Голова Рівненської ОДА не працює з приятелями і хоче всіх помирити

Про інтерв’ю з Віталієм Чугунніковим домовились по телефону в той день, коли указ про його призначення з’явився на сайті Президента. Була умова – перше інтерв’ю має з'явитися саме на сайті "ВСЕ". Через різні причини зустрітися вдалось, коли на календарі вже була весна.  Розмова відбувалась у кабінеті голови Рівненської ОДА. Віталій Чугунніков розмовляв російською, та час від часу переходив на українську.

– Коли вас, як голову Рівненської облдержадміністрації, представляв Ковальчук, він сказав: "Тиждень на подавання документів в Адміністрацію Президента і місяць на всі призначення". Відтоді минуло вже більше часу. Де самі призначення?

– Сказати важче, ніж зробити. До процесу призначень підходжу правильно і обдумано. Я не сприймаю партійних квот, не розумію таких речей. Навіть коли після Майдану в нас був тимчасовий уряд, я нікого не лобіював на посаду голови адміністрації на Рівненщині. Запропонували Сергія Рибачка,  і в мене не було заперечень. Тоді всі за щось боролись, а я не бачив у цьому жодного сенсу.

Зараз же призначення залежать від мене, це моя відповідальність. Насправді це не так просто -підібрати кандидатуру. Є такі, що хочуть, але відразу зрозуміло, що людина не потягне цю роботу або просто не пройде співбесіду в Кабміні та Адміністрації Президента. В когось геть зіпсована репутація чи люди в районі проти. Буває таке, що когось підбурюють місцеві політичні еліти, щоб потім пролобіювати свої призначення. Зараз дуже непростий час, який вимагає непростих рішень.

– То коли будуть призначення?

– Вони тривають. В частині районів Рівненщини вже призначені голови райдержадміністрацій. Як тільки кандидатура проходить перевірку та всі процедури в уряді і адміністрації, відразу приступає до роботи. Тут ви маєте зрозуміти один нюанс: призначає і звільняє голову райдержадміністрації Президент, а голова облдержадміністрації тільки подає кандидатуру, яку можуть або прийняти, або відхилити.

Ми подавали більше людей, але щодо деяких товаришів є зауваження. У плані професійності. Хороші люди, але немає розуміння соціальної політики, законів бюджетного процесу – багатьох критеріїв, які повинен мати голова РДА. І коли мені кажуть: "Ми не рекомендували б", я не "продавлюю" в АП людей.

– Шукаєте інших?

– Так. Сьогодні така ситуація у країні, що люди, які себе зробили, не хочуть йти у державні галузі… Але якщо людина не пройшла, це не означає, що на ній можна ставити хрест. Необхідно рости й працювати на посаді заступника чи у представницьку гілку влади, на місцеві вибори. А я починаю шукати далі. Повторюсь – професіонали, які самі себе зробили, мають досвід і досягнення, не хочуть йти на державну службу.

– А ви чому пішли?

– Тільки з однієї причини – мені дали чіткий посил, що  маю погодитись і взяти на себе відповідальність. Або ніхто не розуміє, хто буде. Ті, кого я рекомендував, були відхилені адміністрацією і Президентом. І я погодився. З дитинства не звик відступати. Так і цього разу: потрібно – значить погоджуюсь і йду працювати.

– Але й із вашим призначенням була дуже довга тяганина. Чому?

– Ну, не буду приховувати і, мабуть, повторюсь – мені зробили пропозицію, але я був не готовий. В той момент навіть хотів "зав’язати" з політикою. Я побудував дуже хороший колектив партії "УДАР", за який мені точно не соромно. Став народним депутатом і пройшов революцію. Я мав складний і в той же час прекрасний шлях на Майдані.

Не хочу ображати своїх колег-депутатів, але депутатський значок багато хто отримує, щоб вирішувати якісь свої задачі. Для мене це було розчаруванням. Розумієш, що працюєш на 100 відсотків, а система така, що не дає можливості щось реально змінити.

Так, є написання законів. Але, на мій погляд, у нас їх дуже багато пишуть. Часто для «галочки». І ці закони не змінюють на краще життя звичайної людини. Тому я розчарувався і не боровся за місце під сонцем в політиці.

