У Рівному видали список про ТОП-25 почесних громадян

15 травня о 14:00 годині в бібліотеці-філії № 9 за адресою вул. С. Бандери, 9-а відбудеться презентація рекомендаційного покажчика літератури «Почесні громадяни міста Рівного», виданого Центральною міською бібліотекою ім. В. Г. Короленка ЦБС м. Рівне.

Цією презентацією розпочинається цикл заходів приурочених до святкування 730-річчя з часу першої писемної згадки про місто Рівне (1283).

Ідея відзначати та вшановувати найдостойніших рівнян виникла ще за радянських часів. Третього лютого 1966 року Ровенською міською радою депутатів трудящих було прийняте рішення № 6/3 «Про встановлення почесного звання за видатні заслуги перед трудящими міста "Почесний Громадянин міста Ровно"». Зазвичай звання присвоювалося до певних визначних дат чи якогось свята, до того ж, не кожен рік.

З набуттям Україною незалежності виникла необхідність внести зміни до попереднього рішення про звання почесного громадянина. Тож у 2001 році було прийняте рішення Рівнеради «Про заснування звання Рівненської міської ради "Почесний громадянин міста Рівного"», яке зазнало змін у 2003-му.

Починаючи з 2003 р. звання «Почесний громадянин міста Рівного» присвоюється не більше ніж одній людині на рік. Але рішенням міської ради від 20 вересня 2012 року № 2442 «як виняток, допускається присвоєння звання більше ніж одній особі на рік у роки проведення Олімпійських ігор, щоб додатково присвоювати це звання спортсменам, призерам Олімпійських ігор».

До покажчика вміщено короткі біографічні розповіді про 25 почесних громадян міста Рівного, які супроводжуються списками літератури. Відібрано документи із книг та періодичних видань за останні 50 років. Відбір джерел закінчено 27 грудня 2012 року. Включено також описи Інтернет-ресурсів.

Зібрана література розташована в алфавітному порядку персоналій. Видання доповнене іменним покажчиком літератури та списком використаних періодичних видань.

Укладачі рекомендаційного списку літератури провідний бібліограф Любов Грищук та бібліотекар Інна Вольф.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.