Рівненський бізнесмен та депутат Сергій Паладійчук: "Якщо хочеш щось змінити – почни з себе"

Зараз вони – відомі та успішні жінки та чоловіки. Хтось знає їх як підприємців, депутатів, меценатів, для когось вони – друзі та родичі. Та мало хто пам'ятає, з чого розпочався їх шлях до визнання. Сайт "ВСЕ" продовжує цикл публікацій у рамках проекту "Історії успіху відомих рівнян". Про невідомі моменти з життя відомих людей, їх роботу, захоплення, секрети успіху і не тільки читайте у серії наших публікацій. Цього разу героєм нашого проекту став успішний бізнесмен, політик та батько, депутат Рівненської міської ради, генеральний директор телерадіокомпанії "Ритм" Сергій Паладійчук.                                                               

 Досьє:

 Рід занять: енергозбереження, маркетинг, фінанси, медіа

 Освіта: вища, економічна, диплом з відзнакою

 Хобі: футбол, відпочинок в лісі, збирання грибів

 Сімейний стан: одружений, батько 3-х дітей

 Життєве кредо: Хто хоче – шукає спосіб, хто ні - причину

 Книга, яку варто прочитати: Мартін Іден ( Джек Лондон)

 

 

- Розкажіть, будь ласка, з чого розпочалась Ваша політична кар’єра?

- Спочатку я зрозумів, що потрібно щось змінювати в житті. В політиці я з 2001 року. З акцій «Україна без Кучми». Саме тоді почав працювати у команді опозиційної політичної сили "Наша Україна". До 2005 року я не був у публічній політиці, а працював як технічний фахівець, аналітик, консультант, як людина, яка розуміється на соціології. Я брав участь у Помаранчевій революції. Після того, як президент Ющенко оголосив про створення єдиної потужної національної партії "Наша Україна", мене запросили розбудовувати її в місті Рівне. З цього і почалась моя політична кар’єра, згодом керував штабом міської організації "Наша Україна".  Стати політиком мене спонукало бажання змінити щось навколо себе. Якщо хочеш щось змінити, то почни з себе. Говорити на кухні про негаразди – це не позиція конструктивної людини. Конструктивна людина намагається зрозуміти, що вона може змінити в цій ситуації. Тому я вирішив, що треба йти в політику і щось змінювати. Безумовно, як і більшість українців, реалії української політики мене дещо розчарували. Але опустити руки – це завжди легше.

- Ви тривалий час є депутатом міської ради. Як вдалось стільки років поспіль перемагати на виборах?

- У мене є два рецепти. Перший – потрібно бути самим собою, щирим. А другий – працювати для людей, бути активним. Коли політик працює для людей, вони це оцінюють. Моя особиста позиція така, що кожен політик має бути чесним, перш за все, перед собою та перед виборцями. Я завжди звітую про свою роботу. Звісно, не все вдається, і не завжди виходить, як мені того хотілося б, але багато вже вдалось реалізувати – і на окрузі, і в місті. Тому варто бути щирим із, людьми і вони оцінять це.

- Яке політичне рішення, на Вашу думку, було найбільш ефективним та корисним громаді за період Вашого депутатства?

- Вважаю, що одним із найефективніших моїх рішень є запровадження прозорої роботи бюджетної комісії Рівнеради. У 2006 році я зробив роботу бюджетної комісії абсолютно відкритою. Я перший почав запрошувати журналістів. І таким чином увесь бюджетний процес із 2006 року був як на долоні. Під час попередньої каденції вся бюджетна комісія працювала у відкритому для громади форматі. Будь-який громадський діяч та журналіст могли взяти участь у дискусії та бути присутніми під час прийняття важливих рішень.

- Крім депутатської діяльності, Вам вдалось успішно втілити і соціальні ініціативи. Що це були за проекти?

