Рівненський «УДАР» оскаржує результати виборів (оновлено)

У рівненському окружному адміністративному суді триває розгляд судового позову «ударівця» Анатолія Сидорука проти Рівненської обласної виборчої комісії. Кандидат в депутати облради хоче добитися переголосування на двох дільницях у виборчому окрузі на Демидівщині. Адже, на його думку, ОВК ігноруючи його докази щодо здійснених в день голосування порушень і як наслідок суперечачи виборчому законодавству, результати виборів у цьому окрузі визнала правомірними.

- Наші скарги навіть не розглянули. Попри те, що були зафіксовані грубі порушення закону, - розповів кореспондентові «ВСЕ» Анатолій Сидорук. - По-перше, у голосуванні  на дому всупереч виборчому законодавству взяли участь 10 відсотків від голосуючих. При тому, що у переддень голосування до 12 години дня, як того велить закон, не були подані заяви від мешканців округу про бажання проголосувати вдома. По-друге, були сфальсифіковані голоси виборців. Люди, які в день голосування перебували за межами округу або просто там вже давно не живуть, як виявилось, проголосували на цих виборах!

Справа наліво: Анатолій Сидорук, адвокат Андрій Андрощук та прес-аташе УДАРу Сергій Мініч

По-третє, в одному з сіл прямо при вході на виборчу дільницю сільський голова зустрічав мешканців і говорив їм, за кого слід голосувати. Факт цієї агітації ми зняли на відео, але я повторюсь, його в ОВК навіть не переглянули. Тож ми прагнемо того, аби відбулося переголосування як мінімум на двох дільницях, де були зафіксовані грубі порушення – це дільниці у селах Вовковиї та Рудка.

Водночас секретар ОВК Микола Шустов пояснив не розгляд вищезгаданої скарги тим, що в день виборів «ударівцями» не були складені відповідні акти по кожному із зафіксованих порушень.

Зала суду: представники ОВК на чолі з її секретарем Миколою Шустовим

Зала суду: позивач Анатолій Сидорук та адвокат "УДАРу" Андрій Андрощук

Вчора відбулося колегіальне засідання суду на чолі з суддею Володимиром Щербаковим. У якості третьої сторони запрошений інший кандидат – переможець виборів на Демидівщині Володимир Вінічук. Проте ні він, ні його представники на засідання не з’явились. Розгляд справи розпочався о 15.00, проте суддями було оголошено перерву для підготовки відповідачем додаткових документів. О 18.00 судове засідання відновилось. Проте на ньому крапки над "і" не розставили. Сьогодні відбудеться ще одне судове засідання по цій темі.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.