– Інші політичні сили гальмували ваше призначення?

– Думаю, гальмували не так моє призначення, як призначення взагалі. Тому що хотіли, щоб призначили їхнього.

– У мене є інформація, яку виклав в одній зі своїх статей, що ваше призначення гальмували депутати з "Народного Фронту".

– Не буду підтверджувати чи спростовувати цю інформацію. Найгірше, коли між людьми немає діалогу. Можливо, у той час нам просто потрібно було поговорити. Ми зайшли після парламентських виборів. "Народний Фронт" йшов окремо, "Блок Порошенка" – окремо… Це був такий синдром після виборів. Вибори - це завжди маленька війна. Після неї залишаються недоказані речі, легкі образи. І після цього періоду необхідно було прийти до діалогу. Це ми зробили після мого призначення.

У мене зараз однакові стосунки з усіма політичними силами, які в Рівненській області налаштовані патріотично.

– Повернемось до призначень. Коли будуть призначені заступники? Ви вже визначились із кандидатурами?

– Поки що із того кадрового потенціалу я бачу Юрія Приварського у кріслі першого заступника. Він розумний і, як кажуть, у матеріалі. Непогано впорався з підготовкою бюджетного процесу та добре  показав себе у роботі ще попередньому керівнику. (Задумався. Потім додав, сміючись. – авт.). Якось десь написали, що він - кум Рибачка, а потім ще й зі мною породичали. Мабуть, комусь вигідно продавати такі новини. Як ви там кажете: це підвищує тираж і перегляди…

А якщо серйозно, то у мене давно виробився принцип не працювати з тим, із ким товаришую. Я прихильник збереження суто людських, родинних і робочих стосунків. Зі мною добре дружити, але складно працювати. Багато товаришів, із якими спілкуємось багато років, за жодні пряники не прийдуть сюди до мене працювати.

– Хто ще, окрім Приварського?

– Ну ви ж писали, що "гуманітарним" заступником у мене має бути грузин (з посмішкою – авт.). Я поспілкувався з нашим грузинським товаришем (радник екс-президента Грузії Іло Глонті, - прим.авт.) – це новий ковток повітря, нове бачення. Багато правильних, розумних речей мені розповів. Він прийшов до мене на 10 хвилин, а пішов за півтори години.

Я йому сказав, що якщо хоча б половину того, про що він розповів, можна реалізувати, то ліміт довіри від мене, як голови ОДА, він має.

– Але минуло вже багато часу, та Іло Глонті ще не призначений заступниклом.

– У нас є чітка процедура призначення державних службовців. Одна із вимог – українське громадянство. Він громадянин Грузії. В Адміністрації Президента є розуміння, що я хочу запросити його на роботу. Але ми маємо дотримуватись процедури і закону. Як тільки Іло отримає український паспорт – буде вирішено це питання. Думаю, вже не довго залишилось цього чекати. А поки що в нього є час освоїтись і ознайомитись зі сферою, в якій доведеться працювати.

Наша освітня програма відрізняється від грузинської, вони провели доволі серйозні реформи. І ми можемо змінювати це на місцевому рівні, не чекаючи на зміни зі столиці. Він має зрозуміти, як працює система життєзабезпечення цього напрямку. Його завдання - зламати усі корупційні схеми і, наскільки я розумію, в Іло є хоча б теоретичний досвід у цьому. Я не хочу його переоцінювати, але він яскравий, розумний, освічений, має бачення…

– Не боїтесь, що почнуть закидати, мовляв, навіщо іноземці? Є багато своїх розумних….

– Закидали і звинувачували, але цей період вже минув. Я хочу, щоб швидше закінчилась війна і російські окупанти не порушували наш спокій. Це єдине, чого боюсь. Не помиляється той, хто нічого не робить.

Щодо цього хлопця, мені здається, усе має бути гаразд. Так, у нас може бути ефективний керівник даного напряму, але він житиме у тому, як працює система. А Іло Глонті не знає, як вона працює. І я не хочу його цьому вчити. Він має вдихнути щось нове, у нього є ідеї.

