На Рівненщині розповіли про склад дільничних виборчих комісій

Зараз громадянська мережа ОПОРА на прес-конференції в Будинку вчених представляє результати спостереження за підготовкою довиборів до Рівненської обласної ради.

За словами опорівця Анатолія Бондарчука, у законодавстві про місцеві вибори не прописані чіткі механізмирозподілу керівних посад у дільничних виборчих комісіях між політичними партіями, якізробили подання кандидатур до складу ДВК.Відповідно до норм ЗУ «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»територіальні виборчі комісії одночасно з утворенням відповідної ДВК призначають голову, заступника голови, секретаря такої дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму за пропозиціями голови ТВК, що утворює дільничну виборчу комісію відповідно до внесених подань.

Така процедура формування керівного складуне сприяє рівномірному представництву усіх політичних сил у виборчих комісіях та викривляє принцип взаємного контролю між суб’єктами виборчого процесу.В таких умовах існує загроза, що певні політичні сили отримають додаткові преференції при формуванні керівного складу ДВК. Тому організація проаналізувала, як відбувався цей процес на проміжних виборах до Рівненської обласної ради.

У виборчому окрузі №8 (Демидівка) по 2 керівні посади отримали Народна партія (1 голова та 1 секретар), Українська платформа «Собор» (1 голова та 1 секретар), партія «УДАР» (2 секретарі). КПУ отримала одну керівну посаду – секретаря ДВК. Ще на 11 керівних посад було зроблене призначення за пропозицією голови районної ТВК.

У виборчому окрузі №5 за словами виконуючого обов’язки секретаря Гощанської районної ТВК Тетяни Чернюк головним критерієм при формуванні керівного складу ДВК був досвід роботи потенційних кандидатів, а не їх приналежність до певних політичних сил. Так, провладна Народна партія отримала 19 керівних посад в ДВК округу, з них – 13 голови ДВК. Натомість, опозиційна ВО «Батьківщина» також отримала 19 керівних посад у складі ДВК, проте лише чотири з них стали голови ДВК. Українська платформа «Собор», яка також висунула кандидата в окрузі отримала 11 керівних посад у складі ДВК. КПУ та УНП отримали по 3 керівні посади. На 7 керівних посад були призначені особи за поданням голови районної ТВК.

В свою чергу, в у виборчому окрузі № 40 (м. Рівне) використали кардинально інший підхід до формування складу ДВК. Керівні посади розподілили практично порівно між політичними партіями, які подали кандидатури до складу ДВК. «Партія захисників Вітчизни» отримала 16 керівних посад (6 голів та 9 секретарів), Партія регіонів – 14 керівних посад (8 голів та 6 секретарів), ВО «Свобода» – 13 керівних посад (8 голів та 5 секретарів), «Європейська платформа» – 9 керівних посад (4 голови та 5 секретарів). Всі ці політичні сили зробили подання делегували своїх представників до складу усіх 47 ДВК округу. При розподілі «Європейська платформа» отримала 8 посад голів ДВК, але згодом 4 особи відмовилися працювати. УНП, яка зробила 4 подання до складу керівних органів отримала таку ж кількість керівних посад у складі ДВК. Ще 30 осіб увійшли до складу ДВК за поданням голови міської ТВК. Голова ТВК Лариса Дем’янова зазначила, що при призначенні керівного складу комісії від ТВК керувалися у першу чергу досвідом кандидатів.

У виборчому окрузі №20 (м. Костопіль) керівництвом районної ТВК, як і у Рівному, також було прийнято рішення розділити керівні посади між партіями, які є суб’єктами подання – порівно. Партія регіонів отримала 13 керівних посад (4 голови, 3 секретарі та 6 заступників),ВО «Батьківщина» – 12 керівних посад (4 голови, 5 секретарів, 3 заступника). По 11 керівних посад отримали КПУ (5 голів, 3 секретаря, 3 заступника) та «Громадянська позиція» (4 голови, 4 секретаря 4 заступника), УНП – 10 керівних посад (3 голови, 5 секретарів, 3 заступники).

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.