На Рівненщині змінюють систему місцевого самоврядування

У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулась Міжнародна науково-практична конференція на тему «Державне управління та місцеве самоврядування: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення».

Більше сотні науковців із Грузії та Польщі, а також Києва, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Львівської, Рівненської, Харківської, Хмельницької та Чернігівської областей дискутували на цю тему.

Учасники конференції зійшлися на тому, що наразі Україна потребує кардинальних змін в системі органів місцевого самоврядування. Уряд розробив проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Зокрема, Кабмін пропонує розмежувати повноваження між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, удосконалити взаємодію між ними.

Реформування буде спрямоване, передусім, на створення умов для стимулювання місцевого розвитку. Зокрема, йдеться про передачу повноважень на місця, посилення організаційної та фінансової самостійності територіальних громад – сільських, селищних, міських. Реалізацію Концепції пропонується здійснювати у два етапи: перший, підготовчий, триватиме упродовж 2013-2015 років, другий, основний - 2015-2020 років. Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.