Часто можна просто змінити людину на посаді, а при цьому залишиться "совок". Чистий, порядний, але "совок". Хто може рухатись уперед? Той, хто бачив щось інше. Він виріс не в цій системі координат і отримав ті плоди реформ, які проводили у Грузії. Я був там у 2011 році, зустрічався з Саакашвілі. Не все було чудово, але їм багато чого вдалося. Ми не маємо часу чекати - треба брати і робити вже.

– Хто ще буде у заступниках?

– У мене має бути три заступники. Поки що відкрите питання щодо заступника, яки куруватиме напрямок ЖКГ. Шукаю людину.

– Активно обговорюється те, що вашим заступником стане Олексій Муляренко.

– Тут хочу, щоб ви мене правильно зрозуміли. На сьогодні, думаю, це не його посада. Він молодий, амбіційний, порядний. Олексій Муляренко хороший менеджер і дуже перспективний керівник чи політик. Але ця посада не для цього.

Як кажуть у боксі, не хочу його раніше часу "спалити", виставити туди, де він ще не на 100 відсотків все розуміє. Хай ще набереться досвіду. Я йому зробив пропозицію… Не те, що пропозицію… Поставив завдання на іншому напрямі. Поки що вирішується питання з людиною, яка працює на тій посаді.

– Тобто він все одно буде десь поряд?

– Він буде поряд, працюватиме в облдержадміністрації. І, думаю, на нього буде найбільше навантаження. Але поки що я не розглядаю його як заступника. Бо, думаю, йому буде більш ефективно попрацювати на іншій посаді.

– Нині на Рівненщині одна із основних проблем – бурштин. І вам точно із цим доведеться щось робити чи не робити взагалі. Ваш погляд?

– З одного боку, це подарунок природи. Цей камінь можна було б розглядати як перспективу розвитку області. Проблема в одному – ми на місці не можемо ухвалити рішення, які стосуються корисних копалин…

– Ви зараз потрапили у свого роду капкан: якщо нічого не зробите із бурштином, скажуть, що ви маєте долю.

– Було б непогано…(сміється – прим.авт.). Якщо ж серйозно то у нас так заведено: якщо щось не відбувається у позитивній динаміці, значить винен голова ОДА. Всі переоцінюють мої можливості…

– А як змінити? Ви говорите: Київ…

– Та не тільки у Києві справа… Але найбільше все ж там.

Давайте так: у нас один вихід із цієї ситуації – легалізація видобутку бурштину. Це є таке гучне гасло… Як сьогодні людей, які звикли до великих доходів на Поліссі, змусити легалізуватися?

На сьогодні це практично нереально зробити. Якщо не буде державного регулювання видобутку, можемо опуститись до Чикаго 20-х років. Тих людей, які там проживають, теж особливо не цікавить легалізація. Інтелігенцію, тих, хто думає, – цікавить. А простих людей на полі з мотопомпою – ні. Логіка така: мій батько це робив, мій дід, тож і я буду це робити. Ми відсунули звідти криміналітет. Так, це справді відбулось…

– Але, по суті, криміналітетом стали і самі старателі…

– Було поставлене завдання розібратись із незаконним видобутком… Ви знаєте, почастішали випадки, коли міліціонерів б’ють. Більше того, відбуваються неприємні історії з міліцією, коли вона приїжджає відібрати помпу, сказати, що вони (старателі – прим.авт.) роблять незаконно. А їх б’ють. Що їм робити? Міліцію б’ють!

Тобто там хочуть анархії, щоб не було чіткого державного контролю. І це велика кількість людей. Таке явище називають економічним сепаратизмом на тій території. Все робиться для того, щоб розхитати ситуацію. Привезти туди Нацгвардію? Можна було б таким чином поставити на всьому цьому крапку. Потім говорили б, що я негідник, який забрав у тих людей шматок хліба.

Я не забираю. Я думаю, як правильно вирішити цю ситуацію, щоб і держава, і ці люди отримували свою частку. А ніхто чекати не хоче. Коли ми відсунули криміналітет, люди зрозуміли, що тепер можна робити те, що вони хочуть. Вони так і кажуть: наша земля, що хочемо, те і робимо. Це земля українців, це держава Україна, і тут працює конституція і закони України. А там цього ніхто не чує.

