1 травня відбудеться Монстрація по-рівненськи

Завтра, 1 травня, об 11:00 годині на майданчику біля міськвиконкому відбудеться збір «монстр антів», які намалюють плакати в 11:30 пройдуть вниз по Соборній на Майдан Незалежності. Там відбудеться конкурс на найбезглуздіший лозунг озвучений в мегафон з табурету. Запрошуються учасники з дудками, барабанами, кастрюлями та фотоапаратами.Також вітаються яскраві костюми, ролики, самокати, ходулі.

Монстрація (від слова демонстрація) - масова художня акція у формі демонстрації з гаслами та транспарантами, які учасники використовують як основний засіб комунікації з глядачами, один з одним, як засіб самовираження, як художню техніку, за допомогою якої вони осмислюють навколишню дійсність.

Здебільшого зміст транспарантів виглядає абсурдним і аполітичним, однак вони мають багатозначність. Це дійство не за сценарієм, дата відома заздалегідь (1 травня кожного року), автор визначає лише місце і точний час початку, решта - це імпровізація учасників дійства. У зв'язку з цим організатори відносять Монстрація не до флешмобу або перформансу, а до хепенінг.

Оскільки свято когось одного не має псувати настрій чи заважати жити іншим, «монстрантам» («монстрам») пропонується декілька основних не писаних правил, яких закликають дотримуватися під час масового творчого волевиявлення:

- приходити з друзями, бо веселитись в компанії – це веселитись В КОМПАНІЇ!;

- учасники суворо цензурять себе на предмет нецензурщини (це вже порушення громадського порядку і дрібне хуліганство, а не творче волевиявлення);

- не вживають алкоголь під час проведення Монстрації (у нас заборонено вживати алкоголь у публічних місцях, коли що);

- дотримуються законності та правопорядку (ну щоб не зіпсувати свято собі, своїм друзям та міліціянтам, які супроводжуватимуть колону);

- відверто не глумитися над політиками, які народилися після 1850 року.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.