Головний метеоролог Рівненщини Богдан Масовець про погоду, натхнення, політику і плани на майбутнє

Зараз вони – відомі та успішні жінки і чоловіки. Хтось знає їх як підприємців, депутатів, меценатів, державних службовців, для когось вони – друзі та родичі. Та мало хто пам’ятає, з чого розпочався їх шлях до визнання. Сайт "ВСЕ" продовжує цикл публікацій у рамках проекту "Історії успіху відомих рівнян". Про невідомі моменти з життя відомих людей, їх роботу, захоплення, секрети успіху і не тільки – читайте у серії наших публікацій. Цього разу героєм нашого проекту став начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології Державної служби надзвичайних ситуацій Богдан Масовець.

 

 Рік народження: 23 вересня 1983 року

 Рід занять: Начальник Рівненського обласного центру з  гідрометеорології

 Сімейний стан: виховує двох доньок

 Освіта: Київський університет права, магістр державного управління  при Президенту України, Тернопільський економічний університет

 Книга, яку варто прочитати : «7 високоефективних людей»  Стівена  Кові, "36 Китайських стратагем".

 

 

 

З чого розпочалася Ваша кар’єра?

Я працював на різних посадах. Після закінчення коледжу  був юрисконсультом юридичного відділу ВАТ «Рівнегаз». З 2006 по 2007 роки працював помічником – консультантом народного депутата України. А з 2008 року був начальником відділу правового забезпечення Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області. На посаді начальника Рівненського обласного центру з гідрометеорології Державної служби надзвичайних ситуацій я працюю з лютого 2011 року.  Щодо політичної кар’єри, то я  займаюся громадською діяльністю з 2006 року. Я вважаю, що у жодній українській партії немає ідеології. Проте  у кожній партії є хороші люди, які прагнуть щось змінити у нашій державі і є негідники, які хочуть заробити гроші і лобіювати свої інтереси.

- Вже п’ятий рік Ви очолюєте Рівненський обласний центр з гідрометеорології, як вдалося сформувати команду та які якості цінуєте у своїх підлеглих?

- У Рівненському гідрометеоцентрі працює 80 людей. Ми ведемо моніторинг навколишнього середовища. На жаль, політики мало звертають увагу на нашу екологію, тому проблем в області маємо багато. У нашому колективі працює багато молодих людей. Я вважаю, що необхідно поєднувати молодість і досвід. Держава має стимулювати молодих людей працювати у нашій сфері, а старше покоління - забезпечити належними умовами, аби вони могли спокійно вийти на пенсію.  У нашому колективі працюють люди із 20-ти річним та 30-річним стажем, тому перед виходом на пенсію вони передають досвід і цінний багаж знань молодим спеціалістам.  Завдяки такому підходу ми маємо професійну команду. Я ціную ініціативних людей, яким допомагаю втілювати ідеї у життя. Наші працівники – це хороші професіонали, чесні та відповідальні люди.

- Що вважаєте найбільшим досягненням під час роботи на посаді?

- Я прийшов на цю посаду у 27 років. Робота з людьми – це найважча робота, тому що кожна людина має свій характер і своє бачення роботи. Я задоволений, що  за цей час колектив став  єдиним цілим, ті плани, які ми мали – виконали. Кожного року ми робимо перевиконання бюджету за рік. Нам вдалося започаткувати багато нововведень. Наприклад, зробили власний  сайт,  проводимо наради по скайпу.  Я вважаю, для того, аби люди працювали ефективно, для них варто створити комфортні умови праці. Тому ми купили нові меблі , адже тут були стільці ще з 70-х років. Повністю вдалося комп’ютеризувати роботу і спростити її. За цей час ми пройшли три серйозних перевірки, які довели, що працюємо правильно. Найбільшим досягненням на мою думку, злагоджена робота та виконання основних завдань.

- А що було найважче?

- Перші два - три місяці – це був найважчий період, адже потрібно було повністю вникнути в роботу і розібратися в усіх нюансах.  Я постійно навчався і вдосконалював свої знання.

- Де черпаєте натхнення і енергію?

- Навчання в університетах дає нам лише базові знання. Тому, якщо ми хочемо стати фахівцем у певній галузі, необхідно навчатися самому і вдосконалювати свої знання і вміння. Я вивчаю психологію, менеджмент, аналізую всі свої рішення та результати цих рішень, саме це допомагає мені розвиватися. Взагалі, я вважаю, що у кожній проблемі варто завжди шукати позитив. Лише оптимістично налаштована людина зможе досягти успіху.