- Усі перераховувати не буду, назву декілька. У 2006 році я провів всеукраїнський форум "Україна очима жінки", який був пов'язаний із роллю та місцем жінок у громадському житті та владі. У рамках цього форуму ми також провели семінари, акції та конкурси, пов’язані з дітьми. У 2007 році я був ініціатором проведення акції, що мала на меті облаштувати та оновити парк імені Тараса Шевченка. Ми не використали жодної копійки із міського бюджету. Крім того, я був одним із ініціаторів освітлення парку. Також у 2009 році я започаткував загальнообласний проект "Подаруй джерело людям". Зі своїми колегами за партією ми відновили близько 10 природних джерел. Пізніше були ініціативи, пов’язані зі здачею крові. Нещодавно я також долучився до відновлення пам'яті славетного воїна-полководця Князя Острозького і я був одним із членів оргкомітету східно-європейського форуму "500-річчя перемоги під Оршею". В рамках цього форуму ми втілили в життя багато ідей, зокрема, написання картини, зйомки історичного фільму "За Україну, за волю". Цей проект покликаний поширити відчуття патріотизму наших воїнів, тому що українці – це нащадки великих переможців. Напередодні Нового року разом із колективом телерадіокомпанії "Ритм" ми організували благодійний аукціон та зібрали 30,5 тисячі гривень, які віддали рівненському госпіталю, де лікуються наші військові.

- Скажіть як аналітик, що, на Вашу думку, варто змінити у владі, щоб покращити її роботу?

- Потрібно змінити радикально саму систему влади. Адже нині вона абсолютно нівелює внесок і цінність окремого депутата. Я вважаю, перше, що потрібно запровадити – механізм відкликання депутата чи виборного чиновника в будь-який момент його діяльності шляхом збору підписів громадян. Ця можливість змінить ставлення до своїх обов’язків та обіцянок людям. По-друге, повинні бути прозорі критерії оцінки депутатів чи посадовців, щоб визначити найкращих та найгірших із них. Адже є такі, які добре працюють, а є які погано. Цими критеріями можуть бути відвідуваність сесій, ініціативність, репутація, робота з виборцями. Таким чином у депутатів, які увійшли у п’ятірку найкращих, з'явиться стимул і надалі гарно працювати, адже його роботу оцінили. Сьогодні ж рівень довіри до влади та народних обранців доволі низький. Усіх «метуть під одну гребінку», це дуже сильно де мотивує, а іноді й ображає. Іноді руки опускаються. По третє – потрібна декларація видатків чиновників чи депутатів. Заходить людина на посаду – декларує усе, що в неї або її родини є , а потім співставляти доходи та видатки. Якщо зненацька посадовець починає багатіти – купляє авто, їздить по дорогих курортах, тощо - привід для антикорупційної перевірки. І ще, достойних людей у владі потрібно шукати і ставити в приклад іншим. Недостойних – зганьбити так, щоб іншим не було повадно. Найгірше – зрівнялівка.

- Що б Ви порадили молодим політикам, які прагнуть стати успішними?

- Якщо молода людина відчуває, що хоче щось у цьому житті змінити, хай почне щось робити. Про свої ініціативи потрібно писати у соціальних мережах, гуртувати навколо себе людей та брати активну участь у громадському житті міста. Не можна бути пасивним. На мою думку, активність і небайдужість  - це запорука зміни суспільства.

- Як Ви заробили свої перші гроші?

- Я людина енергійна, активна та незалежна. Тому заробляти почав ще школярем. Я чемпіон області з радіо багатоборства, і у свої 14 років отримував добові та преміальні кошти, їдучи на змагання. Це була смішна сума, але я намагався заощаджувати та не просити у батьків грошей на кіно і молодіжні потреби. А коли став студентом, у мене з'явилось багато можливостей.

- Ви пішли в бізнес? Чим саме займались у 90-ті роки?

