Рівненський бізнесмен та політик Юрій Романенко: "У житті, як у спорті: якщо впав – піднімаєш мотоцикл і їдеш далі"

Зараз вони – відомі та успішні жінки та чоловіки. Хтось знає їх як підприємців, депутатів, меценатів, для когось вони – друзі та родичі. Та мало хто пам'ятає, з чого розпочався їх шлях до визнання. Сайт "ВСЕ" продовжує цикл публікацій у рамках проекту "Історії успіху відомих рівнян". Про невідомі моменти з життя відомих людей, їх роботу, захоплення, секрети успіху і не тільки читайте у серії наших публікацій. Цього разу героєм нашого проекту став успішний бізнесмен, депутат Рівненської міської ради Юрій Романенко.

 

 

Досьє:

 Рід занять: приватний підприємець, політик

 Освіта: вища, закінчив Рівненський державний педагогічний інститут ім. Д. Мануїльського

 Хобі: мисливство, авіація

 Сімейний стан: одружений, має сина

 

- Розкажіть, будь ласка, з чого розпочалась Ваша політична кар'єра?

- Так склалося, що я став депутатом Рівненської міської ради, аби щось змінити. Сьогодні при владі досить багато дилетантів, які нічого не досягнули в житті. У політиці мають бути люди, які стали успішними у певній галузі і мають досвід.

- Що Вам вдалось зробити за час Вашої депутатської діяльності?

- Я підтримую ті рішення, які спрямовані на розвиток міста, зокрема, господарські питання. Адже саме їх мають вирішувати місцеві політики. Вони повинні ухвалювати рішення, які покращують життя звичайних людей. Це і хороший стан доріг, і комфортний громадський транспорт, і вчасне вирішення комунальних проблем тощо.

- Що, на Вашу думку, потрібно змінити сьогодні у рівненських органах влади?

-  Важливо, щоб депутати менше займалися популізмом, а більше справами. Щоб не лише обговорювали, які є проблеми  в місті, а й вміли знаходити шляхи їх вирішення.

- Яким Ви бачите розвиток міста Рівне, і що для цього можуть зробити представники влади?

- Потрібно брати приклад із європейських міст, де чисто і є порядок. Це стосується і торгових мереж. У Рівному, наприклад, дуже багато кіосків, наметів, люди торгують просто на вулиці. З одного боку, це робочі місця для рівнян, але з іншого, місто перетворилось на «шанхай». Насправді власники деяких кіосків мають заводи та хороший бізнес. Але такий вид торгівлі – це певне прикриття перед податковою інспекцією, аби не платити податки та інші витрати, пов’язані із будівництвом приміщення або орендою. Якщо бізнесмени побудують приміщення і забезпечать роботою людей, тоді місто матиме гарніший і охайніший вигляд, як у Європі.

- Чим займається приватне підприємство "Ю.Р.І.", яке Ви очолюєте?

- Ми маємо приміщення, які здаємо в оренду, також займаємось брокерською діяльністю і частково нафтопродуктами та іншими видами діяльності.

- Чи тяжко вести бізнес у сучасних умовах?

- Його не просто складно вести, а практично неможливо. Виживає той бізнес, де здійснюють поставки за кордон та отримують кошти в іноземній валюті. За рахунок цього справа тримається на "плаву". Українські підприємства сьогодні на межі виживання. На мою думку, коли змінюється влада, нові політики мають зробити життя кращим, ніж попередні.

- Як Ви заробили свої перші гроші?

- Колись на "Рівнеазоті" був мотоклуб "Хімік", який я очолював. Коли постало питання про виживання мотоклубу, потрібно було шукати кошти. На самому підприємстві були певні відходи з каталізаторів, які не використовувалися у виробництві. Натомість відходи не переробляли, а тримали на відвалах поблизу підприємства. Я попросив директора, щоб він мені їх продав, він відповів, що може не продати, а віддати, бо вони нічого не варті. Але економісти порахували, скільки це може коштувати. Я викупив відходи, продав американцям і заробив непогані гроші. Це була перша бізнесова угода. Ці відходи складались із цинку, нікелю та міді. Зараз їх навчились переробляти в Україні, а на той час вони були нікому не потрібні.

- На Вашу думку, чи можливо відродити спідвей у Рівному та що для цього потрібно?

- Спідвей – це дороговартісний спорт. Коли я очолив клуб з мотокросу, він перемістився з останніх місць на лідируючі позиції за два-три роки. Ми не лише їздили на змагання, а й постійно тренувалися та жили цим спортом. А щоб бути успішним у спорті, потрібно жити ним. Я був граючим тренером. Це дуже складно поєднувати. Пізніше займався лише тренерською роботою. Спідвей потребує великих фінансових затрат. Щоб почати заробляти кошти на спідвеї, його треба поставити на ноги і відродити. Легендарні тренери у нас є, не вистачає хороших менеджерів, які здатні знайти кошти і організувати змагання. Поганий той тренер, якого не перевершують його учні.

- Над чим працюєте зараз?

- Будую приміщення  у центрі Рівного, в якому також буде знаходитись ресторан.

- Як колишній військовий, як оцінюєте ті події, які нині відбуваються в Україні?

- Кожен нинішню ситуацію розуміє по-своєму. Мені особисто дуже прикро, що українців і росіян втягнули у братовбивчу війну. Адже не відомо, чим це все закінчиться. Поганий мир краще, ніж хороша війна, це я знаю з особистого досвіду.

- Чи допомагаєте армії? Яким чином?

- Звісно, допомагаю. Спочатку ми купували бронежилети. Адже хлопців відправляли на війну без них. Також купуємо продукти та допомагаємо ремонтувати військову техніку. Окрім того, коли телефонують з полігону, ми намагаємось купити спальники та інші необхідні речі. Насправді це дуже мала частина від того, що потрібно нашим хлопцям. Та ми робимо все, що в наших силах. Хоча насправді повноцінно забезпечувати армію повинна держава.

- Про що мрієте?

- Я мрію, щоб всі люди були забезпеченими і могли собі дозволити купити те, що хочуть.

- Які книги любите читати?

- Зараз перечитую історичну книгу "Таємний радник вождя". Ця книга непроста за своїм змістом, думаю, що вона актуальна, адже  історія має здатність повторюватись.

- Розкажіть про Вашу родину

- Одружений, маю сина і внучку. Син економіст за освітою і займається ресторанним бізнесом. Сам я ріс без батька. Тому мені було дуже важливо бути впевненим, що свого сина я зможу забезпечити усім необхідним.

- Що б Ви порадили молодим людям, які хочуть досягнути успіху?

- Бути наполегливим. Сьогодні молодь хоче отримати все і одразу, кинути в автомат копійку, а отримати мільйон. Так не буває. В молодості я працював у дві зміни, щоб заробити гроші для своєї родини.

- В чому секрет Вашого успіху?

- Я був дуже наполегливим і впертим. Все життя займався спортом. А в житті, як у спорті, потрібно першим прийти до фінішу, незважаючи ні на що. Як би важко не було, потрібно прагнути до своєї цілі. Якщо впав – піднімаєш мотоцикл і їдеш далі. В житті так само. Важливо у гонці життя колись зупинитись і осмислити пройдений шлях, для того щоб рухатись далі.

Публікація здійснена в рамках проекту "Історія успіху".