Чому у рівненських сім'ях б'ють жінок?

Проблема насильства в сім’ї потребує особливої уваги з боку суспільства, зважаючи на її поширеність в рівненських родинах. Ця проблема залишається прихованою та закритою для обговорення. Адже люди воліють «не виносити сміття з домівки», а замовчувати прояви насильства у сім’ї. Найбільше страждають жінки та діти.

За словами старшого інспектора управління громадської безпеки УМВС України в Рівненській області Олега Шандрука, цьогоріч було вчинено 11 особливо тяжких злочинів, пов’язаних саме з конфліктами у сім’ї, з яких сім вбивств. Основною передумовою їх вчинення є тяжке сімейне економічне становище, виникнення конфліктів на побутовому ґрунті, а також надмірне вживання спиртних напоїв.

-Якщо прослідкувати тенденцію з 2006 року, то збільшилась кількість звернень громадян та розкриття злочинів пов’язаних з насильством в сім’ї. Рівняни бачать у особі працівника міліції «захисника» і готові поскаржитись на сімейні проблеми. Завдяки інформованості про покарання, випадків скоєння злочинів поменшало, але проблема залишається. Потрібно створити в області центри з перевиховання осіб, які скоювали подібні злочини та корекційні програми, що виховуватимуть ненасильницькі моделі поведінки людини у сім’ї, - говорить Олег Шандрук.

Олег Шандрук

За словами провідного спеціаліста Рівненського міського Центру соціальних служб для сімей Оксани Тарасюк, за минулий рік на телефон довіри надійшло близько 1100 дзвінків, та близько 10-ти звернень про допомогу, а цьогоріч -12:

-Буквально в п’ятницю до нас звернулась жінка, яка опинилась на вулиці і фахівець з соціальної роботи працює з нею. Тенденція така, що жінка повертається в сім’ю і після комплексної допомоги ситуація стабілізується та змінюється. Також не рідкі випадки, коли жінка забирає документи, відмовляється від своїх слів, адже боїться залишити свою дитину без батька та готова пробачити всі приниження чоловіка, - говорить Оксана Тарасюк.

Про те, що насильство не припустимо ні в сім’ї ні в громаді наголосила голова правління ЦПГІ «Чайка» Лариса Гунько:

- Проблему домашнього насильства ми будемо піднімати до тих пір, поки у суспільстві не виробиться «нульова терпимість» до будь яких проявів насилля та агресії, - говорить Лариса Гунько.

Лариса Гунько, Ольга Лисенко, Олег Шандрук

Відповідно до закону України «Про попередження насильства в сім’ї», у разі вчинення особою насильства в сім’ї, після отримання нею офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, ця особі направляється до кризового центру для проходження колекційної програми, а також щодо неї у випадках і в порядку, передбачених цим Законом, може бути винесено захисний припис.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.