У Рівному вшанують пам'ять Качинського

Завтра, 10 квітня, виповнюється три роки відтоді, як світ вразила авіакатастрофа під Смоленськом: польський літак Ту–154 М розбився під час посадки на російському аеродромі.

Загинуло 88 членів делегації на чолі з президентом Польщі Лехом Качинським (окрім нього та першої леді країни, в літаку також перебували урядовці, керівники армії, депутати Сейму тощо) та 8 членів екіпажу.

Усі вони планували вшанувати пам’ять десятків тисяч польських військових, розстріляних карателями з НКВС у 1940 році. Натомість, через сімдесят років після трагедії у Катинському лісі, члени скорботної делегації поповнили число жертв цієї чорної для польської нації місцини. Авіакатастрофу 10 квітня 2010 року не лише польські, а й світові ЗМІ почали називати Катинь–2.

До цієї дати приурочена презентація книги народного депутата України Григорія Омельченка (співавтори В. П.  Сабадир, А. І. Шиманський) «Літак для президента» та історичний журнал  з нагоди 150-річчя знаменитого польського повстання 1863 року. Захід відбудеться 10 квітня о 13 год в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.

 «Літак для президента»— популярна розповідь про авіакатастрофу та аналітичні дослідження обставин, що її спричинили. Серед героїв є чимало реальних персонажів — як сам пан Качинський разом із дружиною Марією, так і чимало його підлеглих, керівники правоохоронних структур Росії тощо.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.