Нацбанк "відпустив" гривню

З початку року Національний банк України практично лише купував валюту і не продавав її, а значить впливав на курс лише опосередковано. Про це пише інтернет-сайт "Економічна правда" з посиланням на думку експертів.

Дані валютних інтервенцій НБУ за підсумками 1 кварталу 2013 року свідчать, що регулятор фактично самоусунувся від інтервенцій на валютному ринку. І на даний момент, курс долар/гривня це те, що називають гнучкий курс, коли курс утворюється відповідно до попиту і пропозиції. Фактично ринок живе сам по собі.

Але наразі ринок не відчуває дефіциту гривні. Її більш ніж достатньо на міжбанку, тому ставки тут вже давно знаходяться на дуже низькому рівні 2-3%.

Зараз, на думку фахівців, на валютному ринку відбувається саморегуляція при мінімальному впливі регулятора. Роль Нацбанку зводиться до того, щоб не допустити серйозного відхилення курсу комерційних банків від його офіційного курсу.

Як повідомлялося, нещодавно представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що Україні необхідний обдуманий перехідний період для переходу з фіксованого на гнучкий валютний курс.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.