У Рівному планували духовно-моральне виховання дітей

У Рівному відбувся круглий стіл на тему „ Стан і перспективи духовно- морального виховання учнівської молоді у Рівненській області” за участю влади, освітян, учнів. Захід проводився в рамках 1025- річчя Хрещення Київської Русі.

Після вступного слова голови постійної комісії облради з питань духовності, освіти і культури Світлани Левицької учасники кргулого столу обговорили питання співпраці сім’ї і школи в дузовному виховання молоді. Так голова обласної батьківської ради Олександр Королюк констатував, що нині снує дисонанс школи і сім’ї в питаннях виховання, що інститут хресних батьків взагалі не виконує покладені на нього функції, але висловив переконання, що добро може змінити саму складну і проблемну дитину.

Директор Олександрійської школи-інтернату Наталія Тарасевич, продовжуючи тему ролі сім’ї, акцентувала на збереженні біологічної сім’ї: які б теплі умови не були в інтернаті, батька і матір він ніколи дітям не замінить. Тому завданням їхнього закладу є виховання таких молодих людей, які в майбутньому оточать  добром своїх дітей. І для цього заклад підтримує тісні контакти зі своїми випускниками, залучаючи їх до виховання сьогоднішніх підопічних.

Декан гуманітарного факультету Острозької академії, професор Василь Жуковський акцентував на тенденції нівелювання ролі церкви у духовному вихованні. Навів статистику відвідування храмів у Острозі дітьми, охоплення вивченням предмету християнська етика. На жаль, ці цифри мізерні, в той час, як саме  Рівненщина, Острозька академія є кузнею вчителів християнськоїої етики і забезпечення підручниками та програмами з цього предмету.

Резонансними на заході були виступи учнів рівненських шкіл – Марії Куляші та Дмитра Мельника, які підтвердили негативний вплив інтернету, соцмереж, телебачення  на духовний стан молодих душ. Вони говорили про  необхідність допомоги педагогів, проведення цікавих заходів та змістовного дозвілля, якого їм бракує.

На завершення Світлана Левицька повідомила, що усі пропозиції, висловлені учасниками, управління освіти РОДА узагальнить і на їх основі розробить стартегію духовного морального виховання учнів Рівненщини.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.