Рівне співпрацюватиме з Любліном

Сьогодні, 24 травня, у Рівному відбулась установча зустріч представників Рівненської міської ради та уряду міста Люблін щодо початку проекту «Співпраця муніципалітетів Рівного та Любліна як один з елементів розвитку прикордонної території».

Проект став одним з переможців в конкурсі Програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 років, що фінансується Європейським Союзом. Його завданнями є підвищення кваліфікації працівників муніципалітетів обох міст, налагодження тісної співпраці та обмін досвідом між містами в різних напрямках діяльності.

Проект, вартістю 320 тисяч євро реалізовуватиметься протягом наступних двох років до квітня 2015 року. Упродовж цього часу працівники Рівненської міської ради матимуть змогу пройти спеціальні навчальні курси, відвідати семінари, обмінятись досвідом зі своїми колегами з міста Люблін а також пройти мовні курси з польської мови. Загалом більше 500 осіб візьмуть участь у 22-ох навчальних заходах проекту.

Як зауважив на зустрічі Рівненський міський голова Володимир Хомко, реалізація даного проектує надзвичайно важливим кроком для Рівного:

«Нам потрібно використати шлях поляків, перейняти досвід євроінтеграції. Дуже сподіваюсь, що три спільні проекти пришвидшать інтеграцію України в Європейський Союз», - говорить Володимир Хомко.

Надалі планується реалізація ще двох проектів - «Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівного та Любліна», а саме створення Центру сприяння бізнесу та «Інвестиції в культуру. Системні дії в культурних заходах»в рамках проекту планується сформувати Раду культурної співпраці транскордонного простору.

Представник уряду міста Люблін Кшиштоф Лонтка розповів, що уряд Польщі реалізовує 9 транскордонних проектів в Україні, три з яких у Рівному:

«Щоб увійти до Європейсьго Союзу потрібно виконувати певні послідовні кроки. Створення управління стратегічного розвитку та інвестицій – це перший крок. Місто Люблін, як партнер Рівного допомагатиме подальшому вступу України до ЄС», - говорить Кшиштоф Лонтка.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.