Олексій Кособуцький: про рівненську політику і розподіл влади в області

Таких, як він, зазвичай називають сірими кардиналами. Бізнесмен, політик, у послужному списку якого є такі посади, як радник голови облдержадміністрації, помічник народного депутата, депутат обласної ради, голова бюджетної комісії Рівненської облради. Він багато знає про колишніх і теперішніх. Має свій погляд на те, що відбувається в області. У програмі "Тіньовий сектор" Олексій Кособуцький розповідав про те, як довго в обласної ради буде два голови, коли Чугунніков стане нардепом і що чекає Рівненщину у майбутньому.

 

- Спробуй за 1 хвилину розказати своє бачення того, що відбувається зараз в обласній раді

- Такого як зараз дійсно ще не було. Зараз маємо умовно двох голів. Бачимо примітивізм і спрощену політику. Сьогодні в нас безвладдя і бардак відбувається.

- Кого ти вважаєш головою облради?

- На мій погляд голова облради – Олександр Корнійчук. Тому що що б ми не говорили про рішення судів, але важливішим є голос депутатів. Навіть якщо прийнято рішення з порушенням регламенту, депутати проголосували за Корнійчука.

- Звідки взялося рішення суду ?

- Так дійсно була порушена процедура регламенту під час розгляду питання про переобрання. Ковальчук закрив сесію, суд у своєму рішенні визнав те, що сесія була закрита. Те що відбулося далі – продовження сесії. Суд у своєму рішенні говорить два протиріччя. Мені цікаво яким чином він вийде з цієї ситуації. Формальні речі мають значення, проте воля більшості важливіша.

- Тобто рішення депутатів важливіше і вони можуть робити будь які призначення?

- Така практика існує у Верховній раді, у раді попереднього скликання і під час Майдану. По великому рахунку наша політика зводиться до того, що депутати, які увійшли в зговір, можуть все. І сьогоднішня обласна рада так і працює. Щоб рішення було прийнятим, мають проголосувати 33 депутати. Руками Ковальчука ми виховуємо цю дисципліну

- Зараз виходить так, що депутати мають розглянути рішення суду і прийняти рішення на сесії. Хто має скликати сесію?

- На мою думку Корнійчук. Він має поставити питання на порядок денний сесії. Це цирк який ще довго триватиме.

- Як це має відбуватися? Давайте пофантазуємо : Корнійчук має поставити питання про поновлення Ковальчука на посаді, встати з крісла і поступитися Ковальчуку?

- Якщо Ковальчук знайде підтримку 33 депутатів, то так і має відбутися. А Корнійчук піде за розрахунком. Якби в нас була чітка більшість, це питання було б вирішено. Оскільки сесія не скликається і існує інтрига у партії «Батьківщина» на загальноукраїнському рівні, не факт що результат буде передбачуваним.

- Якби до тебе звернулася та чи інша сторона, як би ти порадив вирішити це питання?

- Тільки голосуванням і волею депутатів. Тільки так.

- Чугунніков повернеться у Верховну раду?

- Я не думаю, тому що призначення мають відбуватися на рівні Кабінету міністрів. По суті всю владу мають дві політичні сили – партія Петра Порошенка і партія Яценюка. Посада голови державної адміністрації – крісло №1, тут немає однозначного рішення. Не факт, що Муляренко і Чугунніков - єдині кандидати на цю посаду. Шукайте глибше. Допускайте, що це може бути Кириллов, Вознюк.

- А може стати головою облдержадміністрації Віктор Матчук?

- Так, може. Я не знаю чи такі переговори йдуть, мені про це невідомо. Але чому ні? Це активна та серйозна людина. Область «кричить» про те, що дайте нам адекватних людей.

Вступає в дію новий закон про державну службу». Якщо Чугунніков не йде у Верховну раду, то йому доведеться обирати між депутатством і головою облдержадміністрації.

 Можливо таке, що він залишить собі депутатський мандат?

- Ні. Тому що бути депутатом і головою ОДА – це непорівнювані речі. Якщо цей закон вступить в дію з 1 травня, він відмовиться від депутатського мандату, він йому не треба.

- Що захоче «Батьківщина» взамін?

- З нашою рівненською «Батьківщиною» ситуація складна. Ми пам’ятаємо що Микола Кучерук публічно заявив, що хоче стати головою облради.

- А Кучерук може стати головою ОДА?

- Я думаю, що в нього такі амбіції є. Але хто віддасть БЮТу область? Після того як Юля Тимошенко заявила про свою опозиційність. В нього немає шансів.

- Хто залишається в тіні?

- Файфура, Вознюк, депутати орієнтовані на Кириллова.

- А Юрій Благодир які має шанси?

- Дуже ймовірно, що може стати головою. У нього єдина історія пов’язана з партією регіонів.

- На кого б ти поставив ставки?

- На Чугуннікова. Віталій Чугунніков не дуже любить пояснювати свої дії, він мало публічний, але багато чого робить. Він не хотів цієї посади, він виконує свої обов’язки, але це не його місце.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.