Ви кажете: вирішу цю проблему, не вирішу цю проблему… Я не чарівник. Держава наразі не має достатньо ресурсів, щоб закрити усі моменти незаконного видобутку, бо це велика кількість людей. І цим іноді користуються і кримінальні авторитети, і, як мені розповідали, приїжджають та прикриваються назвами батальйонів.

– З відповідними шевронами…

– Так. До мене приїжджають командири чи заступники батальйонів. Кажуть, що ті люди не мають до них жодного відношення. Це самозванці, бо батальйони мають бути в зоні АТО або на ротації чи на навчаннях. А це під їхнім виглядом банальний рекет. Бурштин нікуди не зникне, давайте дочекаємося формули, при якій і ви будете заробляти, і держава, і Рівненська область.

Вони не розуміють головного – бурштин закінчиться, і з такими темпами там просто не буде що копатиь і вже нічого не виросте . Вони сьогодні вбивають майбутнє своїх онуків.

Більше того, місцеві мешканці не хочуть цього чути. Вони б’ють міліцію, воюють між собою. Там вже немає чужих. Раніше у них була претензія, що чужі приїжджають. Ну, немає їх там зараз. Я це гарантую. І що далі? Вони тепер самі вбивають свою природу. Вважають, що Україна має вирішити це питання, але вони державі нічого не винні, бо то їхні землі.

– Вже на сході вважали, що годують всю України.

– Саме так. Я бачу, що процес легалізації (видобутку бурштину – авт.) йде не дуже швидко у Верховній Раді і Кабміні. Є два державні підприємства, за них йдуть постійні бійки, особливо за "Укрбурштин".

Я хочу тільки одного: є два підприємства, і вони повинні зайнятись законодавчо та екологічно правильним видобутком бурштину. Робити це прозоро, щоб можна було порахувати, скільки і що має залишитись в обласному бюджеті. Щоб ми могли продавати це каміння не за копійки, а за ринковою ціною. Щоб юридична особа робила рекультивацію тих земель. Це основні позиції, які необхідно втілити. А який інструмент для цього є? Його просто немає. Забрати армію зі сходу і пригнати її на північ нашої області? Це смішно. Ми що, будемо людей розстрілювати? Не будемо. Ми пояснюємо, а ніхто не чує. Вихід один – підприємства, які мають займатись видобутком, повинні забезпечити рекультивацію та охорону.

– Щодо децентралізації… Рівненська область проїдає більше, ніж заробляє…

– Ну, не на багато. Є і гірші області…

– Так, але говоримо про Рівненську… Ви, як керівник області, можете сказати, на чому вона має вийти хоча б на незбитковий рівень. Що будемо розвивати?

– Розвивати економіку…

– Економіка – це дуже глобально. А за напрямами?

– Напрям один – запрошувати інвесторів, які готові вкладати сюди гроші. Одна успішна компанія каже, що хоче побудувати картонний завод. Інші – зайнятись переробкою торфу. Ще одні – побудувати завод із переробки лісу.

У нас кругляк вивозять, і ми з цього нічого не отримуємо. Коли його ріжуть і продають на місцеву фабрику, то це робочі місця, податки у бюджети… Тобто є дохід обласному бюджету, а те, що зрізали, повантажили і вивезли – нічого нам не дає. Треба ввести мито. Хочете вивозити кругляк? Те, що ми мали б отримати з його переробки, залиште тут, і вивозьте. А який на сьогодні інструмент у голови ОДА це зробити? Я казав у Києві, що вони перетягнули на себе надто багато повноважень, із великою частиною яких не можуть впоратись. Делегуйте їх на місця. Усі дозвільні документи ми маємо видавати тут, а в Києві повинні робити тільки юридичну оцінку того, що ми робимо.

– Один інвестиційний проект в області почався ще у 2008 році і стоїть досі. Це компанія "H+H", яка мала збудувати завод в Острозькому районі. Вони досі платять оренду за землю, а заводу так і немає.

– Нещодавно міністр екології підписав… Ми там фактично у них під дверима живемо. Необхідно було переукласти документи, які були підписані колишнім головою ОДА. Ми це зробили. А тепер мій помічник у Києві ходить і "хитає" всіх міністрів, щоб вони підписали документи, які після цього нам повернуть, і ми знову робитимемо пакет документів, які знову туди надішлемо. Це те, що мене найбільше дратує – відрізок від моменту підписання протоколу про наміри і остаточне підписання документів та початок реалізації проекту дуже довгий.

