Рівненський фотограф Олена Чаборай про секрети створення фотографії і вдалі місця для фотосесій

Сьогодні все більшої популярності набирають професійні фотосесії. Рівняни прагнуть надовго зберегти ті емоції, які відчувають у певний період часу. Рівненський фотограф Олена Чаборай вкладає душу у кожну фотографію і дарує спогади, які залишаться на все життя. Як створюються фотошедеври, що найважливіше у роботі фотографа та як обрати місце для незабутньої фотосесії читайте у ексклюзивному інтерв’ю із відомим рівненським фотографом Оленою Чаборай.

 

- Олено, ким Ви мріяли стати у дитинстві і коли саме вирішили здобути професію фотографа?

- З дитинства я мріяла бути психологом, мене завжди цікавила психологічна література. Отримавши диплом психолога, я зрозуміла, що його важко застосувати у реальному житті. А так як у підлітковому віці мене цікавило фотографування, то після закінчення університету вирішила обрати саме цю професію. Спочатку я фотографувала лише для себе, пізніше почала виставляти свої роботи у соціальних мережах і люди почали самі писати і запрошувати на зйомку дня народження, хрестин.

- Чи пам’ятаєте свою першу фотографію?

- Саме першу фотографію я не пам’ятаю.  Коли мені батьки купили перший фотоапарат, мені було 13 років і я поїхала на тиждень до родичів у село. Я почала фотографувати все, що мене оточувало, і за тиждень зробила близько 300 фотографій. Вдома я їх роздрукувала і багато фото були досить вдалими, на мій погляд. Це був перший досвід.

- У якій сфері Ви ще працювали?

- Я працювала менеджером у агентві Art models. І там я зрозуміла, що процес фотографування моделей дуже цікавий. Там я здобула хороший досвід та знайомства.

- Де навчалися фотомистецтву?

- Навчалася у фотошколі Едуарда Хитрого. Він був моїм вчителем і я здобула багато професійних знань і навичок завдяки його курсам. Планую й надалі відвідувати його майстер-класи, адже вони досить цікаві та завжди можна почерпнути для себе максимум корисної інформації.

- Які фотосесії найчастіше замовляють рівняни?

- Найчастіше замовляють сімейні фотосесії. На другому місці – дитячі фотосесії, далі - LOVE STORY та індивідуальні. Сьогодні сімейні фотосесії дуже популярні і це дуже радує. Я вважаю, що кожна сім’я має хоча б раз в два роки  виділити час і зробити професійну фотосесію. Це спогади, які залишаться на все життя.

- Що необхідно для вдалої, хорошої та емоційної фотографії?

- Від клієнтів потрібен настрій! Необхідно розслабитися, посміхатися, рухатися, взаємодіяти один з одним у кадрі. А місце проведення зйомки та їх одяг, то вже другорядне. Ну і звичайно для хорошого кадра потрібна майстерність фотографа.

- Чи бувають курйозні випадки під час фотозйомок?

- Смішних випадків не було. Я фотографувала, будучи вагітною до останнього дня. Клієнти не знали, що я вагітна і коли я приходила на зйомку, вони намагалися мене накормити та казали, аби я менше працювала. Але я була активною і мій стан мені не заважав. Всі мене жалкували і хотіли накормити.

- Що найважче у роботі фотографа?

-  Найважче – це фізичне навантаження. Адже фотограф носить із собою рюкзак вагою до 10 кілограмів, у якому знаходяться фотоапарат, змінні об’єктиви та різні реквізити. Також під час зйомки важливо зловити вдалі ракурси, якщо фотографуєш дитину, то тут треба побігати, поповзати. Також моя робота вимагає емоційної віддачі. На весіллі всі гості чекають від тебе якогось драйву, аби ти заводив молодят, щоб вони посміхалися. Створюючи фотографію, потрібно постійно емоційно віддаватися.

- За що любите свою професію?

- Мені подобається створювати людям настрій та робити гарні фотографії. Завжди приємно, коли люди вдячні і їм подобаються фото, коли вони викладають їх у соціальних мережах. Мені подобається дарувати приємні спогади людям.

- Чи хотіли б опанувати ще якусь професію?

- Я б хотіла досконало опанувати мистецтво візажу. Пройшла відповідні курси. Але поки що прагну розвиватися у сфері фотомистецтва і працювати у різних жанрах фотографії.  

- Хто був Вашим наставником?

- Я не можу виділити одного наставника. Наші рівненські фотографи дуже достойні. Я слідкую за їх творчістю. Також переглядаю відеоролики московських фотографів і це допомагає мені розвиватися і щодня дізнаватися щось нове. Від кожного фотографа я черпаю щось корисне для себе. Наші фотографи дуже відкриті і завжди готові поділитися своїми секретами. Раніше я сприймала їх, як конкурентів, проте коли потрапила на один майстер-клас, зрозуміла, що ми колеги та друзі.

- Які етапи створення фотографії?

- Першим етапом є визначення тематики фотосесії – чи сімейна, чи для діток, чи для немовлят. Я детально розпитую, що клієнт хоче бачити. Далі сам процес фотозйомки. І обробка фотографій. Це може займати близько двох тижнів.

- Що Вас надихає?

- Мене надихає мода. Я дуже люблю, щоб фото були гарними та стильними. Також прагну, аби фотографії подобалися людям різного покоління, а не лише молоді. Крім того, на фотовиставках рівненських фотографів я черпаю натхнення та нові знання.

- Яким принципом керуєтеся по життю?

- Я намагаюся робити людям добро і допомагати. Сьогодні  я із впевненістю можу сказати, що я щаслива людина. В мене є любляча сім’я, достаток. Тому завжди прагну віддавати людям більше, ніж отримувати. Працюю фотографом для власного задоволення.

- Де у Рівному найкращі місця для фотосесії?

- Мені найбільше подобається фотостудія Like it pfoto, вона стильна і дуже атмосферна. Якщо говорити про рівненський парк та «Лебединку», то я не вважаю, що ці місця вдалі для оригінальної фотосесії. Гарні фото можна зробити у кав’ярнях та ресторанах. Але все ж, якщо хочете отримати справді цікаві фотографії, то краще виїхати з міста. Дуже гарно у парк-готелі «Швейцарія», Козлині. Тобто мені подобається фотографувати там, де є відкрита водойма чи ліс.

- Кого із відомих людей доводилося фотографувати?

- Робота фотографа мене познайомила із цікавими людьми. Мені пощастило, що завжди трапляються хороші та вдячні клієнти, з якими я підтримую дружні стосунки. Часто фотографую відомих людей - рестораторів, бізнесменів, політиків та їх родини.

- Що для Вас успіх?

- Для мене успіх – це коли людям подобається те, що ти робиш. Для фотографа успіх - коли люди розповідають про його талант і рекомендують, як професіонала своєї справи.

Контакти Олени Чаборай у соціальних мережах: vk.com/fotomarlen , www.facebook.com/elena.pchelka.7

Коментарі

Олено.є 2 кнопка спуску.2 фото.лівий верхній кут камери

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.