Голова рівненської "Батьківщини" розповів про домовленості в облраді, політику та "горіхову" мафію

Переворот у Рівненській облраді, недовіра Володимиру Ковальчуку і обрання Олександра Корнійчука, боротьба з бурштиновою мафією, реформи та розподіл влади в області і місце "Батьківщини" у цих процесах. Це основні, але не єдині питання, які порушували в новому випуску програми "Тіньовий сектор".

           "У Ковальчука не було написано на роду, щоб він став головою облради"

- Що змінилося за три місяці, що змусило змінити свою думку фракції «Батьківщина»? Спочатку Ви голосували за призначення Ковальчука, а через три місяці – проти?

- Наведу приклад – на Поліссі робили меліорацію, але природа потім взяла своє, теж саме можемо сказати і про вибори голови облради. Спочатку була домовленість на рівні Києва про створення демократичної більшості, були певні моменти, які я не хочу коментувати і дійсно була пропозиція, щоб молода людина стала головою облради. Я не був проти. Тому що я завжди даю можливість молодим людям проявити себе. Як у випадку з меліорацією, щодо голови облради можу сказати, що природа взяла своє. Значить не було написано на роду, щоб він став головою. Він не зумів об’єднати колектив і згуртувати людей, які б могли працювати на користь громади.

                     "Не захотіли мене, ну то й Бог з ним"

- Чого на Вашу думку не зробив Ковальчук, щоб втриматися на посаді?

- Обласною радою не можна керувати, як комунальною власністю, потрібно формувати більшість. Це я говорив колись Михайлу Кириллову, теж саме і сказав Ковальчуку. А для того щоб об’єднати весь колектив, потрібно розподілити повноваження. Він є виконавцем рішень влади. Саме головне, що облрада діє на основі прийняття рішень, які приймає 64 депутати. Коли вони делегують повноваження президії, тоді президія чи комісія здійснює функції управління. Голова облради може виконувати розпорядження, скликати сесію, але на жаль, Ковальчуку не вистачило досвіду і вирішили, що облрада має бути партійний офісом Радикальної партії. Приїхали радники народних депутатів з інших областей і почали управляти процесами. Це повноваження комісій. Ковальчук не зумів створити дієздатний коллектив, який продукує ефективні рішення. Я йому казав, щоб він зібрав керівників фракційі озвучив свої плани та цілі. Він зобов'язаний порадитися з депутатським корпусом, щоб створити якусь комісію та приймати виважені рішення. Брак досвіду – це головна причина того, чому так сталося. Я претендував на цю посаду за рахунок того, що маю досвід управлінця великими колективами, тому я пропонував свою кандидатуру як ефективного менеджера для розв'язання актуальних проблем області. Не захотіли мене, ну то й Бог з ним.

- Театр розігрувався так, що  під Корнійчука все було готове..

- Я був у відпустці, приїхав 9 числа, коли була комісія. Після президії я побачив не ті рухи. Мені сказали, що Ковальчуку хочуть висловити недовіру

                "Ми не повинні весь час грати у Чапаєва"

- Ніяких рухів не могло бути без відома фракції «Батьківщина»…

- Мене не було. «Конкретні справи», «Свобода» і «БПП» – це 33 голоси. Ясне діло, що цього недостатньо. Ми не повинні весь час грати у Чапаєва. Ми хочемо, щоб наша область розвивалася, потрібно формувати дієздатну команду. Я сказав, що я не можу прийняти рішення сам, в мене є 16 депутатів. На фракції в нас проголосували 14 «за» зняття голови облради, один утримався , ще один депутат був відсутній. Я колись пообіцяв Ковальчуку, що коли фракція «Батьківщина» змінить своє ставлення до нього, я йому про це скажу. Я чесно сказав Володимиру, що моя фракція хоче висловити йому недовіру. Ніякої інтриги немає і не було.

- Коли призначали Ковальчука, у фракції «Батьківщина» було не все так просто. Навіть Юлії Володимирівні довелося включатися в процесс…

- Не було такого. Це недостовірна інформація. Є міфи, які красиво звучать. В Адміністрації Президента відбулася розмова про створення демократичної більшості. Поки рішення обласного бюро не було про те, щоб підтримати Радикальну партію, я, як член бюро не приймав одноосібних рішень, в нас колегіальний орган. Спочатку приймалося рішення обласного бюро, потім рішення фракції і я дозволив двом людям проголосувати так, як вони хочуть. Те що 6 людей не проголосували – це неправда. Олег Валерійович намагався зіслатися на Юлію Володимирівну, але в мене є Кириленко, бюро і рішення більшості. Ми це рішення виконали. Ковальчук – перспективний молодий політик, він мав би стати самостійним.  Зараз через нього транслюють весь негатив, цього не потрібно робити. Треба вміти програвати.

- «БПП» отримала голову облради, що взамін отримала «Батьківщина»?

