Валерій Якимчук про спортивний боулінг у Рівному та секрети майстерності

Як розвивається спортивний боулінг у Рівному, чим особливий цей вид спорту, та де можна спробувати свої сили в цьому? Відповідь на ці та інші запитання журналіст сайту «ВСЕ» дізнавалася у кандидата в майстри спорту зі спортивного боулінгу, директора боулінг-клубу «Хутір» Валерія Якимчука.

 

- Звідки у Вас інтерес до спортивного боулінгу?

- Цей вид спорту я спробував у Луцьку. Згодом почав працювати на посаді директора боулінг-клубу «Хутір» . А далі став організовувати там змагання різних рівнів.

- А як давно Ви займаєтесь спортивним боулінгом?

- Взагалі боулінгом я захоплююся вже майже 10 років. А як видом спорту займаюся приблизно 7 років. Мені це дуже подобається.

- А з якого віку можна починати займатися боулінгом?

- Ми запрошуємо всіх і навчаємо боулінгу, незалежно від віку. У нас були діти 7-8 років. Звичайно, їм важче, але наймолодші гравці стараються, виникає спортивний інтерес, тому демонструють хороші результати.

-  Наскільки розвинений спортивний боулінг на Рівненщині?

-  На мою думку, доволі добре розвинений. Адже нині на Рівненщині з’являються нові клуби,  проходять змагання, і все більше людей, особливо молодих, долучаються до цієї гри.  

- Де в Рівному можна навчитись грати у спортивний боулінг? Скільки часу потрібно, щоб оволодіти цим видом спорту?

- Щоб оволодіти будь-яким видом спорту, ним потрібно займатися.  Так, наприклад, у розважальному комплексі «Хутір» є тренери, які допомагають рівнянам навчитися грати у боулінг. Але, як правило, ця гра більш спортивна. Ми робимо все для того, щоб люди могли вести активний спосіб життя, відволікатись від проблем,  мати якусь додаткову розвагу, хобі. Наразі у «Хуторі» є професійні спортсмени та любителі.  Ми запрошуємо до нас, у нашу боулінг-сім’ю всіх, хто цікавиться цією грою, щоб люди могли побачити її зсередини, наскільки вона цікава, наскільки приємна.  Кожен, хто займається спортивним боулінгом, хоче стати на п’єдестал, виграти, і це стимулює.

- Як часто в «Хуторі» проходять заняття зі спортивного боулінгу?  Куди звертатися тим, хто хоче займатися?

- Щочетверга у нас відбуваються аматорські турніри,  у яких беруть участь, в основному, початківці. Також до них долучаються учасники двох місцевих боулінг-клубів – «Хутір» та «Турбіна». Не треба боятися приходити та пробувати свої сили в грі. Адже часто буває, що людина дивиться на нас, спортсменів, і думає, що поруч із нами виглядає смішно.  Але, повірте, теперішні профі, коли починали грати, теж так вважали, тому не варто боятися пробувати.

- Якого рівня змагання проходять в «Хуторі»?

- У нашому клубі  є декілька структур турнірів. Відбуваються любительські змагання, а також організовуємо чемпіонат Рівного для спортсменів. Але він відкритий для всіх. Там учасники борються за звання кандидата в майстри спорту.  Цей чемпіонат офіційно зареєстрований у федерації.  А ще є відкриті всеукраїнські турніри, на які з’їжджаються спортсмени з усієї країни. У планах - прийняти чемпіонат сеньйорів. Це змагання для чоловіків, старших 40 років. Є і дитячі турніри.

- Із якою періодичністю проходять турніри в «Хуторі» ?

- Як правило, календар складаємо так, щоб для учасників не було тяжко. Стараємось проводити змагання раз у тиждень. Це непогане тренування.

- Скільки часу потрібно, щоб навчитись гарно грати у боулінг?

- У кожного має бути якась мета. Для того, щоб добре грати у спортивний боулінг, потрібно цікавитись грою. Те, що я досягнув рівня кандидата в майстри спорту, ще не означає, що дуже добре граю. Я думаю, в Україні одиниці людей вміють досконало грати в спортивний боулінг. А на місцевому рівні ми заохочуємо молодь.  Великий плюс, що за невелику плату людина отримує  задоволення і психологічне розвантаження від гри в боулінг.

- Що б Ви порадили тим, хто хоче добре навчитися грати в спортивний боулінг?

-   Перемагати. Тобто неважливо, наскільки сильний спортсмен, важливо те, чого він хоче досягти.  Коли я починав займатися, виходив на доріжки, дивився на професіоналів і думав як мені так навчитися.  Найголовніше - мати бажання, і щоб руки не опускалися.  Мені подобається, як спорт розвивається на Рівненщині. Молоді спортсмени приходять і втягуються, змагаються, щоб стати на п’єдестал та отримати медаль.

- Поділіться  своїми секретами перемог у боулінгу.

-  Ті, хто професійно займається спортом, підбирають собі для гри кулі. Насправді важливо мати свій спортінвентар. А щодо секретів, то має бути впевненість у собі, а ще відчуття, що маєш перемагати. Щоб цього досягти, потрібно приходити, дивитися на інших і пробувати свої сили. Ми запрошуємо, навчаємо. Так, наприклад, у чемпіонаті Рівного участь для новачків безкоштовна. Також хочемо відкрити юнацьку школу,  щоб  більше популяризувати боулінг.

- Чи багато на Рівненщині кандидатів у майстри спорту зі спортивного боулінгу?

- На Рівненщині не так багато кандидатів у майстри спорту з боулінгу – двоє чоловіків і двоє жінок.

- Що б Ви порадили рівнянам, які хочуть навчитися гри в спортивний боулінг?

- Раджу не боятися. Приходьте і пробуйте. Раджу також відвідувати турніри. Він складається з декількох етапів. Перший - це кваліфікаційні ігри. А їх є 6.  Спортсмени грають із переходами - така структура.  Це більш точна гра, ми цього навчаємо. Можливо, дасть Бог, і ми зробимо безкоштовну школу, де люди зможуть прийти на уроки,  побачити, як грати і для чого це потрібно. Адже боулінг - це фізкультура. Навантаження йде все: і руки, і ноги, і спина, і мозок працюють. Для здоров’я це добре.

- У що, окрім боулінгу, можна пограти у «Хуторі» ?

- Великий теніс. Для дітей є професійні тренери, секції, індивідуальні заняття. Також є міні-гольф.  Він працює тільки весною та восени, тому що гра відбувається просто неба.  Плануємо робити гольф-школу для дітей віком до 16 років безкоштовно. За цим стежте на сайті «Хутора».  Тож долучайтеся до нашого спортивного відпочинку - і не пошкодуєте.

Дивіться також: Віч-на-віч про спортивний боулінг у Рівному з Валерієм Якимчуком

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.