- Як і більшість сьогоднішніх бізнесменів, я заробляв гроші через "купи-продай": купував товари за кордоном і продавав в Україні і навпаки. Але враховуючи те, що я вчився у економічному ВНЗ і хотів працювати інтелектуально, то у 1993 році пішов на підприємство, яке займалося продажем побутової техніки із Москви. У 1995 році  я працював заступником директора "акули бізнесу" фірми "УПЕКС", яка мала мільйонні обороти. Після закінчення ВНЗ, у 1996 році мене запросили працювати до ВУЗу, на кафедру Регіонального управління. Так, що я фаховий держуправлінець. Оскільки заробітна плата викладача була мізерною, я шукав інші заробітки. І почав працювати у тих компаніях, які приносили прибутки. З 1996 по 1999 рік я зробив кар’єру від менеджера до керівника всеукраїнського представництва. Свої перші великі гроші заробив там. Також  було модно ганяти автомобілі. Я цим теж зайнявся.  Пригнав декілька машин з-за кордону і перепродав, хоча так і не став фахівцем у цій сфері. Перше авто, яке я купив – "FORD Escort".

- А на квартиру вдалось заробити?

- Першу свою квартиру я купив у 1998 році - однокімнатну, мені було 23 роки, коли зрозумів, що буду одружуватись. У 2001 році придбав вже 3-кімнатну квартиру, адже у сім'ї чекали поповнення. Далі багато вкладав у бізнес, тим паче що він достатньо диверсифікований. А вже у 2011 році ми переїхали у будинок , тому що чекали з дружиною третю дитину, правда кредит ще виплачуємо. Сподіваюся криза мине і за 2-3 роки закрию це питання.

- Яким бізнесом Ви зараз займаєтесь?

- Першим, виключно моїм, став аналітично маркетинговий бізнес. Фірму "Бюро МарТ", я створив з нуля і вона стала моєю пробою пера як бізнесмена. Другий бізнес - виробництво твердопаливних котлів. Третій - телерадіокомпанія "Ритм" – дуже цікавий та важливий проект, який потребує багато часу і зусиль. І є аналітична група "Стратегіко" – проект  консалтингово-аналітичного фахового спрямування. Він пов'язаний з розвитком території та корпорацій. Компанія надає послуги з розробки маркетингових та фінансових концепцій. Є ще декілька напрямків, але вони не настільки розвинуті. Зараз криза, яка насправді суттєво відчувається, набагато більше ніж у 2009-2010 роках. Але кризу я сприймаю як можливість, а не як втрату чи час пасивності.

- Чому вирішили зайнятися медійною сферою, та як виникла ідея створити телерадіокомпанію?

- Те саме бажання – щось змінювати у нашому житті та суспільстві. Недаремно кажуть, що вільні ЗМІ – це один із головних інструментів впливу на владу. У 2009 році я викупив актив радіостанції "Ритм ФМ". Ми довго йшли до того, щоб створити телеканал, і восени 2013 року вперше вийшли в ефір. Під час подій на Майдані ми були змушені дещо пригальмувати. Канал випускав блоки зі стрімами майже без коментарів, але з гарячих точок. Я і мої колеги були особисто задіяні на Майдані, тому можливості робити повноцінне мовлення телеканал не мав та й було не до того. Коли перемогла Революція Гідності, і ми зрозуміли, що цю соціальну функцію ми виконали, повноцінний телеканал розпочав свою роботу в травні 2014.

- Що, на Вашу думку, найголовніше в журналістиці?

- Журналістам потрібно три речі: відчувати себе вільними, професійно зростати, тобто не мати стелі у кар’єрному злеті та зворотній зв'язок із читачами та глядачами. Я вважаю, що у нашому колективі  усе це є. Журналіст має відчувати себе вільним у класичному розумінні цього слова.

- Як вдається поєднувати бізнес, політику та соціальні проекти?

- Гарне питання, мені багато хто його ставить. Перш за все – це організація процесів та свого робочого часу. Вона передбачає те, що частина обов’язків делегується підлеглим. На декількох фірмах налагоджений процес роботи і вже моя присутність там необов’язкова.  Інше питання – не ставити перед собою бар’єрів. Хто сказав, що це не можливо? Тільки ви самі знаєте на що здатні. То ж беріть і робіть. І не бійтеся помилитися. Це природно. Хто хоче - шукає спосіб та можливість.

- Чим захоплюєтесь та як проводите вільний час?

