Міністерство освіти не цікавить духовність Рівненщини

Днями у Міністерстві освіти та науки України відбувся круглий стіл  під головуванням заступника міністра Бориса Жебровського з обговорення викладання предметів духовно-морального спрямування.  Схоже, що висловлені погляди і проблеми викладачів християнської етики чиновники закладу вважають надуманими і мають на цю свою точку зору. 

Першим на круглому столі виступив декан гуманітарного факультету НаУ” Острозька академія”, автор підручників з християнської етики, настоятель академічного храму, Василь Жуковский. Він презентував дослідження, які доводять  інтерес учнів до предмету християнська етика, різницю між паралельними класами, ж де предмет викладають і де не викладають. Висловив стурбованість тим, що конкурси і заходи з предметів духовно- морального виховання не підтримуються Міністерством і що в навчальних планах на наступний рік  в 5 класі взагалі не має предмету етика.  Цю стурубованість підтримав і Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ митрополит Полтавський і Миргородський Філіп. На його думку, виключення предемету з програми – удар по важливій і послідовній роботі з духовного виховання учнів. За повернення предмету висловилась і Кухарчук Алла Іванівна, магістр релігієзнавства, автор програм з християнської етики. Вона вважає, що в рік 1025 – річчя Хрещення Русі це особливо актуально.

Сестра  Луїза Цюпа, директор  Катехитично-педагогічного інституту УКУ оцінює стан духовно-морального виховання в Україні на „ 3” по п’ятибальній системі  і пропонує почати із підняття  статусу вчителя цих предметів: „ Богослов’я євизнане як наука, але потрібно, щоб наші педагоги мали компонент духовної освіти. В управління освіти Львівсьої ОДА кажуть, що в типових планаї МОН немає  годин  на ці предмети. Про яке майбутнє молоді можна тут говорити?”

Резюмуючим на круглому столі був виступ заступника Міністра освіти та науки України Бориса Жебровського ( на фото) . Він вважає, що у  формуванні особистості юних, головне не підручник і програма, а вчитель.   Переконання педагога, його особистіть, власне життя –  як  прикладом того, про що йдеться в підручниках. Заступник міністра зауважив, що сьогодні страшить статистика паління і алкоголізму молоді. Що є причиною цього: мала кількість години етики чи реклама пива і цигарок з телеекранів кращими представниками України?  Але перш, ніж вводити предмет потрібно запитати дітей чи хочуть вони цього.  Бо від поганого проповідника, на думку Бориса Михайловича, більше шкоди, ніж  від безбожника.

– Я маю на увазі поганого вчителя, якого примушують вести предмет духовно- морального спрямування. Ми в більшості погані проповідники, – вважає він. – Все залежить від того як вчитель заходить в клас, як посміхається і знає свого учня. Є люди, яким  треба вклонятися  і берегти. Є й такі, яким не потрібно заходити в клас. Адже духовність береться не з книг, а з життя. Ми у міністерстві демократи і ніхто не заважає вам вводити предмети, які вважаєте за потрібні. А освітою керує міністерство фінансів і методисти управлінь освіти.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.