Рівняни вшанували пам'ять загиблих у Чорнобильській катастрофі

Сьогодні, 26 квітня у Рівному біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» відбувся мітинг-реквієм присвячений 27-й річниці Чорнобильської трагедії.

Нагадаємо, в ніч на 26 квітня 1986 року сталася екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (у той час — Української РСР). Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Загалом постраждало 600 тисяч людей, з яких 400 тисяч були виселені зі своїх домівок.

Вшанувати пам'ять загиблих та покласти квіти прийшло чимало рівнян, серед яких і очільники міста і ліквідатори Чорнобильської АЕС.

- На Рівненщині проживає 4000 ліквідаторів та причетних до Чорнобильської катастрофи, які потребують підтримки держави. Щороку виділяють близько 200 мільйонів гривень і цього недостатньо – говорить Голова обласного об’єднання "Союз-Чорнобиль" Георгій Хиль.

Світлана Сад

Свої співчуття та переживання висловила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Сад:

- Сьогодні я тут не лише як посадовець, а як громадянка, яку безпосередньо торкнулась Чорнобильська трагедія, мій рідний брат є інвалідом-ліквідатором і проблеми чорнобильців я сприймаю як свої власні – говорить Світлана Сад.

Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.