Де рівнянам сховатись від блискавки?

Ураження блискавкою явище не часте. Воно складає десятимільйонну долю ризику.  Але саме в весняні та літні місяці блискавка може становити небезпеку для людини та її майна.

Захиститися від блискавок майже неможливо. Але знизити ймовірність ураження - все-таки можна. Найнебезпечніше під час грози у сільській місцевості. Саме там трапляється 90% усіх нещасних випадків пов’язаних з блискавкою. Дуже часто жертвами стають предмети, що стоять окремо (дерево, будівля, копиця сіна). Тому перше правило: ніколи не ховайтесь від блискавки під самотніми деревами, високими металевими конструкціями. Пам’ятайте, що блискавка ніколи не вціляє в кущі - краще сховайтеся під ними.

Другі за небезпекою - вода і береги водойм. Щоб не стати мішенню блискавки, не можна перебувати у воді під час грози, розбивати намет на відкритому березі водойми. А найнебезпечніше місце - сухі рівнини, балки між пагорбами. 

Під час грози заборонено ховатися біля самотніх дерев, прихилятися до скель і стін, зупинятися на узліссі, біля водойм, ховатися під скельним виступом, бігати і метушитися, пересуватися щільною групою, перебувати біля багаття, зберігати металеві предмети в наметі, використовувати електроприлади в будинку, користуватися мобільним телефоном.

Перебуваючи під час грози на відкритому місці, варто присісти навпочіпки, ноги разом, голова до колін. Це найнебезпечніше положення тіла. Не рекомендується тримати при собі під час грози великі металеві предмети. Бажано загасити багаття, закрити засувку в печі: вогонь створює сильний тепловий потік, який притягує електричний заряд.

Перша допомога при уражені блискавкою: якщо поруч з вами виявилася людина, уражена блискавкою, не бійтеся торкатися до неї - заряду в тілі потерпілого не залишається. Треба пам’ятати, що не всяке ураження блискавкою смертельне! Людину можна врятувати, якщо вчасно надати першу допомогу. Основна причина смерті при ударі блискавкою - порушення діяльності серця і легенів. Тому постраждалому варто робити штучне дихання і масаж серця, не зупиняючись більш ніж на хвилину. Подекуди існує теорія, що ураженій блискавкою людині можна допомогти, закопавши її тіло в землю.  Цим можна тільки нашкодити, тому що потерпілий у такому стані особливо має потребу в посиленому припливі повітря до тіла, - застерігає ГУ ДСНС у Рівненській області.

Ключові слова: 

Коментарі

Оце ржака)))
"Подекуди існує теорія, що ураженій блискавкою людині можна допомогти, закопавши її тіло в землю."

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.