Пастор-волонтер із Рівненщини рятує біженців-східняків та визволяє полонених

Завдяки йому чоловіки-будівельники з Полісся, які раніше їздили на заробітки в Москву, вирушають на схід відновлювати зруйноване. Працюють там безкоштовно. А ще він опікується долею переселенців – у себе прихистив вдову з дітьми, чоловіка якої вбили сепаратисти. Тепер жінка вже відійшла від горя і повернулася  додому. Пресвітер Карпилівської церкви Християн віри Євангельської Володимир Бричка майже рік їздить в Донецьку та Луганську області з гуманітарними вантажами, добрим словом та новими власними ініціативами, як допомогти. Він навіть зміг домовитися з терористами про звільнення полонених. Тепер вирушає на схід декілька разів на місяць. Виїздить у вівторок-середу, а повертається у вихідні. Бо ж і військових на блокпостах потрібно відвідати, і з місцевими жителями, якими почав опікуватися, хочеться поспілкуватись. Про те, як сприймають допомогу західняків на сході – читайте на сайті «ВСЕ».

 

- Де саме на сході працюють чоловіки з Полісся?

- Вони допомагали відновлювати лікарню в Слов’янську. Свого часу її частково евакуювали. Однак там побували мародери. Вперше я побачив лікарню розбитою та розграбованою. Там зробили ремонт. Також ми допомогли з меблями (їх передали зі Швейцарії завдяки місії «Братерство без кордонів»).

Крім того, наші хлопці допомагали  відбудовувати притулки, бо ж дітей нема куди подіти. На сході багато поруйнованих хат, де жили літні люди. Здебільшого їм нема куди тікати. Багато хто знаходить прихисток у підвалах. Тож наші будівельники ремонтують такі хати – десь дах перекриють, вікна поставлять – а людям вже легше. Вони працюють на волонтерських засадах упродовж тижня-двох. Потім їм на заміну приїздять інші. Натомість разом із чоловіками з Полісся відбудовувати поруйновані міста на сході вирушають і переселенці, які зараз мешкають у нашому селі.

Ясна річ, що чоловіки зі сходу, які змушені були з сім'ями переїхати до нас, у Карпилівку, шукали заробітку, просили допомогти з роботою. Але не можна забувати, що в селі живуть матері, чиїх синів мобілізували. Зараз вони на сході, в зоні АТО. Жінкам болить душа за своїми дітьми, які нині на війні. І їм важко зрозуміти чоловіків-переселенців звідти, які сьогодні тут.  Саме тому я й порадив  біженцям вирушити з нашими будівельниками на схід.

Також зараз там є потреба в медперсоналі. Тому нещодавно, окрім будівельників, на схід почали їздити ще й наші дівчата-медсестри. У госпіталях дуже нелегко. Допомога просто необхідна. До того ж волонтерами їдуть і дівчата-кухарки. Вони, зокрема, готують людям, що зараз змушені мешкати в вагончиках.

- Як до них ставляться місцеві?

- По-різному. Коли допомагаєш, а на тебе скоса глянуть чи скажуть щось недобре, то, здається, руки опускаються. Звісно, що це неприємно. Але більшість людей дякує зі сльозами на очах. Дехто зізнається, мовляв, не знає, чи тамтешні мешканці так само допомагали б нам, якби тут трапилося лихо. Зрештою, і тут різні люди бувають. Іноді кажуть же, що для жителів сходу і води холодної не дали б. Але тільки від доброго дерева добрі плоди.

- Чи багато зараз серед мешканців сходу охочих переселитися?

- Багато. Деякі хочуть втекти звідти, просяться, аби їх забрали. А дехто навпаки каже, що його дім саме тут і залишати його не можна. Бо якщо кудись поїде, прийдуть мародери. І це теж правда.

Але проблема в тому що біженців зараз не особливо маємо куди приймати. У Карпилівці є  сім’ї, в яких мешкають переселенці. Їх приймали гостинно. Але коли перші мешканці сходу приїздили сюди, то і вони, і наші місцеві сподівалися, що це на місяць-два, що потім усе стихне і можна буде повертатися… Але склалося зовсім по-іншому. Мешкати двом різним родинам під одним дахом також непросто. Навіть серед дітей виникають конфлікти. Люди це бачать і жалість поступово стихає… Ось якби створити центри допомоги переселенцям, було б легше.

Натомість деякі переселенці змогли повернутися додому. Так, у мене жило дві вдови. Одна зі Слов’янська, матір 8 дітей. Її чоловіка-пресвітера вбили терористи. Але жінка – молодець, трималася, як могла. Їх будинок у Слов’янську вцілів. Церковні громади допомогли зібрати кошти і ми купили для неї та 8 дітей машину. Інша ж жінка залишилася з трьома дітьми. Була дуже вражена тим, що відбувається. Але потроху відійшла від потрясіння. Обоє вони вже повернулися у рідні краї. Під час останньої поїздки я їх відвідав. Радий, що споріднився з цими сім’ями.

- Скільки поїздок на схід вже здійснили?

- Вже тяжко сказати. Спочатку возили гуманітарну допомогу в Крим, а з квітня минулого року почали їздити на Луганщину та Донеччину. Доправляли на схід будматеріали, продукти, одяг, взуття, військову форму, предмети гігієни. Тепер під час кожної поїздки об’їжджаємо блок-пости. Не лишень передаємо солдатам необхідне, а й спілкуємося. Хлопці задоволені.

P.S.: Розмова відбувалася по телефону у дорозі. Володимир Бричка віз черговий гуманітарний вантаж. 8 вечора - а попереду ще один блокпост. А потім зв'язок обірвався - не було покриття. Щоправда, перед цим пресвітер встиг сказати, що їздитиме на схід доти, доки буде для кого допомагати.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.