Соліст "Піккардійської Терції" у Рівному: "Люди, які прийшли до нас на концерт у Донецьку, - герої"

Харизматичні, з гарними голосами чоловіки акапельної формації "Піккардійська терція" давно підкорили серця українців. Їх виконання композицій - це дотик до струн душі. Нещодавно у Рівному артисти зібрали повний зал та зачарували присутніх своїм бездоганним співом. Як їм вдається впродовж 22 років залишатися №1 на сцені у своєму жарні, що надихає та як обирають репертуар, розповів соліст "Піккардійської Терції" Андрій Капраль.

 

- Ви вже двічі збирали повний зал у Рівному. В інших містах вас зустрічають так само?

- Останнім часом на наших концертах аншлаги. Не знаю, як буде далі, зважаючи на ситуацію в країні і фінансовий стан людей. За 22 роки ми бачили різне, навіть половину залів. Але розуміли, що це не тому, що нас не хотіли слухати, а через фінансову ситуацію. Ми спокійно пережили кризу 2008 року - їхали і проводили концерти, не ставили космічну ціну, адже розуміли, що люди не мають грошей. Але не хотілося втрачати свого глядача і, зрештою, люди це, напевно, пам’ятають.

 - Чи даєте концерти у східній Україні?

- Минулого року до президентських виборів у нас було 8 концертів,  один виступ у Маріуполі ми відмінили, тому що там йшли серйозні військові дії. У Донецьку та Луганську виступали, і Бог допоміг звідти вчасно виїхати. Герої ті люди, які їхали  на наш концерту Донецьк із українськими прапорами і співали разом з нами гімн України. Пізніше нам розповів священик, який родом зі Стрия, але має парафію у Донецьку, що приїздили люди і розпитували про нас. Восени ми також були з концертом на сході. Цьогоріч у травні у нас теж планується тур від Миколаєва до Сум.

- Чи часто імпровізуєте на сцені?

- Є речі, які не можемо змінити. Солісти мають більше волі, і ми дозволяємо собі, як то кажуть, "повимахуватись". Супровід має дотримуватись чіткої злагодженої роботи, щоб мати хороше звучання.

- Вас у колективі шестеро. Як вдається знаходити компроміс між собою?

- По-перше, ми з юнаків перетворилися у дорослих дядьків. Наше сприйняття життя – це філософія. За 22 роки побачили дуже багато, і дав Бог розуму проаналізувати всі наші дії, щоб не допускати помилок, а шукати можливості  співпрацювати і знаходити компроміси. Маючи досвід, робити неправильні кроки було б дурістю. Ми починали співати четверо, далі нас стало шестеро, була лише одна заміна в колективі. Із сьогоднішнім складом ми виступаємо 19 років.

- Як вибираєте репертуар?

- 70% - це наші авторські пісні. Ми не пишемо поезії, але є багато поетів, які мають гарні вірші. Ми, насамперед, на це звертаємо увагу. Тому що потрібно нести важливу інформацію для людей. Писати"соціалку" – не наше. Адже завжди претендували на вищий рівень. Я не кажу, що це погано, але комусь це вдається. Хтось вміє помічати соціальні проблеми і викласти їх у музиці. Це дає людям можливість отримати відповіді на якісь запитання. Але ми так жодного разу не робили. Не писали замовні пісні під якусь подію. Все співаємо від душі. Твори Івасюка – це те, що не залишаємо без уваги. Загалом не можемо не торкатися тих висот, які досягли українські митці - Володимир Івасюк, Володимир Білозір, Віктор Морозов. Якщо ми готуємо різдвяну програму, то в нашому репертуарі є колядки цілого світу на різних мовах.

- Ви заспівали пісню із гуртом "С.К.А.Й." Чи плануєте ще якісь зіркові дуети?

- Ми не плануємо дуетів. Вони з'являються спонтанно. Колись брали участь у акції "З вірою та любов'ю", де збирали кошти на добудову греко-католицького храму у Києві. Тоді ми ближче познайомилися із різними музикантами, і з гуртом "С.К.А.Й" в тому числі. Тоді до нас підійшов Олег Собчук і сам запропонував записати разом пісню "Світло". Звісно, ми не відмовили. А до 10-річчя їх гурту записали пісню "Знак оклику". Ми приїздили до них на уродини до Києва і виступили разом на концерті. На 20-річчя нашого колективу ми заспівали разом з Русланою пісню "Ой, летіли дикі гуси". Тобто ці проекти ситуативні.

- Із чим у вас асоціюється Рівне, рівненська публіка?

- Ми любимо нашого глядача в усіх містах. Усюди люди, з одного боку, однакові, з іншого – різні. Кожне місто має свою людську красу. Ми їздимо також і по маленьких містечках і раді, що нас завжди тепло зустрічають. До речі, дружимо з вашими  хлопцями з "Ot Vinta". Нам завжди приємно сюди приїжджати. Ви бачили реакцію залу на наш виступ, і нам дуже приємно. Цінуємо глядачів, які приходять на наші концерти. Якщо можемо комусь бодай на день на два принести духовне задоволення, дати можливість відпочити від буденності, тоді ми працюємо недарма. Це наша робота. Якоюсь мірою, ми є лікарями людських душ. Нам часом складно поставити себе на місце слухача. Адже музику бачимо з інакшого боку, як музиканти, і не до кінця можемо відчути емоцію. Дякуємо рівнянам, які приходять на наші концерти.

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.