Голова Рівненської облради розповів, хто просуває його в політиці, як формуватиме команду і що робитиме з депутатським корпусом

У програмі "Тіньовий сектор" - новообраний голова Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук. Він розповів про те, хто допоміг йому стати депутатом, як і коли планував стати головою обласної ради. Окрім того, пан Олександр зізнався про зв'язки з екс-першим заступником голови Рівненської ОДА Тарасом Пустовітом, якого затримали за звинуваченням у корупції.

Корнійчук розповів, як збирається об'єднувати депутатів у сесійній залі, коли і як призначатимуть керівників комунальних закладів, а також про п'ять кроків, які збирається реалізувати в області.

 

Хто Вас просуває вперед?

- Важко сказати хто саме просуває мене, можливо, мій досвід, освіта та моя робота. Саме це дає мені поштовх рухатися вперед і підтримку однодумців. Чи завжди має бути хтось, хто просуває ту чи іншу кандидатуру?

- Вже говорять про таку собі острозьку групу в рівненському політикумі?

- Я б так не сказав. Хоча є, напевне, всі підстави так говорити. З Сергієм Рибачком ми знайомі фактично з дитинства, впродовж навчання в «Острозькій академії» ми йшли разом. Спочатку я був головою Братства спудеїв, після мене Сергій очолив його. На підготовчому відділенні ми сиділи за однією партою. Після того, як Сергій очолив Рівненську облраду, він неодноразово пропонував мені бути з ним у команді. Проте я не хотів повертатися у органи державної влади, а працювати в іншому напрямку. Врешті решт так сталося, що наприкінці його каденції я зайшов на посаду керівника апарату Рівненської облради. А Віталій Семенович сказав, що хотів би, щоб я залишився. Мене ніхто в спину не штовхав, ситуативно так склалося.

- Дехто Вас в спину штовхав – Ігор Пасічник…

- Ігор Демидович – це мій духовний батько. На цих виборах нас хотіли звести лоб в лоб. Була подана інформація, ніби ми маємо змагатися по одному округу. Під час виборчої кампанії Ігору Демидовичу донесли інформацію, що я планую йти проти нього. Це могло його образити. Я одразу ж зустрівся з ним, і сказав: «Невже Ви думаєте що моє виховання дозволить піти проти Вас? Ніколи цього не станеться. Якщо Ви скажете, що плануєте йти на вибори, я зніму свою кандидатуру і допоможу виграти ці вибори.» Натомість Ігор Демидович сказав, щоб я йшов на вибори.

- Посвята відбулася в «Острозькій академії»…

- Так. Я вже казав, що Ігор Демидович дуже дорога мені людина. Благословіння – це важлива для мене подія. Тому що він виховав мене і відіграв важливу роль у моєму житті.

- Яку роль у Вашій кар’єрі відіграв Тарас Пустовіт?

- Тарас Пустовіт був мером Острога. Я був його заступником, мене делегували від «Острозької академії», щоб я відстоював інтереси університету. В мене залишилися з ним дружні стосунки.

- Кажуть у Вас з Пустовітом є спільний бізнес?

- Ми спробували розвивати бізнес в Острозі, але ця спроба не було надто вдалою. Ми відкрили компанію «Острог-Ресурс», яка займалася електромоторами.

- Яким фінансовим ресурсом сьогодні Ви володієте?

- Я не є багатою людиною, відверто вам скажу.

- Ви стаєте головою не надто в хороший час…

- Абсолютно з Вами погоджуюся. Ми маємо не зважати на політичні імпульси з Києва, подумати про господарство в області та як його розвивати. Я проаналізував ті кроки, які сьогодні важливо робити: перегорнути сторінку чвар, ми повинні забути, що обласна рада є рингом для бою політиків.

- Чи можна вважати що ті кадри, які були призначені Ковальчуком залишаться?

- Щодо інституту післядипломної освіти, ми маємо дочекатися рішення суду. Загалом я хочу оголосити відкритий конкурс на заміщення посади керівника.

- Сьогодні маємо голову ОДА від «Солідарності» і голову облради від «Солідарності». В нас буде однопартійна система?

- Ні, в нас не буде однопартійної системи. Тому що ніхто не намагається монополізувати владу, потрібно об’єднувати всіх політичних гравців в області. Опозицію також потрібно чути.

- Яке місце в рейтингу Ви займали під час виборів?

- Десь 14 місце. Я мало займався своєю виборчою кампанією, тому що на той час перебував у США. За чотири дні перед днем виборів я провів близько 30 зустрічей з виборцями.

- Хто Ваші першочергові партнери в сесійній залі?

- Спілкуватися готові з усіма. Серед тих, хто стане, можливо, союзниками – «Батьківщина», «Конкретні справи», «БПП», буду спілкуватися з «УКРОПом» і з радикалами і свободівцями.

- Що тепер буде з комунальним майном?

- Цьому питанню потрібно приділити максимальну увагу. Ми сьогодні повинні взяти фахових керівників комунальних закладів, провести ревізію чи вони є збитковими чи ні.

- Наприклад Перинатальний центр, ми ж розуміємо, які суми крутяться мимо каси…

- Скажіть, а хто ці суми дає? Тут варто шукати причини в собі. У нас є 104 комунальні заклади і планую зустрітися з кожним керівником.

- Що Ви збираєтеся робити з тими рішеннями, які вже прийняті? Наприклад 1,5 мільйони на канцелярію і подарунки від облради?

- Для мене готують ці розпорядження і разом з юристами ми зробимо ревізію, до наступної сесії ми будемо готові відповідати на запитання. Великого резонансу набуло питання кількості апарату облради. Виконавчий апарат працює на забезпечення діяльності депутатів на сесії облради.

- Яка середня заробітна плата у чиновника?

- Близько трьох тисяч. Планується скоротити кількість працівників вдвічі і підняти заробітні плати вдвічі. Скорочення відбудеться у виконавчих органах влади. Цю модель планують перенести на місця.

- З ким святкували своє обрання?

- Настрою як такого не було. Скромно відсвяткували з тими, хто мене підтримали.

- Хто буде прес-секретарем?

- Працюємо над цим. Якщо заробітна плата, яку ми зможемо запропонувати це 2, 5 тисячі гривень, то очевидно, бажаючих працювати наполегливо буде мало. Це дуже відповідальна робота.

- Коли буде наступна сесія?

- На початку квітня, можливо раніше.

- Ви долучилися до збору коштів на заставу для Пустовіта?

- Ні, до мене не було такого звернення, якби було, скоріш за все долучився б.

- Людина взяла хабар, а Ви кажете що все нормально..

- Розумієте є якась історія стосунків і чоловічі принципи. Я не можу кинути людину. Це неправильний вчинок.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.