Причини виникнення катаракти

Катаракта відноситься до категорії захворювань, яка вражає пацієнтів похилого віку. Хвороба може проявитися в гострій або слабкій формі, кінцевим результатом катаракти є сліпота. Знати причини виникнення катаракти дуже важливо - це дозволить захищатися від негативного впливу.

Перебіг захворювання, симптоми

Для початку необхідно розглянути пристрій людського ока, центром якого є кришталик. Кришталик являє собою подвійну опуклу лінзу, саме на ньому збирається зображення предмета на сітківці. Розвиток катаракти призводить до помутніння та зміни забарвлення кришталика. Найчастіше катаракта зустрічається у пацієнтів старше шістдесяти років, але бувають і випадки вродженого захворювання. В результаті помутніння кришталика, якість зору падає до повної сліпоти. За даними статистики, 45% всього населення втратили зір в результаті катаракти.

При катаракті всі навколишні предмети виглядають як через запотівше скло, із часом зір стає все гірше. У процесі розвитку хвороби пацієнт повністю втрачає здатність розрізняти предмети, замість них можна побачити тільки плями світла. Найчастіше катаракта вражає обидва ока.

Перші ознаки хвороби:

  • труднощі при читанні;
  • предмети здаються із жовтуватим відтінком;
  • при направленні погляду на предмет його обриси розповзаються.

Цей стан може тривати протягом десятків років, зір погіршується до повної сліпоти.

Причини

Причиною катаракти може бути генетична схильність, передозування лікарськими препаратами, зараження інфекцією. Захворювання може виникнути в результаті авітамінозу, поганого обміну речовин, травм і поганої екології. Найпоширенішою причиною вважаються вікові зміни, найчастіше хвороба вражає жінок з надмірною вагою і пацієнтів з темним кольором очей. Ризик виникнення захворювання у старості підвищений у тих, хто зловживає алкогольними напоями та палінням, до групи ризику входять також пацієнти з темним кольором шкіри.Захворювання може передатися плоду під час вагітності, жінка може захворіти в результаті запалень та інфекцій. Катаракта може бути викликана також вживанням гормональних препаратів.

Лікування катаракти

Існує кілька видів захворювання, їх класифікація заснована на місці утворення помутніння. Сучасна медицина дозволяє позбутися катаракти шляхом хірургічного втручання. В ході операції хворий кришталик замінюється штучним, якщо пацієнт до такої процедури не готовий, він змушений носити лінзи чи окуляри. Опускати руки при зіткненні з цією хворобою не рекомендується, необхідно вживати заходів. За умови своєчасного лікування бачити навколишній світ і близьких людей до кінця життя зможуть усі пацієнти.

На сайті катаракта.укр ви знайдете повну інформацію про захворювання катаракта, способи лікування, а також зможете підібрати ІОЛ, пройшовши тест.