Депутат Рівнеради Станіслав Рязанов: Від бізнесу потрібно отримувати кайф

Депутат Рівненської міськради та відомий бізнесмен Станіслав Рязанов завжди має свою думку щодо того, що відбувається у місті, різкий у висловлюваннях та рідко дає інтерв’ю журналістам. Та попри це його постать не залишається поза увагою. Це й не дивно, адже Рязанову вдалося заснувати одну з найбільших будівельних компаній і будувати якісне житло. З чого розпочався шлях, над чим працює зараз та що допомагає "тримати на плаву" бізнес, він розповів читачам сайту "ВСЕ".

 

- Як Ви заробили свої перші гроші?

- Коли мені було 8 років, на Боярці майстрував ящики. Я виріс без батька. Наша родина жила бідно, тому в 8 років мені довелось працювати. Уявіть, 100 малих хлопців із молотками виготовляли ці ящики. На канікулах я також постійно працював.  Серед дитячих захоплень було радіо. Тож за зароблені гроші купив собі паяльник. Це було дуже цікаве заняття.

- А як побудували власний бізнес?

- Коли був студентом, вже мав бригади, які будували корівники. В моїй команді працювали хлопці, які сьогодні стали генералами, або займають доволі вагомі посади. Тоді ми були молоді та здорові парубки. Єдине, що варто було зробити – це правильно організувати роботу. Коли потрібні були гроші, щоб зводити гарну дівчину в ресторан, я йшов розвантажувати вагони. За це мені платили15 рублів.

- Чи важко було працювати в 90-х? Адже тоді теж була криза та інфляція?

- У мене в 90-х роках не було кризи. Я винайшов унікальний радянський ґудзик, і мільйон рублів лежав на рахунку у банку. Як тільки почали об’єднуватись у кооперативи, я організував виробництво ґудзиків. Виготовляв їх мільйонними тиражами. На той час радянська промисловість цим не забезпечувала.  Адже випускали ґудзики на чотири дірки, а я налагодив виробництво на дві. Мені навіть запропонували у Кабінеті Міністрів зробити 60 мільйонів ґудзиків для експорту на острів Куба. Це був 1987 рік. Проте не зробив цього замовлення, тому що мені відмовились дати сировину. Ніхто не захотів допомогти, адже кожен думав про власні інтереси. Вони казали: "Давайте проведемо аукціон, тільки, щоб Рязанов не знав". 

- Розкажіть, будь ласка, як Ви будували свою команду?

- Я багато кому допоміг. Розумієш, коли у людей з'являються гроші, в них повністю змінюється ставлення і до тебе, і до фінансів. Був один чоловік, який прийшов працювати до мене в кооператив. У 1985 році я щодня давав йому 5 тисяч рублів, пачку грошей. У нього "поїхав дах". Хлопець почав грати в карти, і його вбили. Мене він зацікавив, тому що з дитинства був залишений напризволяще. Я перейнявся його долею і взяв у "бізнес", так би мовити. Але за три місяця мені потрібно було вкласти кошти в спільну справу, а хлопець відмовився. Мовляв, те, що потрапило йому в кишеню, не вкладає ні в що. А наступного дня його звільнив. Сьогодні так само: якщо береш людину на роботу, то повинен бути готовим, що завтра вона – це твій перший ворог.

- Чи тяжко вести бізнес у сучасних умовах?

- У нас немає бізнесу, а складається ситуація, коли кожен викручується, як може. Це не бізнес. Бізнес – це коли в органах влади чекають тебе і допомагають, тому що ти платиш податки і робиш корисні справи у місті. Сьогодні маємо ситуацію, коли бізнесмен щодня стикається з бюрократичною машиною і не може робити свою роботу. На цьому етапі він і згортається.

- Чому Ви вирішили стати політиком?

- Під час Помаранчевої революції я дуже хвилювався.  Коли Юля (Юлія Тимошенко – прим. авт.) тоді поклала гвоздику в дуло автомата, я вирішив, що піду до цієї жінки в партію. Далі знайшов цю партію в Рівному. Це був обдертий кабінет. Я до них прийшов і дав їм новий офіс. Коли приїхав представник із Києва, то був спантеличений і сказав, що навіть у столиці в них немає такого приміщення.

- Ви були депутатом Рівнеради від "Батьківщини" майже 10 років. Але зараз Ви вже не в партії. Що трапилося?

- Мене вигнали з партії "Батьківщина", і до влади прийшов "Фронт змін". Доки Юля сиділа, однопартійці розламали партію зсередини. Нас, 13 активних членів, прибрали, щоб не заважали новим "керовникам". Я поважаю цю жінку, тому що вона сиділа у в’язниці. Я не можу бути без діла, так само вона не може жити без мікрофона. Це дуже розумна жінка.

- Над чим зараз працюєте, що будуєте?

- Будую ще один супермаркет. Нещодавно приїздили з воєнного департаменту і вирішили, що я будуватиму 250 квартир для військових у Рівному, які повернуться з АТО, і ще 250 квартир у Луцьку. Для цього потрібно промислову землю перевести під житлову. Дозвіл із екологічної інспекції вже маю, далі вирішуватимуть у Києві. Проте нашому керівництву невигідно, тому що в них є своя земля і свої інтереси. А навіщо їм Рязанов, який будуватиме свої квартири і є потенційним конкурентом? Тому вони п’ятий рік не переводять землю.

- Кажуть, Ви також плануєте побудувати танцювальну школу?

- Так. Це величезне приміщення, яке вміщуватиме 500 людей. Там буде велика арена і  басейн.

- А як любите відпочивати?

- Люблю подорожувати та відпочивати на морі. Минулого року їздив у круїз Середземним морем.

- Щоб Ви порадили молодим бізнесменам?

- Я неодноразово повторюю, бізнес – це не любов до грошей і не вміння заробляти. Це стан душі. Коли ти отримуєш від цього кайф. Гроші з часом прийдуть. Якщо ти молодий і в тебе нічого немає, то потрібно робити все можливе, щоб забезпечити сім'ю. Я не розумію молодих людей, які кажуть: "Я не знайшов роботи". Як це? Роботи - вагон. Прийди до мене, поклади плитку і стань професіоналом. За день отримуватимеш 300 гривень. Хіба це мало?