Бібліотеки Рівненщини трансформують

Сьогодні, 22 травня, в Рівненській обласній бібліотеці відбулась прес-конференція за участі представників Програми «Бібліоміст», місцевої влади, представників Міністерства культури України та бібліотечних працівників.

Конференція присвячена успіхам бібліотек Рівненщини у конкурсах програми «Бібліоміст».

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Партнер програми – корпорація Microsoft –  безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США.

«Приємно, що в області вдалося знайти багато однодумців. Наше завдання забезпечити як бібліотеки, так і школи технікою, навчити користуватись та вдихнути систему в життя. Техніка, яку встановили у бібліотеці, дає можливість організовувати телемости, що є досить цікавим та корисним. Треба створювати потужну комунікативну систему. Хочеться подякувати всім небайдужим до цього проекту», - сказав Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанов.

Таким чином у Рівненській області прагнуть покращити доступ до інформації.

«Метою програми є покращення доступу до інформації і, таким чином, покращення життя. А полегшений доступ до інформації – це інтернет. А для цього потрібно використовувати найбільш потужну комп’ютерну техніку. Оскільки, доступ до інформації змінюється, то мають змінюватись і бібліотеки. Трансформація – це не завжди легко, але ми готові у цьому допомогти», - додав директор програми «Бібліоміст» Матей Новак.

Варто зазначити, що Рівненщина є одним із лідерів учасників програми. А саме займає другу сходину. На першій опинилась Харківська область.

У Рівненській області Березнівщина надала найбільше коштів для закупівлі комп’ютерної техніки.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.