У Рівненських супермаркетах надурили півтори сотні рівнян, - експерт

З кожним роком все більше рівнян звертаються до інспекції прав споживачів зі скаргами на неякісні товари та послуги, а саме на непродовольчі товари.

За словами головного спеціаліста сектору ринкового нагляду Юлії Струк, за чотири місяці до інспекції прав споживачів надійшло 144 скарги, з яких 47 вирішено на користь споживача.

Дуже часто ці звернення є необґрунтованими. Тому дуже важливо кожній людині знати свої споживчі права та вимоги чинного законодавства про захист прав споживачів.

При купівлі будь-якої продукції  споживач повинен отримати чек, в якому вказана дата купівлі товару. Саме цей документ є найголовнішим інструментом в подальшому відстоюванні своїх прав.

За словами головного спеціаліста відділу контролю у сфері внутрішньої торгівлі, послуг, реклами та розгляду звернень громадян Валентини Філіпович, якщо виникли питання щодо якості товару споживач може звернутись з письмовою заявою до продавця або представника виробника. У заяві необхідно вказати свої вимоги або претензії щодо якості товару. У цьому випадку споживач має право на проведення гарантійного ремонту товару, зменшення ціни або відшкодування витрат.

- Бувають випадки, коли необхідно провести експертизу товару для встановлення причини втрати якості товару. У залежності від висновків проведеної експертизи товару в подальшому вирішується питання споживача щодо придбаної неякісної продукції відповідно до вимог чинного законодавства про захист прав споживачів. Для цього покупцю необхідно  написати заяву та надати письмову згоду на  проведення експертизи товару. В залежності від результатів експертизи існує кілька шляхів подальшого вирішення проблеми. Це проведення гарантійного ремонту чи відшкодування коштів на проведення ремонту, повернення коштів або обмін товару за вибором споживача, - розповіла Валентина Філіпович.

Для того, щоб повернути прострочені товари, необхідно звернутись у магазин та пред’явити чек. Якісні продукти харчування обміну та поверненню не підлягають.

Згідно Закону України «Про захист прав споживачів», якщо споживач не користувався товаром,  він має право його повернути або обміняти на інший товар впродовж 14 днів, якщо збережені всі ярлики та пломби і наявний чек. Для цього потрібно написати заяву у двох екземплярах, один екземпляр заяви надати суб’єкту господарювання, копію заяви залишити у себе, у якій продавець має поставити підпис про отримання заяви від споживача.

Після того як споживачу відмовили у вирішенні його питання покупець звертається у інспекцію з питань захисту прав споживачів. Письмова заява розглядається та аналізується, і вирішується питання споживача відповідно до вимог чинного законодавства. Після вивчення питання надається письмова відповідь споживачеві.

 

Коментарі

 Прострочений продукт можна повертати, а для того щоб довести коли саме він вживався до закінчення терміну чи після, потрібно обов'язково пред'явити чек, де вказана дата продажу.

Ольга, а якщо наприклад з'їв/випив половину продукту, а потім помітив що він прострочений, також підлягає поверненню?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.