- БПП взяла відповідальність. «Батьківщина» отримала те, що ці рішення, які прийматимуться на наступних сесіях, стануть консенсусом. Для мене важливо, щоб була командна гра.

                    "Не можна жити в бардаку"

- Сьогодні можна говорити про те, що обласній раді є більшість?

-Так сьогодні можна. Я твердо переконаний, поки ми не проведемо децентралізацію, не віддамо бюджети на місця, доти ми будемо чубитися. Весь світ розвивається однаково. Дайте можливість сформувати бюджет селищним та районним радам. Це основа. Говорячи про бурштинову мафію, я звертався до Ковальчука, щоб він зібрав сесію і запросив заступника міністра фінансів, заступника міністра економіки, заступника генерального прокурора… нехай відбудеться дискусія в обласній раді і сайт «ВСЕ» побачить ситуацію зсередини. Необхідне бачення міністерства з цього питання. Чому не була проведена така дискусія?  Хто очолює бурштинову мафію? Голова облради має такі повноваження скликати сесію і організувати дискусію. Не можна так далі жити. Кожного дня мільйон доларів йде по кишенях людей. Одна помпа – тисяча гривень, на фото, розповсюджене в інтернеті близько 100 помп. Ми цей хаос створили але для чого? Не можна жити в бардаку.

                         «Наша Україна» знову при владі, тільки Ющенка нема

- Ви народний депутат 7-скликання та тричі депутат облради, голова найбільшої фракції. То хто ж у нас "бурштинова мафія"?

- Якби у нас відбулася дискусія і приїхав хтось з міністерства внутрішніх справ, то ми б зрозуміли, що побороти її ніхто не хоче. Цей діалог – можливість виявити тих, хто є хто. Ми знову маємо при владі Порошенка, Яценюка та Луценка. Скажіть що змінилося? «Наша Україна» знову при владі, тільки Ющенка нема, а всі інші на місці. У 2008 році Ющенко видав указ, щоб ввести Національну гвардію і вирішити питання з бурштиновою мафією. Він так і не був виконаний. Масово копати бурштин почали у 2008 році. Саме тому сьогодні важливо влаштувати дискусію з вищим керівництвом країни. Два роки ми не розбудовуємо цивілізовану країну. Коли в нас на першому плані буде честь, гідність, слово, тоді ми досягнемо рівня Європи. В країнах Європи ніхто не міряється «Мерседесом» чи «Рендж Ровером». Сьогодні ми живемо в бардаку, виборці надали перевагу Народному фронту, БПП, Радикальній партії.

- А у Вас який автомобіль?

- Мерседес.

- «Батьківщина» мала хороший рейтинг у Рівненській області. У 2010 році – 22,5%, 2012 -36,6%, 2014 – 6,7%, 2015 – 25%. Чому сьогодні Ви говорите, що не маєте впливу на рішення?

-«Батьківщина» завжди виконувала стабілізуючу функцію і я дуже дякую за підтримку громадян.

- Ви плануєте повернутися у парламент?

 - Мене це не дуже крепко цікавить. А Ви знаєте, що в Україні є Горіхова мафія? Саакашвіллі сьогодні бореться з горіховою мафією. Я втомився від політичних проектів, які сьогодні активно показують по телевізору.

-У Вашій  фракції є депутат Ксенія Павловська, яка була оппонентом Сергія Євтушка на виборах. Хто це?

- Це людина, яка мала підтримку людей. Коли вона йшла до обласної ради, обрала ту політичну силу. З якою їй буде комфортно. Звернулася до Сарненської районноїпартійної організації з пропозицією, щоб її висунули кандидатом від партії.

 

Коментарі

Микола Кучерук досвідчений бізнесмен, ефективний управлінець... Але політик він слабенький, не той рівень, а в людях взагалі не розбирається. Просто сів він не у свого воза...

БРЕХУН...БРЕХУН....БРЕХУН.......!!!!!!!!!!!!!!..........!!!!!!!!!!!!

Цей костопільський брехун хоче тільки влади та красти.На фотографії нарахував 100 помп я як не збільшував не міг порахувати. Сумно, цо такі керують в партії Батьківщина.В нього всі голосють з дозволу, він має свою фракцію, свою партію а де Юля.Злодій був і злодієм помре.А в Арабських Еміратах рішав,щоб бувший партієц з Батьківщини Конийчук буде допомагати йому далі розкрадати Костопільський район та бруштин.Огидно дивитися

На жаль не вистачило терпіння лослухати до кінця. Склалося враження, що на іспиті викладач намагається витягнути студента-двійочника на позитивну оцінку, отримавши хоч толком одну відповіль по суті. А студент ну ніяк. Трішки демагогії, трішки популізму, ще чогось там трішки - в результаті повний вінегрет. Не переконливо. Швидше за все пан Кучерук ефективний менеджер, але на інтерв"ю у відкритій формі йому краще не погоджуватися))))))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.