На Рівненщині «полюватимуть на лисиць»

Урочисте відкриття першості «Полювання на лисиць» відбудеться 21 травня о 10:00 у селі Решуцьк, Рівненського району.

«Полювання на лисиць» (спортивна радіопеленгація) є одним із найяскравіших видів радіоспорту. Він полягає в оператив­ному пошуку замаскованих на місцевості радіопередавачів.

Спортивна радіопеленгація — самостійний вид спорту, де кожен учас­ник має приймати індивідуальні рішення, перебуваючи на дистанції в складних умовах. У такий спосіб спортсмен привчається до відповідаль­ності за власні дії та рішення.

Програмою першості передбачено пошук передавачів (“лисиць”) в діапазоні радіохвиль 3,5 - 3,6 мГц та 144 - 146 мГц. Для учасників першості дається контрольний час – 120 хв, окремо на діапазонах радіохвиль 3,5 мГц,144 мГц. Довжина дистанцій: старша вікова група – 5-7 км; молодша вікова група - 4-6 км.

Знайти передавач не так легко, як здається на перший погляд. Адже попередававши одну хвилину, «лисиця» змовкає і витримує трихвилинну паузу, лисиці дистанції включені не весь час, а тільки одну хвилину з 4. Спочатку працює перша лисиця, через хвилину вона віддає естафету 2-й, потім третій, тощо. Після 4-ої лисиці знову включається перша. Крім того, характер лісу вносить помітні спотворення у поширення радіохвиль і тому, приймач далеко не завжди вказує точно на радіопередавач, - про це повідомляє Управління Освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.