Я нікого не звинувачую, але якщо це робиться так довго, значить, ви із цим не справляєтесь. Тож відпустіть це на місця. Компанія приїхала у Рівненську область? Ми тут вивчимо пропозицію і ухвалимо відповідне рішення. Бо ми тут займаємось наповненням обласного бюджету. Коли я прийшов на цю посаду, то гарантував підприємцям, що тут не потрібно буде ділитися бізнесом, давати хабарі. Це те, що стосується Рівненської ОДА. Але тепер зрозумів, що там (у Києві, - прим.авт.) не встигають виконувати відповідну роботу.

– У вас тут на місці  теж є партнер, із яким треба вибудовувати стосунки – обласна рада.

– Михайло Кириллов?

– Я загалом про всю обласну раду.

– Я не кажу, що бюджет ідеальний. Він далекий, як нам у Києві намагались "продати", від економічної децентралізації. Нам дали пару податків, які ще треба спробувати взяти із простої людини. А потім за ці кошти відремонтувати дороги… А все інше лишилось в ручному управлінні. 

Ми розуміємо, що від цього залежить і мобілізація, бо на це частина коштів  йде із бюджету. Я запросив до себе лідерів груп та фракцій і сказав, що є державна позиція. Є бажання працювати? Приєднуйтесь, мої двері відчинені. Але… Можна вкласти гроші в енергозбереження і, зекономивши наступного року, заробити на цьому мільярд для області. А ми не можемо цього зробити, бо є бюджетний кодекс, закон про бюджет. Нам кажуть скорочувати людей, а для цього необхідно щось організувати і дати їм. Я за економічну децентралізація. А політичну…

Тут на Рівненщині політики немає. Є загальна політика і є ворог, якого треба перемогти. Необхідно країну витягувати із економічного колапсу, бо програємо війну і без російських танків у Києві – економічно програємо. Це те, що робить Путін, – задушити нас не лише силою, але й економічно. А це дасть йому можливість збудити соціально незахищені прошарки суспільства і сказати, що керівництво країни - негідники, які розкрадають. Та розкрадати немає чого. Все вкрадено до нас. Треба розвивати економіку у будь-яких напрямах.

Сьогодні для комерції ми дуже привабливі. Китайці пропонують біля наших безкоштовних доріг побудувати платні. За свої гроші побудують, тільки просять дати захист прав власності. А це у нас наразі ефемерне поняття.

– Ви згадали про мобілізація. Як вона наразі проходить?

– Скажімо так: доволі непогано. Звісно, коли ти проводжаєш на схід близьку людину, війна безпосередньо стукає у твій дім. Тому усім нам страшно, але у нас немає виходу…

– Із ваших друзів, знайомих хтось пішов воювати?

– Пішли друзі, пішов кум. Інколи хочеться й самому піти… (Після паузи – авт.). Мобілізували людей, якийх я знаю, моїх колишніх працівників. Добре, що ті підприємства, якими я керував, так побудували процес, щоб рідні і близькі не витрачались та не відчували потреб. Важливо, щоб не відчували себе покинутими. За ними зберігається робота, зарплата, вони під контролем керівників цих підприємств.

Допомагати  і проявляти увагу потрібно постійно, бо вони того варті. Чи правильніше сказати – ми їм винні. Мій кум потрапив під обстріл, тріщина у хребті, лікувався у госпіталі. Очухався і знову туди. На мої зпитання: "Як справи?", завжди відповідає: "У нас все добре, не стріляють". А дивишся новини і розумієш, як насправді.

–  Пане Віталію, вам закидають, чому ви не на війні?

– Моя дружина зраділа, коли мене призначили і я повернувся сюди із Києва. Казав їй, що є два варіанти: або я стану головою ОДА, або поїду на фронт. Комусь це, мабуть, по-дурному прозвучить, але в мене це ще з пацанячого дитинства. Я - мужик і не маю права відступати, ховатись. Так вже вийшло, що мені президент поставив завдання тримати тут фронт, і я маю це робити.