- Вільного часу мало, тому я проводжу його зі своєю родиною: з дружиною та трьома дітьми. Також Бог мене нагородив хорошими і надійними друзями. Люблю подорожувати, хоча останніх п’ять років не виїжджав за межі України. Останнім часом намагаюсь мандрувати Україною. Дуже подобається бувати в Карпатах, на Волині. Є багато місць, де я ніколи не був. Дуже хочу відвідати Хотин та Кам'янець-Подільський. Я переконаний, що в Україні є багато гарних туристичних місць. Ще одним моїм хобі з дитинства є гра у футбол. Сам грав і завжди організовував друзів. Спочатку у дворі, а потім і в усьому місті. У свій час я реалізував ідею - створив «Бізнес лігу з міні-футболу «ОГО». Знаю, що цілі покоління юнаків та чоловіків Рівного пройшли через це змагання. Радий, що доклав до цього свої знання та здібності.

- Про що мрієте і які плани маєте на 2015 рік?

- Найголовніша моя мрія – щоб закінчилась війна. Мій брат – на війні, тому до загальної тривоги додаються ще й сімейні переживання. Війна зв’язує і морально, і фізично. Витрачається багато ресурсів та зусиль. Тому, якщо закінчиться війна, то на мою думку, за два-три роки Україна радикально зміниться, як "птах Фенікс". Тому що змінився менталітет людей. До нашої держави прикута увага всього світу і світ розуміє, що Україні треба допомагати. Важливо, щоб і ми прагнули розвиватися. Тому я планую в перспективі зміцнити існуючі та реалізувати нові інвестиційні проекти.

 - Вам вдалось досягнути  успіху в багатьох сферах, цікаво, хто вплинув на визначення Ваших життєвих пріоритетів?

- Мої батьки. Активність і небайдужість – це позиція батька. Мій тато – успішний керівник з хорошими організаторськими здібностями. Бізнес-якості я взяв від нього. А від мами я перейняв цілеспрямованість і елементи публічної діяльності, тому що вона в минулому – журналіст. Також я дуже вдячний своєму дідусю, який пройшов німецькі концтабори. Це була людина з надзвичайно сильним характером. З ним я проводив багато часу в дитинстві і він мене навчив ніколи не відступати, не скиглити, бути оптимістом. Для людини, яка пройшла концтабори все те, що відбувалось в житті пізніше  – це як розвага чи легкі прикрості. Дідусь у концтаборі важив 46 кілограм. Мій дід повторював, що всі негаразди у нашому житті – це дрібниці, головне щоб не було війни. На жаль, зараз в Україні йде війна і це велика проблема для всього народу. При чому, впевнений, не тільки українського. Тільки не усі в світі це ще розуміють.

- Хороший тато – це теж професія. Ви завжди хотіли мати трьох дітей?

- Колись в університеті я викладав планування. Напевне дуже добре викладав, тому що багато речей у своєму житті планую і на тривалий час, і на коротку перспективу. Те, що я хочу бути батьком трьох дітей я планував ще будучи неодруженим. Я дякую своїй дружині Оксані, що вона зрозуміла мою життєву позицію. Наші діти народилися у великій любові. Сину Любомиру 15 років, доньці Олі – 12, а найменшому сину Михайлику 3,5 роки. Така різниця у віці дітей також невипадкова – ми це запланували, щоб завжди бути оточеними маленькими дітьми. Прагнення будь-якого батька, щоб діти перевершили своїх батьків. Мені вже є чим пишатися і за сина і за доньку. Мій старший син - переможець Всеукраїнської олімпіади по географії. Це вияв того, що він ставить перед собою задачі та виконує їх. Люди часто запитують у самих себе: навіщо золота медаль чи диплом з відзнакою? Я переконаний, що це не тільки свідчення розуму, а й вияв сконцентрованості на результаті, цілеспрямованості. Я сам такий і дітей намагаюся у цьому переконати.

- Сергій Богданович, в чому полягає секрет Вашого успіху?

- В оптимізмі та активності. У житті я керуюся таким правилом -  не боятися помилитися та бачити в людях тільки хороше.

Публікація здійснена в рамках проекту "Історія успіху".