Тур вихідного дня на Рівненщині - Володимиреччина. ФОТО

Сайт "ВСЕ" продовжує серію публікацій "Тур вихідного дня Рівненщиною" в яких розповідає любителям подорожувати про цікаві місця, які варто відвідати, подорожуючи в межах області. Цього разу ми пропонуємо відвідати Володимирецький район. Адже саме в цьому районі поєднуються неймовірна природа, унікальна залізниця та місто атомної енергетики. Отож знайомимо вас з історією та визначними пам’ятками Володимиреччини.

У поборовому реєстрі Луцького повіту за 1570 рік містечко згадується як «давнє поселення» і знаходиться у власності Івана Кердея Миншинського. Наприкінці XVI століття переходить до власності князів Чорторийських, пізніше до мінського воєводи Паца. А в І половині XVII століття Володимирець з навколишніми землями вже знаходиться у володінні князів Четвертинських.

 4 червня 1667 року завдяки старанням князя Стефана Стефановича Четвертинського місто Володимирець отримало привілей на самоврядування за Магдебурзьким правом та ряд пільг. Володимирецьких міщан було звільнено на 12 років від сплати чиншівподатківконтрибуцій та інших повинностей.

На території району розміщено шість об'єктів природно-заповідного фонду. Славні історичні та культурні традиції краю підтримуються численними самодіяльними колективами: вокальними, драматичними, музичними та фольклорними, бібліотеками, музичними школами, любительськими об'єднаннями, клубними формуваннями.

В районі функціонують 12 духовних святинь, пам'ятники архітектури та культурної спадщини.

Свято-Миколаївська церква с. Стара Рафалівка

Є однією із духовних святинь Української православної церкви на Поліссі. Більше як століття промайнуло над цією церквою. Збудована вона нашими прадідами у ХVІІІ столітті як костел, являється єдиним у Володимирецькому районі пам'ятником архітектури дер­жавного значення і дивує нас сьогодні оригінальністю та своєю історією.

За весь період свого існування церква ніколи не закривалась, в ній завжди лунала молитва. Завдяки цьому прихожани зберегли в тяжкі часи лихоліть духовні святині та історичні цінності. В храмі знаходиться багато архівних документів, літописів парафіяльного життя, офіційна документація та переписка. Цей історичний скарб дає нам можливість ознайомитись з історією побудови церкви, особливостями приходського життя, біографій отців-настоятелів.

Маєток Красицького

фото з сайту 34400

В тихому мальовничому куточку старого парку, серед високих акацій і вікових дубів,  притягуючи погляди перехожих,  стоїть величний панський маєток - колишня літня резиденція пана Фердінанда Красицького.

Маєток побудований у стилі «ампір» ще й нині вражає своєю величчю водночас простотою. А внутрішній фасад з колонами і терасою є окрасою всього будинку. Колони, наче ті вартові, стоять уже кілька століть під аркоподібним дахом. Є тут і підвал, до якого кажуть    старожили, прокладено підземний хід. Живописність і довершеність панському маєтку створюють могутні дуби та задумливі клени.

Білоозерський заказник Біле озеро

Озеро Біле - діамант Поліського біосферного заповідника, що знаходиться поблизу села Більська Воля. Найбільша глибина – 26 метрів - досить значна для рівнинних водойм. З дна його б'ють теплі підземні джерела, отже і в люті морози дзеркальна поверхня води не буває повністю вкрита кригою. Вода в озері має великий вміст гліцерину

Вузькоколійна залізниця «Антонівка - Зарічне»

Антонівка — невелике село, з якого починається найдовша в Європі діюча вузькоколійна залізниця “Антонівка-Зарічне" протяжністю 106 км. Потяг іде повільно, 30-40 км/год. Збудована у 1905 році. 

Вузькоколійка  проходить через єдиний в Україні раритетний залізничний дерев’яний міст через річку Стир. Тут рух потягу сповільнюється до 15 км/год. 

Будувалась “кукушка” з єдиною метою — експортувати ліс. Музей "Історії вузькоколійної залізниці та Поліського краю" відкритий улітку 2010 року на станції Антонівка, під час проведення першого етно-турфесту "Бурштиновий шлях".