Так, робоче місце (обводячи поглядом кабінет – авт.) тут із комфортом, не порівняти з холодним і мокрим окопом. Це не співрозмірні речі. Завжди, коли згадаю, що вони (солдати – авт.) у нас там є, кажу собі: "Соплі підтер і йди працюй". Це моральний обов’язок перед ними.

В нас є багато проблем, які можна вирішити, просто правильно налагодивши процес. Все є, всім забезпечені, але чомусь не працює. Так було з довідкою, яку мали видати бійцю, який був на лікуванні. Всі погоджувались, що її треба видати, але не розуміли, хто це має зробити. Зібрав у себе всіх причетних і дружину бійця та поставив завдання: вислухайте, вирішіть, як це має бути, і зробіть так, щоб подібних проблем більше не виникало. Мені не потрібен процес і бюрократичні папірці. Я людина з бізнесу – хочу бачити результат. Хоча маю визнати, що левова частка чиновників "заточена" саме на процес: видали бумажку і все. Працює чи не працює – це вже їх не цікавить. Але буде по-іншому!

– Вас зараз місцеві журналісти підколюють із приводу вашої мови…

(Сміється – авт.) Азаров місцевий…  Це справді проблема. Я зобов’язаний виправити цю ситуацію…

– Тобто таке завдання собі поставили?

– Обов’язково. Проблема - переключитись думати не російською, а українською мовою.

– Ваші діти вдома якою мовою спілкуються?

– Тільки українською. У мене дружина рівнянка… Коли приїжджаю до батьків, вони кажуть, що українською добре спілкуюсь, а приїжджаю сюди  - і ось так виходить… Але зараз вже говорю українською і наради провожу. Колеги не сміються – терплять. Тільки дочка вдома постійно мене виправляє. Виговарююсь поступово.

У мене характер такий: якщо поставив собі мету, то я її досягну. Чи це стосується мови, чи області.

Коментарі

Хахльов через своїх писак має відпрацьовувати надані преференції)))))

Шановний пане Кривошеєв, не головний редакторе сайту «ВСЕ», а просто журналіст!
Мої «Фантазії» в реальних документах, а саме розпорядження голови ОДА. Хочу прослідкувати за процесом Ваших журналістських розслідувань та висвітлення результатів в ЗМІ.
Після цього вирішимо хто сциканув.
Рівненська обласна державна адміністрація
Розпорядження № 686
Дата: 26 грудня 2014 року

Розглянувши клопотання Управління Служби безпеки України в Рівненській області, відповідно до пункту 7 статті 13 ЗУ "Про місцеві державні адміністрації", статей 17, 79-1, 122 ЗКУ, статей 22, 56 ЗУ "Про землеустрій":

1. Надати Управлінню Служби безпеки України в Рівненській області згоду на поділ земельної ділянки загальною площею 0,9998 гектара, кадастровий номер 5610100000:01:042:0650, що перебуває в оренді зазначеного Управління, на території м. Рівне по вул. Поповича, 65а,
на п’ять земельних ділянок без зміни їх цільового призначення (цільове призначення 11.03 - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств) орієнтовною площею 0.7829 гектара, 0.0611 гектара, 0.0611 гектара, 0.0469 гектара, 0.0478 гектара.
2. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.
В. о. голови адміністрації Ю. Приварський

Рівненська обласна державна адміністрація
Розпорядження № 617
Дата: 2 грудня 2014року
Розглянувши клопотання фізичних осіб, звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок, відповідно до пункту 7 статті 13 ЗУ „Про місцеві державні адміністрації” і статей 17, 122, 127, 128, 141 ЗКУ:

