Мер Рівного подарував обіцяний бюст

Рівняни вшанували пам'ять відомого травника, почесного громадянина Рівного Івана Носаля. Зокрема, у Рівненському краєзнавчому музеї відбувся круглий стіл на тему: "Пам'ять і вдячність" присвячена 100-річчю від дня народження видатного дослідника.

Народився Іван Носаль у Польщі, а з 1939 року і до кін­ця жит­тя жив та пра­цю­вав у Рів­ному. Од­но­час­но він був вик­ла­да­чем за­галь­ноп­ри­род­ни­чо­го фа­куль­те­ту Ки­їв­сько­го дер­жав­но­го уні­вер­си­те­ту.

 У 1958 році вийшла перша його книга «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі», яка до нині знаходиться у багатьох рівнян.

Ірина Данильчук - завідувач музею

Своїми спогадами про родину Носалів поділились і рівненський письменник та громадський діяч Євген Шморгун, голова обласної ради Конгресу Української Інтелігенції Іван Куряник та лікар-терапевт Ірина Молчановська.

Євген Шморгун

- Іван Носаль знав 2500 трав та давав уроки повстанцям УПА, за що не міг захистити дисертацію. Такою була дяка радянського народу. До речі, у роки війни він їхав з Варшави до Рівного на велосипеді. До цього часу не можу збагнути як йому це вдалося, - розповідає Іван Кур’яник.

Рівненський лікар-терапевт Ірина Молчановська свого часу отримувала поради від відомого травника.

- Наші батьки були однокласниками, тому я добре знаю цю родину ще з дитинства. Якось Іван Носаль дав мені хорошу пораду вчитись на фітотерапевта, але я обрала терапію, про що шкодую до сьогодні, - розповідає Ірина Молчановська.

Також захід відвідав мер Рівного Володимир Хомко зі своїм заступником Галиною Кульчинською.

Керівник міста виконав свою обіцянку перед друзями родини відомого травника і подарував музею бюст Михайла та Івана Носалів.

На честь відомого цілителя та травознавця Івана Носаля названо одну з вулиць міста Рівного.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.