На Рівненщині розвивають сімейну медицину

Заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад перевірила якість, доступність і повноту медпослуг в лікарській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в селі Сопачів Володимирецького району. Вона, зокрема, поспілкувалася з сімейним лікарем і пацієнтами, а також ознайомилася з оснащенням закладу.

В амбулаторії є власна лабораторія, фізіотерапевтичний, стоматологічний, процедурний, оглядовий та інші кабінети, обладнані всім необхідним. Відтак, 2 тисячі 380 селян у своєму медзакладі можуть одержати всю необхідну допомогу.

Їх обслуговує фаховий сімейний лікар та медперсонал, які мають спеціалізовану підготовку за напрямом «Сімейна медицина». У своїй роботі колектив керується головним принципом: вчасне виявлення недуг та постійний медичний супровід – запорука здоров’я населення. Саме тому 70-80 відсотків селян охоплені онкопрофоглядами. Як результат – виявлення раку у 6 пацієнтів на ранніх стадіях. Їх усіх вчасно й без ускладнень прооперували, запевнила сімейний лікар Тетяна Похожай. Нині селяни під її наглядом. Посиленої уваги постійно потребує 819 пацієнтів диспансерної групи.  Завдяки цьому вдається зменшити кількість ускладнень захворювань у дітей, а також гіпертонічних кризів.

За сучасними лікарськими амбулаторіями загальної практики-сімейної медицини майбутнє, підкреслила заступниця голови облдержадміністрації. Відтак, на Рівненщині у їх розвиток інвестують бюджетні кошти, а також заощаджені за рахунок ефективного менеджменту в галузі охорони здоров’я. Лише торік у Володимирецькому районі відкрили шість оновлених і потужно оснащених сільських медустанов. Загалом же сімейні лікарі тут обслуговують 96 відсотків населення, а це один із найкращих показників на Рівненщині, - про це повідомляє Рівненська ОДА.

Коментарі

Речі потрібно називати СВОЇМИ іменами. Не "розвивають сімейну медицину", а розвалюють її остаточно, тому, що коли знищивши вузькопрофльних медиків - педіатрів, офтальмологів, терапевтів ітд і зробити всіх сімейними лікарями, то буде той каламбур, що реально сімейник нічим не може допомогти пацієнту, так, як знає все дуже поверхнево. Європа признала сімейну медецину, як свій провал і повертається до вузькопрофільних спеціалістів, хоча дуже тяжко назад повернутися - університеи уже не можуть випускати таку кількість лікарів як десятки років тому.
А у нас навпаки признану помилковою практику до 2020 року реалізовують! Нонсенс! Шановні рахітонали, хватить розвалювати країну! Це не медична реформа, це її розвал!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.