Рафалівські базальти

Базальтові стовпи утворилися завдяки дії вулканічних сил. Рафалівське родовище базальтів знаходиться поблизу сіл Полиці та Іванчі. Базальт — виливна магматична гірська порода чорного або темно-сірого кольору. Вони тягнуться на Рівненщині від Кузнецовська до Славути шириною 10-15 км, де створено кілька родовищ. Використовуються як будівельний камінь, є високоякісною сировиною для кам'яного литва, художнього ливарства. З базальтових волокон виготовляють міцні теплоізоляційні матеріали, які стійкі до високих температур, кислот, вібрацій. Крім базальтів, тут видобувають цеолітові туфи, знайдено мідні руди, вкраплення кварцу, аметисту та інші мінерали.

Кузнецовськ- місто, де знаходиться одне з найбільших підприємств атомної енергетики України - Рівненська АЕС. Місто назване на честь розвідника, Героя Радянського СоюзуМ. І. Кузнецова.

Читайте також: "Тур вихідного дня на Рівненщині – Острожчина. ФОТО",  "Тур вихідного дня на Рівненщині – Дубенщина. ФОТО", "Тур вихідного дня – Костопільщина. ФОТО", "Тур вихідного дня - Радивилівщина. ФОТО", "Тур вихідного дня - Сарненщина"

Коментарі

Повернулись ми з відпочинку на Білому озері і крім самого озера, ніяких плюсів там більше немає( Люди, тікайте від того озера десятою дорогою! Там купа п'яноти, яка матюкається, розпуста, брехуха молодиця, яка дає чеки за в'їзд, взагалі не дала нам чек, бо так хлептала своє пиво, що нібито "забула", а коли ми її чемно попросили чек, то дала із простроченою датою! Біотуалетів ми там так і не знайшли, а до звичайного колишнього туалету за кілометр підійти не можна! А дорога до озера - це взагалі мрія працівників авторемонту! Суцільні ями! Куди ж ідуть гроші за в'їзд??? За легкову машину беруть 20 грн, а за бус 30-40 грн! З такими відкатами ми ще доооооовго будуватимемо нашу вільну незалежну державу!

Свято-Миколаївська церква с. Стара Рафалівка має не такий вигляд. Це фото іншої церкви.

На перед прошу вибачення в автора статті, якщо я Вас ображу. Але мені дуже цікаво, який ВНЗ Ви закінчували?
Прочитавши Вашу статтю, мене просто розриває від Вашої безграмотності:(((
Побачивши заголовок статті, я вирішила прочитати матеріал, оскільки там я народилася і прожила тривалий час. Але читаючи, я з кожним реченням усе більше була в обуренні та шоці.
"Поліський трамвай Антонівка — невелике село" - ЦЕ ЯК РОЗУМІТИ????
і продовження цього абзацу ВБИВАЄ З КОЖНИМ СЛОВОМ!!!
а далі: "Кузнецовськ та одне з найбільших підприємств атомної енергетики України - Рівненська АЕС. Назване на честь розвідника, Героя Радянського Союзу, М. І. Кузнецова. " - ЕТО, ВИБАЧТЕ, КАК ПОНІМАТЬ???))))
а: "Базальтові стовпи утворилися завдяки дії вулканічних сил у далекому минулому Землі." - ЦЕ ПРОСТО ШЕДЕВР!!!
Судячи з матеріалу Ви там навіть не були. "Накачали" з інтернету текстів і зліпили бозна-що!!!
І перед тим як заливати на сайт, навіть не спромоглися хоча б один раз перечитати свій ШЕДЕВР! Таке відношення до роботи просто обурює!!!
Не ображайтеся, пані Ольго, на мою жорстку критику і дайте відповідь на моє перше питання! Мені дуже цікаво в якому ВНЗ вчать такої безграмотності.
Дякую!

Поки дочитала - то десять раз перетрясло!!!!! Була в тих краях, але читаючи, думала посивію...

Поліський трамвай Антонівка — невелике село"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ну і все в тому дусі.

Певно автору треба детальніше опрацьовуватися свої текстИ)

Все це побудували люди,і ми сьогодні цим гордимось,так як і постаралась природа,що милує око,так як були і мудрі правителі,які розуміли особливість вільного економічного розвитку територій,.-а сьогодні весь сенс напхати власну матню не зрозуміло чиїми багатствами?!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.