Які унікальні сорти пива зварили за 100 років в Рівному. ФОТО

Пропонуємо вам поринути у вир історії пивоварінння в Рівному. Більш ніж за 100 років на місцевому пивзаводі варили кілька десятків сортів пива. Колекцією етикеток з рівнянами поділився у Facebook олодимир Стратонов

Комплекс будівель пивзаводу споруджений в 1900 р. Акціонерним товариством "Парового пивоварного заводу" Бергшлосс ". Головним акціонером був чеський підприємець, який прибув на Волинь у кінці XIX ст. з хвилею переселенців з Чехії.

Своє підприємство він створив на базі існуючого в місті з 1849 р. кустарного виробництва пива. Був розроблений фірмовий логотип, видувалися особливої форми пляшки з рельєфним клеймом. Крім будівель заводу, збереглася металева огорожа, в мереживо якого рівненські ковалі вплели прізвище власника підприємства. У 1939 р. завод був націоналізований, в радянські часи він випускав пиво марок "Жигулівське", "Українське ", "Слов'янська".

Останнім часом асортимент розширений: випускається темне, пшеничне, міцне і інші сорти, відновлена марка "Бергшлосс". Рівненське пиво відрізняється натуральним яскравим смаком завдяки тому, що у виробництві не використовується пастеризація і консерванти.

Ключові слова: 

Коментарі

Бергшлос це назва з кількох чеських прізвищ засновників заводу

Ніякого підприємця бергшлоса не було. Це не абревіатура. На початку 20 століття головним акціонером заводу став Герш Пісюк. В нього цей завод совєти і забрали, а самого вислали до Сибіру.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.