Озброєним рівнянам загрожує п’ять років тюрми

На території Рівненської області нині триває місяць добровільної здачі вогнепальної та холодної зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів і засобів ініціювання до них. Це означає, що особи, які добровільно здадуть зброю, боєприпаси та вибухові матеріали, звільняться від кримінальної та адміністративної відповідальності за її незаконне придбання та зберігання.

Для прикладу, станом на перше травня, лише у Рівному на обліку в органах внутрішніх справ знаходиться понад 3950 власників мисливської зброї, за якими зареєстровано 4085 мисливських гладкоствольних рушниць, 900 одиниць мисливської вогнепальної нарізної та комбінованої зброї та 86 одиниць холодної зброї. Крім того, понад 1859 тисяч власників спеціальних засобів самооборони, за якими зареєстровано 1905 тисяч газових пістолетів і револьверів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, 1231 пристрій для відстрілу патронів споряджених гумовими кулями.

Однак, незважаючи на заходи міліції щодо попередження злочинів, пов’язаних з використанням зброї та вибухівки, все ж зустрічаються випадки її використання не за призначенням. Неналежне ставлення власників вогнепальної та холодної зброї до її зберігання призводить до їх крадіжок та втрат.

Варто нагадати, що за порушення порядку придбання, зберігання, носіння, виготовлення чи збуту вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв громадяни несуть кримінальну відповідальність згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України, де передбачено позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Якщо у Вас виникли питання з приводу добровільної здачі зброї, то необхідно звертатись в службу дозвільної системи у міськрайвідділах області. У Рівному це можна зробити за адресою: вул. Пушкіна, 4, кабінет №21, або за телефоном 67-94-40. Про це повідомляє прес-служба СЗГ УМВС України в Рівненській області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.