На Рівненщині працівники протестують проти приватизації підприємства

Сьогодні, 29 травня 2013 року в Дубенському районі на Рівненщині відбулися відкриті збори працівників державного підприємства «Смигаторф» у зв’язку зі зміною менеджменту підприємства без згоди колективу та тиском на робітників і спробами довести підприємство до банкрутства. Працівники занепокоєні тим, що ці дії можуть призвести до ліквідації сотень робочих місць, а район та область залишаться без головного бюджетоутворюючого підприємства.

Як повідомили в прес-службі Рівненської обласної організації ВО "Свобода", участь у заході взяли народні депутати України Анатолій Вітів, Юрій Сиротюк та Олег Осуховський.

Під час засідання колектив підприємства одностайно ухвалив звернення до керівництва країни, профільного міністра та керівників місцевих органів влади з вимогою не допустити зміни форми власности ДП «Смигаторф», адже це призведе до занепаду підприємства та негативних соціяльно-економічних наслідків для району й области.

«Ці дії можуть спричинити негативні зміни фінансового стану підприємства, зниження виробництва та скорочення робочих місць. Вимагаємо не допустити звільнень працівників, порушення їхніх трудових прав, затримки з платнею та збільшення відпускної ціни на торфобрикет для пенсіонерів та соціяльно незахищених верств населення. Окрім цього, потрібно негайно розглянути доцільність впровадження нової технологічної лінії для сушки фрезерного торфу та реалізації висушеного торфу, який непридатний для опалення, адже підприємство спеціялізується на виробництві напівбрикетів і їхній реалізації для негазифікованих населених пунктів, забезпечення паливом бюджетних та інших організацій Рівненщини і прилеглих областей. Тому вимагаємо не допустити знищення підприємства, адже в такому разі без опалення в Рівненській області залишаться школи, дитсадки, приватні будинки, а сотні людей втратять робочі місця», – йдеться у зверненні колективу.

Також під час зборів працівники підприємства публічно звернулися до виконувача обов’язків директора підприємства Григорія Маноєва з вимогою пояснити, що стало причиною різкого зниження фінансово-економічних показників підприємства, адже ще минуло місяця, допоки його не було призначено на посаду, на рахунках підприємства було майже 3 мільйони гривень, а нині коштів не вистачає навіть на платню колективу. Окрім цього, працівники поцікавилися, що стало причиною укладення договору із невідомою фірмою Торговий дім «Трейд центр», яка розташована у Києві і має буцімто реалізовувати продукції підприємства, і це попри те, що левова частка продукції реалізується в межах Рівненської та суміжних з нею областей.

Люди наголосили, що за час укладення цієї так званої «угоди» підприємство ДП «Смигаторф» не отримало жодної копійки від співпраці із Торговим домом. Колектив також поцікавився, навіщо було відкрито третій банківський рахунок підприємства, через який, можливо, будуть фіктивно вимивати кошти підприємства, аби довести його до банкрутства. Окрім цього, працівникам незрозуміло, чи правомірно присутні на підприємстві так звані «радники» в.о. директора, адже ці люди попросту розпочали терор проти трудового колективу та перешкоджають робітникам нормально працювати. Та, як виявилося, Григорій Маноєв не зміг ґрунтовно відповісти на запитання працівників, проте зобов’язався в разі подальших порушень прав членів колективу чи погіршення фінансових показників підприємства написати заяву на звільнення.

Присутні звернулися із запитом до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, в якому вимагають не допустити банкрутства підприємства, зміни його форми власности та звільнень працівників.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.