У Рівному перевірили побутову техніку та іграшки

За період діяльності новоутвореного сектору ринкового нагляду у структурі інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області, а це з серпня 2012 року, було проведено близько 60 перевірок відповідності продукції непродовольчої групи товарів вимогам безпеки, а саме дитячих іграшок, мийних засобів, дитячого одягу та побутової техніки.

Перевірка здійснювалась на наявність маркування продукції національним знаком відповідності та документів які підтверджують походження продукції.

За словами завідувача сектору ринкового нагляду інспекції  Тетяни Котик, найбільше порушень було виявлено під час перевірки дитячих іграшок та побутової техніки:

- Була виявлена продукція , на маркуванні якої не була вказана адреса виробника та/ або  імпортера, тобто того, хто ввіз продукт в обіг на території України, це саме іграшки китайського виробництва. Аналогічні порушення і в продукції побутової техніки, відсутня інформація про підприємство – виробника та імпортера, який ввів в обіг продукцію. З початком року за виявлені порушення застосовано 95000 тис. грн. штрафних санкцій, при тому що сектор є малочисельним, фактично в ньому працює 2 людини, - розповідає Тетяна Котик.

Законодавством передбачені штрафні санкції у розмірі 4250 гривень за подібні порушення, а за повторний факт виявлення такого порушення протягом 3-ох років -  5950 гривень. Підвищені штрафи для виробників які порушують законодавство про ринковий нагляд становлять від 17000 до 51 000 гривень. В більшості порушення стосується техніки маловідомих торгових марок.

- При виборі продукції споживач повинен звертати увагу на наявність на продукції інформації про назву та адресу виробника, назву та адресу імпортера та сервісного центру а також на наявність національного знаку відповідності, - радить споживачам Тетяна Котик.

Знак національної відповідності – підтверджує проходження перевірки на відповідність продукції вимогам безпеки.

Приклад іграшки, на якій нанесений національний знак відповідності

Приклад іграшки на які виробник не наніс знак:

Коментарі

А як ситуація з державною мовою? Чи перевіряють на побутовій техніці наявність інструкцій і вказівників українською? Про це толерантні українці чомусь соромляться й згадувати!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.