1. Припинити приватному науково-виробничому підприємству „Інформаційно-комп’ютерні системи-сервіс” право оренди земельної ділянки площею 0,0260 гектара на території Більськовільської сільської ради Володимирецького району у зв’язку з набуттям іншими особами права власності на будівлі, які розташовані на цій земельній ділянці.
2. Припинити закритому акціонерному товариству „НВО Укрсовпроект” право оренди земельної ділянки площею 0,0270 гектара на території Більськовільської сільської ради Володимирецького району у зв’язку з набуттям іншими особами права власності на будівлі, які розташовані на цій земельній ділянці.
3. Продати у власність громадянам Бондаренку Володимиру Миколайовичу та Дубенському Володимиру Федоровичу земельну ділянку площею 0,0177 гектара (кадастровий номер 5620881200:06:067:0128), що перебуває в оренді приватного науково-виробничого підприємства „Інформаційно-комп’ютерні системи-сервіс” (землі рекреаційного призначення), на території Більськовільської сільської ради Володимирецького району, для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення (для обслуговування будинку відпочинку) за 8 823 гривні, визначені на підставі експертної грошової оцінки земельної ділянки.
4. Продати у власність громадянину Кухарьову Артему Анатолійовичу земельну ділянку площею 0,0218 гектара (кадастровий номер 5620881200:06:067:0130), що перебуває в оренді закритого акціонерного товариства „НВО Укрсовпроект” (землі рекреаційного призначення), на території Більськовільської сільської ради Володимирецького району, для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення (для обслуговування будинку відпочинку) за 10 585 гривень, визначених на підставі експертної грошової оцінки земельної ділянки.
5. Продати у власність громадянці Москалик Тетяні Михайлівні земельну ділянку площею 0,0135 гектара (кадастровий номер 5620881200:06:067:0129), в тому числі: площею 0,0052 гектара, що перебуває в оренді закритого акціонерного товариства „НВО Укрсовпроект”, та площею 0,0083 гектара, що перебуває в оренді приватного науково-виробничого підприємства „Інформаційно-комп’ютерні системи-сервіс” (землі рекреаційного призначення), на території Більськовільської сільської ради Володимирецького району, для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення (для обслуговування будинку відпочинку) за 6 906 гривень, визначених на підставі експертної грошової оцінки земельної ділянки.
6. Доручити Володимирецькій районній державній адміністрації в установленому порядку від імені Рівненської обласної державної адміністрації:
укласти угоду про припинення договору оренди землі із науково-виробничим підприємством „Інформаційно-комп’ютерні системи-сервіс” у зв’язку з набуттям іншими особами права власності на нерухоме майно, що розташоване на цій земельній ділянці;
укласти угоду про припинення договору оренди землі із закритим акціонерним товариством „НВО Укрсовпроект” у зв’язку знабуттям іншими особами права власності на нерухоме майно, що розташоване на цій земельній ділянці;
зареєструвати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень припинення права оренди зазначеними земельними ділянками;
укласти договори купівлі-продажу земельних ділянок із громадянами Бондаренком Володимиром Миколайовичем, Дубенським Володимиром Федоровичем, Кухарьовим Артемом Анатолійовичем та Москалик Тетяною Михайлівною.
7. Володимирецькій районній державній адміністрації про хід виконання розпорядження інформувати обласну державну адміністрацію до 01 березня 2015 року.
8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.
В.о. голови адміністрації Ю. Приварський

Поцікавтесь ким являються вказані громадяни в рішеннях - Березнівського лісового господарства, Володимирецького району, за СБУ «мовчу», а то ще запросять в будівельну організацію працювати.
Рекомендую переглянути фільм «У полі зору», повчальний для журналістів.
А зараз друже Олексію до бою.
Слава Україні! Слава героям! Герої не вмирають.

Ну нарешті, я вже замахався пояснювати всім, що я не редактор, а журналіст сайту ВСЕ. Більше того, у нас насправді немає головного редактора.

Але бачу Гость з  IP 176.8.230.115 вже записав мене в "голоси Чугуннікова"))) Поржав. Залиште свої фантазії при собі. Я  вас просив дати мені ті документи, про які ви тут пишете - ви сциканули і не дали. Можете тільки в коментах анонімно писати. Забуваючи (чи скоріше не знаючи) що отой номер ІР точно вказує на комп'ютер з якого писалось)))

От взяли і обізвали Кривошеєва редактором та ще й головним.
Редактора, судячи з орфографії сайту в них немає.

До пана Чугуннікова і Ко потірбно записатись на прийом. Він лише приймає один раз на місяць і то своїх, але не усіх.
Головний редактор сайту "ВСЕ" і "керівник медіа простору Рівненщини" пан Кривошеєв, тому звертаюсь до нього. Крім зазначеного ВІн виступає голосом Чугуннікова поряд з Сергієм Мінічем прес-секретарем ОДА.
Нарешті пан Кривошеєв на шпальтах сайту обіцяв, що усі підняті питання в коментарях ним будуть в майбутньому висвітлені.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам.