- Яке у Вас хобі? Як відпочиваєте?

- Я люблю відпочивати з друзями і рідними на природі. Також займаюся спортом. В юності ходив на секцію боксу, а зараз ходжу у спортзал. Там я відпочиваю і заряджаюся позитивом.

- У чому секрет Вашого успіху?

- Свій успіх кожна людина вимірює по-своєму. Для мене успіх - це те, що всі завдання, які я перед собою ставлю, я виконую на 80%. В принципі кожна людина успішна по-своєму, в залежності хто які цілі ставить перед собою, та яким бачить своє життя.

- Які плани на 2016 рік?

- Рівненський гідрометеорологічний центр є частиною механізму, а не окрема структура. Тому для нас важливо виконувати плани, адже ми самі себе забезпечуємо, держава лише частково виплачує заробітні плати і комунальні послуги. Нам головне – і не стиояти на місці та рухатися вперед. . Хочеться, зробити ще більш комфортні умови, аби люди хотіли йти на роботу. Особисто я освоюватиму інші види діяльності та й надалі займатимуся спортом.

- Чи прагнете Ви стати політиком?

- Я вже давно займаюся політикою та громадською діяльністю.  В мене  є прагнення і політичні амбіції. Вважаю, що маю багаж знань і досвід, аби допомогти місту розвиватися. Я прагну працювати із професійними людьми, які здатні реформувати економічний сектор. Сьогодні маємо ситуацію, коли суспільство пригнічене і незадоволене, тому необхідно піднімати економіку і забезпечити достойний рівень життя. Та й про реформи люди сьогодні мало інформовані. Наприклад, децентралізація має дві сторони медалі так би мовити, адже частина сільських рад можуть залишитися без грошей. Щодо бурштинової  теми, то тут на мою думку варто використовувати  радикальні та жорсткі методи. Ніхто сьогодні не говорить про екологічну сторону цієї проблем. Адже копання бурштину призводить до виснаження земель, лісів. Тому необхідно прийняти закон, який би зобов’язав дбати про екологію та спрямував цю діяльність у законне русло. А кошти спрямувати на розвиток сільських громад.

- Яким життєвим принципом керуєтеся по життю?

- «Ким би ти не був, завжди залишайся Людиною». Адже всі посади – тимчасові. Бувають і злети і падіння, тому важливо при будь-яких обставинах не втратити себе.

- Як головний метеоролог, розкажіть чи буде у нас сніжна зима?

- Сніг буде. Хочу кілька слів сказати про те, як формується прогноз погоди. Детальний прогноз погоди можна зробити лише на 10 днів за допомогою спеціальних приладів. Сайти, які показують погоду на місяць, вони побудовані на математичній програмі, яка враховує погоду у цей день в інші роки. Це дуже просто перевірити - якщо зайти кілька разів на день, то сайти показуватимуть різну погоду. У гідрометеорологічному центрі обробляють інформацію з усієї України. На Рівненщині є три метеорологічні станції  – у Сарнах, Дубно і в Рівненському аеропорту. Ми збираємо інформацію з цих станцій і передаємо до Києва. Звідти ці дані передаються у Брюссель, де знаходиться загальна база по всьому світі. Гідрометеорологічний центр не має кордонів. Зараз відбувається зміна клімату, на яку впливає людське втручання. В Україні зараз спостерігаємо глобальне потепління і це також впливає на прогноз погоди. Тому що, як примхливу пані, природа видає сюрпризи.. Ця зима не буде суворою. Впродовж 10-ти днів очікуємо снігопади та мінусову температуру.

- Що б Ви побажали рівнянам у 2016 році?

-Минулий рік приніс багато всього, і я бажаю всім нам пробачити собі та іншим, прийняти всі ті зміни, які відбулися, як важливі і необхідні, і в наступаючому році бажаю всім нам стати більш психологічно гнучкими . Ми потрапляємо в безвихідь та засідки від того, що не перелаштовуємося, коли того вимагає час. Нехай майбутній рік принесе парад відкриттів, вміння сміятися над собою, підвищення рівня і якості життя. З Новим Роком!

Публікація здійснюється у рамках проекту "Історія успіху".