Тур вихідного дня на Рівненщині - Кореччина. ФОТО

Сайт "ВСЕ" продовжує серію публікацій "Тур вихідного дня Рівненщиною" в яких розповідає любителям подорожувати про цікаві місця, які варто відвідати, подорожуючи в межах області. Цього разу ми пропонуємо відвідати Корецький район. Адже Корець називають християнською «Меккою», сюди з’їзджаються паломники зі всієї України. Неймовірна природа в поєднанні із стародавнім замком створюють атмосферу таємничості та гармонії.

Місто Корець вперше згадується у 1150 році у Київському літописі. У перших літописних згадках воно зафіксоване   під назвою Корчеськ. Найдавніші знахідки, зроблені на території Корецького району, відносяться до періоду палеоліту.

Сама згадка про Корець пов'язана з подіями княжої міжусобиці та боротьби за Київський  великокнязівський стіл.

 В 1258 році в місті короткий час перебував зі своєю дружиною Данило Галицький, який готував оборону від монголо-татар, що в свою чергу підтверджує стратегічне значення Корця.

Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир 

Був заснований близько 1571 року князем Богушем Корецьким. За час свого існування він був двічі зруйнований, перебудований із костелу на Троїцьку церкву і у 1984 році відданий під крило Московського патріарха. Зайшовши до монастиря можна помилуватись настінними та настельними розписами й розкішними іконостасами.

Корецький районний історичний музей вул. Київська, 45

Корецький районний історичний музей розпочав свою діяльність у 2000 році. Фонди Корецького районного історичного музею становлять 2 624 одиниці зберігання основного фонду і 3 994 — науково-допоміжного фонду. Площа музею: експозиційно-виставкова — 1 180 м?, фондосховищ — 40 м?.

У музеї діє п’ять залів: етнографічна зала «Інтер'єр українського побуту», історична зала,

зал, де розміщені експонати, присвячені участі краю у Великій Вітчизняній війні.

Найціннішими унікальними колекціями Корецького районного історичного музею є: посуд Корецької фарфоро-фаянсової мануфактури кінця XVIII — 1-ї третини XIX століть, колекції нумізматики,археології, гончарних виробів XIX—ХХ століть.

Замок князів Корецьких-Острозьких 

У 1386 році князь Федір Острозький розпочав будівництво фортеці та її укріплень над річкою Корчик. У  столітті князь Богуш Корецький укріпив замок мурами. Тоді ж було побудовано чотириарковий кам’яний міст. Зараз подібні мости збереглися тільки в Кам’янець – Подільському та в селищі Цумань на Волині. В ХVIІ столітті замок перебудовувався і він набув рис світського характеру. Це був цілісний комплекс, який складався з  житлових, господарських споруд, замкової церкви, розкішного саду та ін. Замок оточений високими стінами і ровом, куди в свій час були відведені води річки Корчик. В 1832 році в замку спалахнула пожежа, яка повністю його знищила всередині. Залишилися тільки стіни. Потім декілька разів намагалися його відреставрувати, але без відчутного результату.

Миколаївська церква

На північ від замку, майже впритул до головної вулиці міста, стоїть  Миколаївська церква, збудована в 1834 році  в стилі класицизму за заповітом Ю. Чарторийського. В основі композиції її плану лежить типова для волинського культового будівництва  трьохчастинна структура з дещо розширеною та підвищеною середньою, або центральною частиною. В 1844 році в храмі було встановлено іконостас, а в 1860 році – горішнє місце і жертовник.

З Корцем пов’язані останні роки  коханої  Пушкіна – Анни Оленіної-Андро, яка після смерті чоловіка  оселилась недалеко біля міста в селi Середня  Деражня. Оленіна подарувала місцевому монастирю землі, допомагала своїм коштом утримувати  сирітський притулок для дівчаток. За її заповітом похована території Корецького жіночого монастиря .  

 В жовтні 1846 року як член Київської археографічної комісії бував в місті  легендарний Тарас Шевченко. Про це письменник написав в повістях «Варнак» та  «Прогулка с удовольствием и не без морали».

Читайте також: "Тур вихідного дня на Рівненщині – Острожчина. ФОТО" "Тур вихідного дня на Рівненщині – Дубенщина. ФОТО", "Тур вихідного дня – Костопільщина. ФОТО", "Тур вихідного дня - Радивилівщина. ФОТО", "Тур вихідного дня - Сарненщина"

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.