоронці?

- Безвідповідальність слідчого призвела до того, що клеймо недовіри впало на всіх працівників міліції області. На такі дії я особисто й УМВС реагуємо категорично. За крадіжку бурштину звільнили слідчого, який був безпосереднім винуватцем цієї події. Він не мав залишати такі речі в своєму кабінеті без нагляду. Через його помилку постраждав він, його безпосередній начальник, також звільнили з посади першого заступника начальника слідчого управління та ще 9 осіб покарали. Розкриття цього злочину є справою честі кожного порядного працівника міліції.

- Зараз тема незаконного видобутку бурштину на Рівненщині неабияк актуальна. Самі старателі кажуть, що платять правоохоронцям, щоб ті закривали на це очі. Чи відомо Вам про причетність міліціонерів до цього?

- Якщо такі факти нам надходять, ми їх обов'язково перевіряємо. У мене наразі підтвердження такої інформації немає. Та скажу чесно, доки питання видобутку бурштину не врегулюють законодавчо, то працівникам міліції боротися з цим дуже складно. Адже ми стали заручниками ситуації. З одного боку, є правоохоронні органи, які роблять все, щоб не допустити незаконний видобуток бурштину. З іншого є місцеве населення, якому зараз важко. Люди хочуть заробляти, видобуваючи каміння. Особливо зараз. Всі ми добре розуміємо, що якщо раніше вони їздили десь на заробітки в Росію, то зараз це нереально. Але є можливість незаконно видобувати бурштин, що люди і намагаються робити. Часто в результаті протистоянь страждають і самі працівники міліції, які виїжджають на місця. Ось, наприклад, нещодавно старателі побили працівників слідчо-оперативної групи.

- А як просувається розслідування бурштинового теракту на Сарненщині 9 травня?

- Слідчі управління УМВС в Рівненській області закінчили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом перестрілки поблизу села Олексіївка Сарненського району у травні минулого року. Було встановлено, що громадянин «С», за попередньою змовою осіб у складі 11 чоловік (з використанням власних зв’язків з відомими особами), із застосуванням зброї з метою порушення громадської безпеки, залякування населення та привернення уваги громадськості до «свого порядку» щодо розподілу сфери впливу на незаконний видобуток бурштину, вчинив терористичний акт неподалік населених пунктів Олексіївка та Страшеве Сарненського району. На сьогодні кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених частиною 2 статті 115 (замах на вбивство), частиною 1 статті 263 (незаконне зберігання вогнепальної зброї) та частиною 2 статті 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України, передано для розгляду до суду. Санкція статті 258 ККУ передбачає позбавлення волі строком до дванадцяти років із конфіскацією майна. Однак, наскільки мені відомо, суд перенаправив цю справу на доопрацювання прокуророві. Разом з тим, щодо встановлення інших учасників подій слідчим СУ УМВС розслідується кримінальне провадження, яке було виділене по невстановлених особах, які тоді приймали участь. Проводиться досудове розслідування. У разі встановлення додаткових підстав буде прийнято рішення про повідомлення про підозру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головний міліціонер Рівненщини Сергій Максимов розповів про бурштин, «сміттєву люстрацію» та стосунки з Кирилловим

- Останнім часом правоохоронні органи Рівненщини фігурують у не надто приємних ситуаціях. Зокрема, випадок на День міліції, коли міліціонери у нетверезому стані були на території міськвідділу. Яка подальша доля звільнених правоохоронців?

- Справді, останні події, які трапилися за участю рівненських міліціонерів, пов’язую із непрофесійністю, вседозволеністю та халатністю окремих співробітників. За що вони і поплатились. На такі дії я особисто і МВС в тому числі реагуємо категорично. Одного працівника, який був на відео, звільнили з органів внутрішніх справ. Також звільнено з посади начальника міського відділу міліції, ще п’ятеро співробітників міськвідділу отримали дисциплінарне стягнення. Руслану Мельнику після звільнення з посади начальника Рівненського міськвідділу міліції запропонували посаду заступника начальника Здолбунівського райвідділу міліції. Співробітник міськвідділу, який був на відео, звільнений з органів внутрішніх справ.

- Кажуть, що випадки, коли правоохоронці святкували щось на роботі, у Рівному не поодинокі. Власне, чи не надходили Вам такі сигнали?

- Були випадки, що співробітники міліції приходили нетверезими. Ми відправляли їх на кадрову комісію та приймали рішення що до звільнення. На кожен випадок було реагування.

- Як часто скаржаться на роботу ваших підлеглих? Куди звернутися громадянам, які стикнулися з хамством правоохоронців, або ж якщо вони не реагують на скарги громадян, чи зловживають своїм службовим становищем?

- Такі скарги не часто, але бувають. Та, аналізуючи їх кількість, міліцію не можна назвати настільки проблемною, як інколи говорять. Так, є проблеми, ми намагаємося встановлювати істину, приймати рішення щодо скарг. Звернутися можна до мене. Я проводжу особистий прийом громадян щосереди у Рівному. Також виїжджаю в інші райони. Якщо поступають відповідні повідомлення, відразу реагую, доручаю розібратися у ситуації. Також можна зателефонувати за номером “102”, і повідомлення щодо правопорушень буде зафіксоване.

