В Україні 7 об`єктів історичної спадщини були визнані організацією ЮНЕСКО

ЮНЕСКО

Історія України багата й цікава для всього світу. Абсолютно в кожному місті можна знайти унікальний пам'ятник архітектури, а кожен регіон відрізняється своєю красою і неповторною природою.

На сьогоднішній день 7 об'єктів спадщини, розташованих на території України визнані організацією ЮНЕСКО, повідомляють новини України http://gazeta.ua/. Ця міжнародна спеціалізована установа ООН була організована в післявоєнному 1945 році, з метою розширення співробітництва народів у галузі освіти, науки і культури. Сьогодні загальний фонд ЮНЕСКО нараховує 1007 об'єктів. Лідерами стали такі країни як Італія, Китай та Іспанія.

Список світових історичних пам'яток доповнили такі Українські об'єкти.

Софійський собор

 За деякими даними вважається найстарішою спорудою на території Києва. З моменту його будівництва пройшов майже ціле століття. Різні джерела називають такі дати побудови як 1037 і 1017. Саме на території цього собору ховали князя Ярослава Мудрого.

Церква Спаса на Берестові

Пам'ятник архітектури ХІ-ХІІ століття. Розташована поруч з Києво-Печерською лаврою та вважається частиною її історично-архітектурного ансамблю. За основною версією будівництво церкви почалося в період правління Володимира Мономаха, між 1113 і 1125 роками. Інтер'єр церкви багатий старовинними розписами і фресками XII століття. У 1947 році тут також був встановлений символічний саркофаг Дмитру Долгорукому, на честь 800 річниці з дня заснування Москви.

Києво-Печерська Лавра

Одна з найбільших православних святинь в Україні, яка довгий час була центром православ'я на Русі. Датою заснування вважається 1051 рік. На території до цього дня діє монастир Української православної церкви. Верхня частина лаври діє як Національний історично-культурний заповідник. У нижній частині зосереджене монастирське життя. Обидві частини відкриті для відвідування парафіян.

Історичний центр Львова

120 гектарів центральної частини міста були відзначені експертами, як унікальне поєднання традицій різних народів, що проживають на території Львова. Територія включає середньовічну і ренесансну частину міста, разом із собором св. Юра.

Дуга Струве

265 вимірювальних пунктів, що розтягнулися на 2820 км уздовж берега Баренцового моря до Ізмаїла на березі Чорного моря. Це спеціальні споруди трикутної форми, створені для точного вимірювання форми Землі. Дуга вважається одним з найбільш цікавих і загадкових об'єктів історичної спадщини, який об'єднав цілих 10 країн.

Букові праліси в Карпатах

Природний об'єкт, до складу якого увійшли 10 окремих масивів, протяжністю в 185 км. На території України знаходиться лише дві треті пралісів, інша частина розташована в Словаччині. Цей об'єкт має унікальну цінність для всієї світової фауни і є прикладом недоторканних природних комплексів помірних лісів.

Чернівецька резиденція митрополитів

Комплекс 1864 року, побудований в незвичному стилі еклектики - поєднанні непоєднуваного, під керівництвом чеського архітектора Йозефа Главки. Складається з 3-х корпусів. Сьогодні в комплексі розміщується Чернівецький національний університет ім. Федьковича.

Херсонес Таврійський

Місто-держава, побудована стародавніми греками на території кримського міста Севастополь. Його вік становить близько 2,5 тис. Років. Розкопки почалися у 1876 році. Знайдено залишки цілих житлових кварталів, церков, господарських споруд.

Карпатські дерев'яні церкви

Церкви з більш ніж 500-річною історією. У список історичних пам'яток потрапили 16 споруд, половина з яких знаходиться в Польщі. Найстаріші - церква Святого Духа і Святого Юра, що розташовуються в Україні, у селі Полтеліч на Львівщині та в Дрогобичі.