Українська вишивка як символ культурної спадщини країни

Українська вишивка

Кожна країна і регіон мають свої певні символіки. Саме вони, власне, і відрізняють культуру країни та її націю. Так само і наша рідна Україна. Ніде в світі більше неможна зустріти українську вишивку. Недарма вона зветься саме українською. Весь світ знає, що вишиті візерунки на полотні – це не лише краса, а й певна символіка, що має свої значення і силу. Українська вишивка це рідкість, котра набуває всебічного широкого масштабу. Тепер, все більше охочих з інших країн намагаються придбати створену українську вишивку у вигляді вишиванки, рушника, картини, для примноження своєї культурної спадщини, або ж як символ чогось незвичайного, прекрасного.

Українські рукодільниці, котрі намагаються вишити, скажімо, весільний рушник, чи українську сорочку, повинні знати і дотримуватись значення символів, котрі відповідають тому чи іншому узору. В більшості випадків, українські символи на вишитих рушниках символізують любов, достаток, вірність, щастя, родовід, чистоти і віри. Тому, кожен візерунок несе в собі символ духу, котрий переслідує людину, що її придбала, створила, все життя. Так, наприклад, двох голубок, півнів і лебедів, зображують, зазвичай, на створенні весільного рушника, як символ вірності, щирості і любові.

В кожному регіоні нашої країни, вишивають рушники зовсім по-різному. І саме тому, для кожного регіону були створені свої українські візерунки, притаманні саме цим землям. Тому, не існує якогось одного орнаменту притаманній всій країні. І саме з цього приводу, можна відрізнити по вишитому орнаменту і символіці до якого регіону належить рушник, а з нього всі інші цікаві традиції, пов’язані з весіллям, а також вишитими сорочками.

Існує сайт Етнодім, на якому можна придбати вишиті картини, орнаменти, сорочки, для всіх випадків життя. Для тих, хто сам вишиває, і все більше збагачує свої роботи, Етнодім висвітлив на своїх сторінках всю необхідну цікаву інформацію, стосовно вибору орнаментів, а також їх тлумачення. Таким чином можна вишити справді чистий український рушник, знаючи, що значать всі його вишиті орнаменти. Слід також пам’ятати, що для дітей теж існують певні символи, котрі несуть в собі силу, здоров’я, щастя та радість. Українські вишиванки і символіка, це не лише просто красиво створений узор, він несе в собі та уособлює певну енергетику, що дається людині котра її носитиме або просто триматиме при собі, все життя.