Бензин може знову подорожчати

Вже незабаром ціни на бензин, на українських АЗС, можуть вирости на 6-7 гривень. Про це повідомляє інтернет-сайт "Економічна правда" з посиланням на джерела в Кабміні.

Пропозицію про поетапне зростання ставок акцизного збору  на світлі нафтопродукти, уже нібито подано до Кабінету міністрів. Мова йде про поетапне збільшення акцизів до рівня мінімальних середньоєвропейських ставок - у нашій країні найнижчі збори на паливо в порівнянні з іншими країнами Європи.

Якщо в Україні ставка акцизу за тонну бензину становить 198 євро (для дизельного палива - 46-98 євро), то в ЄС в середньому - 466 євро за тонну (і 375 євро за тонну дизпалива). До прикладу, в Німеччині акцизна ставка за тонну бензину складає 851 євро, а за тонну дизпалива - 534 євро, в Польщі - 494 і 375 євро відповідно.

"Зрозуміло, що у нас і зарплати нижче, але тим не менше розглянути питання підвищення акцизу необхідно", - заявив міністр інфраструктури Володимир Козак.

За його словами, акцизний збір підвищується, щоб збільшити надходження до дорожнього фонду. Міністерстві розраховують таким чином поліпшити якість доріг, що позитивно відіб'ється на рівні безпеки руху.

Експерти ж переконані, що зараз роздрібні ціни на бензин і так максимальні: частина компаній - приблизно 20% ринку продає А-95 по 11,45 гривень за літр. А підвищення акцизу в три рази призведе до подорожчання бензину на 6-7 гривень.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.