На Рівненщині незаконно призначають пенсії

На усунення порушень пенсійного законодавства органами прокуратури області розпочато 3 кримінальні провадження, внесено 17 подань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 20 посадових осіб органів Пенсійного фонду України, відшкодовано 828 тис. грн. заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. А також пред’явлено позовів про стягнення 88 тис. грн.

Зокрема, прокурорськими перевірками встановлено, що службові особи одного з приватних акціонерних товариств, що у Рівненському районі, не сплатили обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України на загальну суму майже 2 мільйони гривень. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 212-1 КК України (умисне ухилення від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування).

Кримінальне провадження для розслідування скеровано в управління податкової міліції ДПС у Рівненській області. Досудове слідство триває.

На Рокитнівщині у період з січня 2009 року по листопад 2011 року працівники Пенсійного Фонду безпідставно нарахували додаткову пенсію двом місцевим мешканцям, як таким, що потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, хоча у пенсійних справах останніх були відсутні документи, що підтверджують їх проживання та роботу на території, яка відноситься до забрудненої внаслідок Чорнобильської катастрофи. Внаслідок таких незаконних дій громадяни неправомірно отримали 6,5 тис. грн. соціальних виплат.

За цим фактом зареєстровано в ЄРДР кримінальне провадження за ч.2 ст. 191 КК України.

Про це повідомляє прес-служба Прокуратури Рівненської області.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.