Красива поліція: чому рівненська волонтерка вирішила патрулювати вулиці столиці?

Струнка білявка, програміст-фінансист, волонтерка групи "Допомога армії - Рівне", яка захоплюється хореографією, пішла в Національну поліцію України. Рівнянка Оксана Стаднічук залишила роботу, переїхала до Києва і стала патрулювати вулиці столиці. Каже, цьому сприяло волонтерство – їй захотілося отримати право допомагати іншим. 

Тепер Оксана – одна із більш ніж 5 сотень дівчат-поліцейських. Вона переконана, це добре, що серед патрульних так багато жінок (найбільший відсоток серед країн Європи), адже їм більше довіряють.

- Як минуло перше патрулювання? Як Вас сприймали?

- Моє перше патрулювання припало на ніч – із 9 вечора до 9 ранку. Перед тим всі хвилювалися, було страшно. Адже для нас усе виявилося по-новому. Однак, на щастя, ніч минула спокійно, обійшлося без форс-мажорів. Довелося розбороняти бійку та припиняти хуліганство. Робили все так, як навчали. На нас відреагували, послухали і розійшлися.

Вдень було працювати спокійніше.  Значних правопорушень не було. Так, спілкувалися з пішоходами, що переходили дорогу в невстановленому місці, допомагали власнику, який не міг потрапити в квартиру. А взагалі мене сприймали добре – посміхалися, просили сфотографуватися, роздивлялися форму, розпитували, дякували за швидке реагування на виклик. Нам так само потрібно було поспілкуватися з людьми, аби дізнатися більше про район, який патрулюємо. 

- Чому взагалі вирішили йти в поліцію?

- Одного разу звернулася в міліцію, а мені, схоже, не особливо хотіли допомагати. Справа й досі «висить». Тому коли почула про набір у поліцію, відразу вирішила туди піти. Бо хочеться допомагати людям, хочеться, щоб вони не боялися звертатися до правоохоронців, щоб були впевнені у безпеці своїх дітей, а ще хочеться, щоб не стало хабарництва, щоб наша країна була на рівні. Я просто відчула, що це мій обов’язок. Напевно, цьому посприяло волонтерство. Я приєдналася до «Допомоги армії - Рівне» у серпні минулого року. Збирала кошти на потреби солдатів у супермаркетах (переважно в «Епіцентрі»), брала участь у благодійних акціях, зокрема, разом із іншими ліпила волонтерські вареники, потім частувала перехожим. Словом, вчилася допомагати. А потім вирішила, що хочу ще й отримати на це право.

 

- Наскільки складно було потрапити у ряди української поліції?

- Спочатку потрібно було пройти тест на логіку. По суті, це перевірка загального рівня знань. Там були певні математичні, а також асоціативні завдання. Потому я складала фізичні нормативи, проходила психологічний тест, а також медогляд. За цими результатами мене обрали і я поїхала на навчання, що тривало майже три місяці. До речі, вже там я зустріла одну з рівненських подруг, яка також вирішила йти в поліцію, а потім познайомилася з двома хлопцями з нашого міста.

- Як на ваше рішення відреагували рідні та колеги?

- Спочатку реакція рідних була дивною. Вони не розуміли, чому я туди йду. Та й ставлення до правоохоронних органів було негативне. Тоді я почала пояснювати. Першою мене підтримала мама. Казала, що пишається мною, що я молодець. А дідусь все переконував, мовляв, навіщо воно мені треба. Взагалі підтримка саме від жінок моєї родини була більшою.

Колегам я не казала нічого до останнього моменту (працювала бухгалтером у приватній фірмі). Просто не була впевнена, що пройду відбір. Зізналася, де саме працюватиму, вже в останній робочий день. Але для колег це не було несподіванкою. Вони казали, що й не сумнівалися, що піду в патрульну службу, бо я – борець за справедливість. Насправді так було з дитинства. Пам’ятаю, як тато казав, що у житті справедливості нема, а я відповідала: «Ми знайдемо».

Коментарі

ЗВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ!

Сьогодні в Україні сталась надзвичайна подія, що може змінити хід історії. В м.Мукачево на Закарпатті сотні ошалілих від безкарності бандитів ґвалтівника та наркоторговця регіонала Міхаіла Ланьо – на даний час депутата ВР України – спробували фізично знищити бійців "Правого сектору". В цій силовій акції взяли активну участь і бандити в міліцейських погонах, що перебувають на утриманні одіозного кума головного ворога українців – Віктора Медведчука.

Після запеклого бою вбито двох бійців "Правого сектору", поранено - четверо (з них двоє - важко). Забравши вбитих та поранених, підрозділ з боєм вирвався з оточення бандитів та відійшов у гори.

На даний час по бойовій тривозі піднімають спецназ для знищення наших побратимів. Якщо це відбудеться - почнеться незворотній процес. Ми не дозволимо нікому відстрілювати наших побратимів.

Наші вимоги: негайний публічний арешт депутата Ланьо, що брав безпосередню участь у події, всіх бандитів і силовиків, що відкривали вогонь, та тих, хто віддавав наказ.

Увесь Військово-політичний рух "Правий сектор" піднято по бойовій тривозі.

Звертаємось до українців підтримати справедливість у цей нелегкий час.

Звертаємось до побратимів по зброї стати для нас надійною опорою у боротьбі з бандитами.

Звертаємось до Збройних Сил України не брати участі у знищені тих, хто вчора з вами був у окопах.

Смерть бандитам!

Слава Україні!

11.07.2015 р. Б.

Коли на тебе на вулиці нападуть а поліція врятує і надасть першу медичну допомогу, тоді зрозумієш

Не можу зрозуміти, за що платитимуть поліцаям зарплату в 5-6 разів більшу, ніж, наприклад, лікарям після вузу.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.