На Рівненщині незаконно агітують у соцмережах

Користувачів соціальної мережі "Вконтакте", які мешкають на Рівненщині піддають протизаконній політичній агітації. Незважаючи на заборону агітувати у день виборів одна із зареєстрованих груп соцмережі розмістила на своїй сторінці список кандидатів, за яких закликає голосувати.

Чи можна розцінювати такі дії, як порушення Закону України "Про вибори депутатів" журналісти сайту "ВСЕ" запитали у керівника інформаційного відділу РОГО КВУ Святослава Дубова.

- Згідно з частиною 1 статті 47 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів у депутати. Отже, розміщення в соціальних мережах закликів голосувати за певних кандидатів також є агітацією.

Відповідно до частини 2 статті 47 цього ж Закону передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Таким чином, розміщення в соціальних мережах закликів голосувати за певних кандидатів у день голосування також вважається порушенням. Однак кого притягнути до відповідальності за такі дії – це вже треба встановити. Навряд чи порушниками в цьому випадку можна назвати кандидатів, адже не вони і не їхні уповноважені представники проводять таку агітацію, - розповів Святослав Дубов.

До речі, у Таїланді за політичну агітацію у соціальних мережах в день виборів було введено суворе покарання - 6 місяців в’язниці або суттєвий грошовий штраф.

Нагадаємо, що сьогодні на Рівненщині проходять вибори до обласної ради.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.