А чому запитання Чугуннікову Ви задаєте Кривошеєву?
Напишіть звернення до голови адміністрації та отримаєте всі відповіді.

Шановний пане Кривошеєв !
Мав намір утриматись від коментарю, але ситуація яка склалась в Рівненській області є надто напруженою, яка незабаром вибухне.
Голова Рівненської ОДА громадянин Чугунніков В.С., на мою думку, в силу своїх професійних та ділових якостей не може бути керівником новою генерації.
Чому?
Тому що він не ознайомився та не вивчив свої функціональні обов’язки, приділяє увагу тим мізерним питанням, які не мають ніякого відношення до економічного зростання Рівненщини. Ви запитає про факти, мною вони викладені в коментарях раніше, буде необхідність викладу повторно з доповненнями.
Основні питання якими займається керівництво Рівненської ОДА та призначені голови райдержадміністрацій, за невеликим винятком - це питання самореклами та роздача, розпродаж земельних ділянок своїм родичам, кумам, шваґрам і потрібним людям.

Як приклад наведу одне розпорядження:
«Видавник: Рівненська обласна державна адміністрація Номер: 692
Дата: 26 грудня 2014 Дата оприлюднення: 05.01.2015
Розглянувши клопотання громадян Олексієвця Олега Миколайовича, Олексієвець Надії Степанівни, Олексієвець Анастасії Олегівни, Олексієвець Олександри Олегівни, Кренько Галини Миколаївни, Лавор Аліни Олександрівни, відповідно до пункту 7 статті 13 Закону України „ Про місцеві державні адміністрації”, статей 17, 89, 118, 121, 122, 141 Земельного кодексу України, статей 25, 50 Закону України „Про землеустрій”:
1. Надати дозвіл громадянам Олексієвцю Олегу Миколайовичу, Олексієвець Надії Степанівні, Олексієвець Анастасії Олегівні, Олексієвець Олександрі Олегівні, Кренько Галині Миколаївні, Лавор Аліні Олександрівні на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 гектара, кадастровий номер 5610100000:01:063:0098, у спільну сумісну власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, за рахунок земель житлової та громадської забудови, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства “Березнівське лісове господарство”, в м. Рівне по вул. П.Скоропадського, 34.
2. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.
В.о. голови адміністрації Ю. Приварський»

Запитання від громади Рівного до голови Рівненської ОДА Чугуннікова В.С.?
Як могло таке відбутись, що у центрі м. Рівного на вул. П. Скоропадського, 34 є землі які перебувають у постійному користування державного підприємства “БЕРЕЗНІВСЬКЕ ЛІСОВЕ господарство”.

Ще запитання до пана Кривошеєва, на яке ВИ обіцяли дати відповідь і не зробили цього.
Ким працює в Рівненській ОДА громадянин Муляренко Олексій Віталійович? Чому він має робоче місце в кабінеті колишнього заступника голови ОДА Губанова? Чому він використовує працю секретарки, яка знаходиться в його приймальні? Нарешті чому ми платники податків утримуємо їх?

Закінчуючи допис зауважу, що мовчать правоохоронні органи, такі як Служба безпеки України в Рівненській області, прокуратура Рівненської області. ЧОМУ??? Відповідь банально проста – виділення їм ЗЕМЛІ у м. Рівному. При потребі надам факти.
Слава Україні! Слава Героям! Герої не вмирають!
Хапуги, нікчеми в органах виконавчої влади будуть відповідати за свої ганебні вчинки і дуже скоро

Згодна на всі 100% - не запам'яталося нічого і нічого не зачепило. Або немає дійсно про що говорити або не вміє говорити. Гірше, коли перше....

Вибачте, але давно давним ясно, що влада і народ по різні сторони барикад. Особливо зараз усім важко: одним брехати... а іншим вірити!

"Тільки з однієї причини – мені дали чіткий посил, що маю погодитись і взяти на себе відповідальність. Або ніхто не розуміє, хто буде." -- А хто ти такий? до 2006 року де був і чим займався? Явно не професійною діяльністю.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.