Секретар Рівнеради Олексій Муляренко розповів про "тіньові" нюанси розробки бренду Рівного

"Тіньовий сектор" - це програма про особистостей, процеси та події, котрі залишаються непоміченими в інформаційному полі, але впливають на наше життя. Програма про те, що залишається за кадром  випусків новин та недомовленим у коментарях офіційних осіб. "Тіньовий сектор" покаже вам суть та прихований бік звичних подій!

Наші гості - бізнесмени, політики, чиновники, громадські діячі та активісти. Це люди, котрі задають моду та формують суспільну думку. "Тіньовий сектор" - суб’єктивний неприкрашений погляд на  реальність життя. Це інформаційний майданчик,  де події і речі називаються своїми іменами, а не приховуються за розмитістю абстрактних формулювань.

Гостем першої програми "Тіньовий сектор" став секретар Рівненської міської ради Олексій Муляренко. Темою розмови був скандал навколо презентації концепції бренду міста Рівне. Проект тривав півтора року, на нього було витрачено близько чверті мільйона гривень, наданих Євросоюзом. Однак результат викликав шквал обурення в активної частини громади міста. З’явився рух творчої спільноти, котра взялась створити альтернативний бренд Рівного.

Про те, хто несе відповідальність за результат роботи і витрачання коштів, як влада ставиться до альтернативного бренду, говорилось у студії сайту "ВСЕ". Ну й, між іншим, про мерські амбіції Олексія Муляренка.

- Можливо, скажете те, що не було сказано про бренд міста?

- Концепція бренду Рівного – цікавий продукт. Досягнуті певні результати, і те, що існує жваве обговорення, – це позитивно. Реклама існує для того, щоб привернути увагу. Концепція бренду однозначно це зробила. Презентували бренд міста саме розробники концепції. Ми, в свою чергу, долучилися до втілення ідеї у життя. Концепція бренду – це не тільки зображення. У соціальних мережах обговорюють цю ідею люди, які не були у робочій групі. Я долучився до роботи  фокус-груп. Це реалізовувала команда людей у рамках Центру сприяння бізнесу Любліна і Рівного. Були залучені грантові кошти. Насправді це невеликі гроші, як для такого проекту, – бренду міста обласного значення. Витратили 10 тисяч євро. Для реалізації таких цілей - це невелика сума. Була обрана київська компанія. На жаль, у Рівному не знайшлося компаній, які мають певний досвід, аби реалізувати грантовий проект. Розробка бренду – це не тільки візуальні знаки, які ми побачили. Візуальна частина – це базис, навколо якого можуть обігратися інші ідеї.

- Коли Ви вперше побачили цей знак, яка була асоціація? Коли я побачив кружочок, у мене це асоціювалося із презервативами. Яка прив’язка до міста?

- Асоціації можуть бути різні. Коли ти розумієш ідею бренду, то він стає логічним.

- У людей, які бачитимуть цей бренд, не буде часу думати над поясненням. Який асоціативний ряд має виникнути, дивлячись на кружочки?

- Я не спеціаліст із візуалізації. В коло можна брати різні речі, які стосуються нашого міста, і обігрувати їх. Це не є фінішна робота. Це надбання фахівців.

- Спробуйте згадати перше відчуття щодо бренду…

- Це було не зовсім те, що я очікував. Для мене концепція – 4 ініціативи, які закладені сюди. Вони з’явилися на підставі того, чого хочуть люди, яким вони хочуть бачити своє рідне місто.

- Але люди обурюються у соцмережах…

- Здебільшого люди обурюються, тому що не до кінця розуміють цю концепцію. Зараз у вас у руках повна концепція зі 100 сторінок, 4 з яких – це візуалізація.

- У концепції використане фото з іншого міста. Чому сюди потрапило фото будинку зі Львова чи Івано-Франківська? У нас є своя історія. Люди отримали гроші на розробку концепції. Вартість - 260 тисяч гривень. За що люди отримували ці кошти?

- Я думаю, ці фото - це не є щось критичне. Хоча мені також було дивно побачити цей будинок, я згадав, що у Рівному такого немає. Деталі надзвичайно важливі. Компанія дала методологію, теорію, і на основі цього рівняни виробили свою концепцію.

- Чому саме ця компанія? Хто проводив тендер?

- Це питання варто задати Сергію Ващуку.

- Вам показували кошторис компанії?

- Проект розпочався раніше, ніж я зайняв посаду секретаря Рівнеради. Він є, проте я його не бачив. Було зроблено багато роботи. Інтелектуальна робота вартує дорого. Це певний базис. І  це лише початок шляху, певний путівник, який ми маємо допрацьовувати. Спочатку опрацьовувалися 4 ініціативи, люди працювали із різними цільовими аудиторіями. Далі була робота у фокус-групах. Модератором був Центр сприяння бізнесу.

- А місто? Депутати брали участь?