- Як вважаєте, з чим пов’язано, що останнім часом у правоохоронців Рівненщини «ляп на ляпі», різноманітні випадки, які характеризують їх з не найкращого боку?

- Так склалося, що такі випадки стали траплятися. Ми виправляємо цю ситуацію. Можливо, відбиток дало й те, що 2014 рік був дуже непростим, у тому числі й для правоохоронців.

- Навпаки, напевно, всі події, які трапилися впродовж 2014 року, мали б дисциплінувати правоохоронців, адже зросла увага до їх роботи зі сторони громадськості?

- Так, але, розумієте, починаючи з 2010 і до 2014 року, міліцію знищували. Всі досвідчені працівники пішли на пенсію або ж взагалі звільнилися із органів внутрішніх справ. Залишилися по суті молоді спеціалісти, яких зараз навіть нема кому навчати, тому в міліції - кадровий голод. Та й серед молоді кількість охочих іти працювати в правоохоронні органи не така й велика. Адже зарплата в середньому від 2300 до 2500 гривень. Розумієте, коли лейтенант приходить на роботу, він отримує 1700 гривень. А за ці гроші потрібно практично цілодобово працювати, часто й без вихідних. Та й відповідальність велика. Відповідно, мало хто з наших молодих виявляє бажання людей іти служити в міліцію.

- З досвіду своєї роботи у міліції, чи можете порівняти, зараз кількість випадків, коли правоохоронці показали себе з не найкращого боку, збільшилася чи зменшилася?

- Якщо порівнювати до 2010 року, то скажу, що не збільшилась, навіть навпаки зменшилась. Просто зараз громадськість більше проявляє інтерес до роботи правоохоронних органів, ніхто не покриває, не приховує злочинів, є багато громадських організацій, які контролюють роботу міліції. Тому, кількість випадків зменшилася, але пильність громади зросла.

- А яким чином плануєте покращувати імідж правоохоронних органів і відновлювати до них довіру?

- Я думаю, що зараз всім працівникам міліції потрібно продемонструвати свою роботу. Адже з огляду на ситуацію в Україні, на те, що триває антитерористична операція, всім потрібно працювати злагоджено, подбати про охорону громадського порядку. Адже зараз головне - забезпечити нормальну життєдіяльність всієї держави і нашого регіону, щоб люди не боялися ходити по вулиці, не було проявів тероризму та інших злочинів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Точка зору: про скандали у міліції Рівненщини з Сергієм Максимовим

Коментарі

За хабарника Тараса Пустовіта "дякуймо" острожським бютівцям Миронюку Василю Мик. та Київським керівникам Юліної партії, а також свободівцям.

Це нарешті зрозуміло. З бацька Лукашенка слід брати приклад. Війни нема. Люди працюють, живуть набагато краще, ніж ми. Справді подбав про білорусів і Європа більше з нього не сміється.

Не тільки скандали в правоохоронних органах, але й вищій владі, куди пролізли люди-щурі від "Батьківщини" - Пустовіти. Адже факт одержання неправомірної вигоди вже зафіксований співробітниками правоохоронних органів і самим підозрюваним у скоєнні злочину не опротестований.
Президент Порошенко вчасно зняв Волинського "Юліного" губернатора Г.Пустовіта.
Нам усім необхідно бути пильнішими, відповідальнішими і обачливішими.

Ну, скажу так...

Ледь-ледь, з величезними зусиллями мєнти (за винятком середньої їх ланки!) та громадянські активісти (реально багатьох ГО) нарешті прийшли до якогось мало-мальсько спільного бачення охорони правопорядку нашого міста.Ґ
Ми реально попри всі суперечки вийшли на якусь нормальну "часто-епізодичну" співдію (поки-що про системну співпрацю рано говорити), котра полягає в спільній зацікавленості та роботі по охороні правопорядку в нашому місці. І однозначного НЕПРИЙНЯТТЯ ХАБАРІВ.
Ми примусили задекларувати повагу до громадян, сувору відповідність до Закону. І поки-що (за винятком окремих прикрих випадків) активістам Рівненщини разом із міським/обласним мєнтовським начальством це вдається.

Але ОДНОЗНАЧНО громадянські активісти нарешті прийшли до розуміння, що нинішнім прокурорським та "суддям" ВЗАГАЛІ НЕ МІСЦЕ під сонцем України!
І ми будемо хєрачити прокурорсько-суддівську корупційну камарилью при найменшій можливості і всіма доступними методами.

А якщо там ще залишилися окремі більш-менш совісні люди, котрі хотіли би полишити ці структури, то зараз саме час.

Слава Україні!
Слава її героям!

Що значить "Люди хочуть заробляти, видобуваючи каміння. Особливо зараз. Всі ми добре розуміємо, що якщо раніше вони їздили десь на заробітки в Росію, то зараз це нереально. Але є можливість незаконно видобувати бурштин, що люди і намагаються робити." Вони , що податки ЕСВ платять????? За зарплату в конверті штраф 37000гр. На бурштині затробляють тисячі доларів.нічого. Що це за можливість така яка є. І що це за ДЕРЖАВА така Україна. Може у БАЦЬКИ так можна?????

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.