- Місто є співзасновником Центру сприяння бізнесу. Є керівник проекту, якому делеговані повноваження впроваджувати проект. Люди долучалися до процесу. Я особисто долучився як фізична особа.

- Міський голова завжди обіцяє провести соціологічне опитування, чого  це не стосувалося б. Бренд міста - це важливо для нас. І працюють над ним маленькі фокус-групи, а нам показують готовий варіант. Чому не залучили небайдужих мешканців Рівного?

- Роботи зроблено дуже багато. В рамках презентації ми запрошували всіх. Люди, які критикують, не були присутні на презентації. Є реакція мешканців міста. Неважливо, позитивна чи негативна, але вона є.

- Я жодного разу не чув про анонсування презентації. В нас є творчі люди – Юрко Журавель, Андрій Ляшук не чули про це. Чому не оголосили конкурс, де  могли б взяти участь громадські активісти та митці. Рівняни краще знають своє місто, ніж кияни. Чи не так?

- Я це побачив у рамках презентації і брав участь у розробці. Тому я мав логічні пояснення, чому такий бренд і як його використовувати. Але я хотів бачити дещо інше. Брендінг – це не герб міста. Це ширше поняття, яке має іншу суть. На сторінці Центру сприяння бізнесу постійно були повідомлення про те, що людей запрошують до участі у розробці бренду. Центр сприяння бізнесу існує три роки, було реалізовано надзвичайно багато різних проектів та поїздок. Є певна інертність людей, той, хто хотів долучитися, долучився.

- На Вашу думку, в який бік потрібно розвиватися місту Рівне?

- Добре жити в місті, де розвиваються всі напрями. Нам є чим формувати свою історію. Мені подобаються ці ініціативи – "Соціальний ліфт", "Ініціатива від "А" до "Я", "Зелена хвиля" і "Посол Рівного"

- Логотип Вашої компанії також є у цій концепції. Повпливали, щоб він там з’явився?

- Ні. Можливо, своєю присутністю у робочих групах.

- Тут присутні такі підприємства, як "РЕНОМЕ", "Рум’янець", "Рівнеазот", чому немає "Льонокомбінату"? Тому що у влади погані стосунки з Червонюком?

- "Льонокомбінат" – один із найпотужніших виробників у державі. Тут багато кого немає. Я не знаю, хто робив цю картинку. Думаю, що це відбувалося незадовго до презентації. Тому що на попередніх презентацій цих картинок не було.

- Зараз у Рівному небайдужі рівняни готові розробити свій бренд. І що, ми житимемо із двома брендами? Ви збираєтеся контактувати з цими людьми?

- Я не хочу, щоб концепція бренду Рівного перетворилася у концепцію "бреду Рівного". Є різні люди     - : конструктивні, які кажуть, що не зрозуміли суть бренду і готові допомогти розробити інший. Я вважаю, що не треба робити альтернативного бренду, у нас цей ще не затверджений, це лише концепт. Давайте далі продовжувати роботу над ним. Це проект, як ми маємо рухатися далі. Триває активне обговорення. Це гарний результат, тому що суспільство неінертне. Кільце виступило провокатором, щоб люди долучилися до процесу. Не потрібно робити опозицію, ми всі пливемо у одному човні під назвою "місто Рівне". Нам потрібно створити бренд, щоб просувати наше місто.

- У Вас є мерські амбіції?

- На все воля Божа. Якби в мене не було мерських амбіцій, я не балотувався б на посаду міського голови. Я поважаю вибір рівнян і задоволений тим результатом, який ми маємо. Я можу впливати на ті речі, про які говорив у передвиборчий період. Зараз закінчується грантовий проект "Центр сприяння бізнесу", і маємо подумати, як ми збережемо цих людей, і продовжити брендінг нашого міста. Адже це люди, які працювали над брендом. Ця реакція дала меседж, що варто допрацювати. Не треба створювати антибренд, давайте спробуємо допрацювати разом. Ми проведемо ще одну презентацію. Крок за кроком треба рухатися далі.

- А за які гроші далі рухатиметься проект розробки бренду?

- Місто має залучити свої кошти, залучатимемо бізнес, рекламні кампанії проводитимемо за допомогою соціальної реклами. Ми не знаємо, який буде прийнятий бюджет, сьогодні маємо кошти. Бренд створюється, аби нас впізнавали, це важлива для нашого регіону інвестиція, а не просто гроші на вітер.

Коментарі

Муляр - Шмуляр! А хто він такий ? Цей дядько з справами дитини? Муляр - ти хто такий? Звісно -новий шахрай Рівного!!!!

задайте запитання: перед грантодавцем вже прозвітували про використані кошти і виконане завдання і який результат?

не бренд, а бред! Муляренко підтвердив свою повну профанацію і некомпетентність, (((

Цей кружечок - це знущання над рівнянами!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.